Skocz do zawartości

Kupię Explore scientific 14mm 82 degree


Dasionek

Rekomendowane odpowiedzi

7 hours ago, heweliusz said:

Jaka jest jakość tych okularów ES ? Poradziłyby sobie z dużym Newtonem f/4 ?

Tzw " głos większości" uznaje je za bardzo dobre w swoim przedziale cenowym ale nie każdemu one pasują, ja np. wszystkie sprzedałem bo mają króciutki ER, (dużo mniejszy niż podawany przez producenta) a ja takich nie lubię (noszę okulary i jestem stary)

Kup, sprawdź sam, jakby co sprzedasz bez trudności.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Agent Smith napisał:

Tzw " głos większości" uznaje je za bardzo dobre w swoim przedziale cenowym ale nie każdemu one pasują, ja np. wszystkie sprzedałem bo mają króciutki ER, (dużo mniejszy niż podawany przez producenta) a ja takich nie lubię (noszę okulary i jestem stary)

Kup, sprawdź sam, jakby co sprzedasz bez trudności.

No tutaj mnie er martwi właśnie, a może tak by się połasic na swa 13?

Jak Pan myśli jaka jest różnica? 

Edytowane przez Dasionek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc proszę Pana jeśli chodzi o ER to SWA jest (dla mnie) przyjemniejszy, ale to straszliwy granat - wielkość słoika z dżemem, waga 700g!

Więc nawet mój ówczesny 12" Dob robił ziuuu...;)

Warto mieć to na uwadze, to archaiczny design. Za to świetny do samoobrony.

Młody jesteś, kupuj ESa, wypróbuj.

PS. Dziękuję za szacunek należny starcom, ale na forum jesteśmy na Ty :)

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już gdzieś to pisałem.. Z całej serii ES'ów 1.25" dla mnie akceptowalne (wygodne) były tylko 20mm i 24mm. 4.7mm to abstrakcja. 6.7mm to pierwszy przez który cokolwiek widać. Itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Agent Smith napisał:

No więc proszę Pana jeśli chodzi o ER to SWA jest (dla mnie) przyjemniejszy, ale to straszliwy granat - wielkość słoika z dżemem, waga 700g!

Więc nawet mój ówczesny 12" Dob robił ziuuu...;)

Warto mieć to na uwadze, to archaiczny design. Za to świetny do samoobrony.

Młody jesteś, kupuj ESa, wypróbuj.

PS. Dziękuję za szacunek należny starcom, ale na forum jesteśmy na Ty :)

W sumie jaki bym nie kupił czy swa czy es to i tak dobrze bd. 

Chciałem coś tańszego, ale już raz się nie posłuchałem i musiałem sprzedać więc wolę kupić coś polecanego i mieć spokój, ale jak swa waży 700g to przesada... 

Przecież mój aparat tyle nie Waży..... 

Tak więc dzięki @Agent Smith.

Pozdrówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Dasionek napisał:

Ale możesz powiedzieć jak sprawują się te okularki.

Kupiłem go do mojej pierwszej tuby ES AC 127/825 AR z myślą o oglądaniu planet, ponieważ z tą tubą okular daje powiększenie 176x. Użyłem go raptem kilka razy. Na moim poprzednim chwiejnym montażu drgania przy powiększeniu 176x praktycznie uniemożliwiały obserwacje. Więc odłożyłem go do kąta.

Z posiadanych przeze mnie okularów najlepiej sprawdziły mi się:

1. Do wizuala - Celestron X-Cel LX 25 mm jako podstawowy okular w moim zestawie.

2. Celestron Ultima Duo 8 mm 68°, zarówno w wizualu jak i w fotografii afokalnej. Okular ma gwint do wkręcenia bezpośrednio złączki T2 do lustrzanki. Więc fotografowałem przez niego np. Księżyc. Moim zdaniem w afokal foto sprawdził się dobrze.

 

Nie próbowałem jeszcze ES 4,7 mm 82 st. z moim Newtonem UNC 1000/f5. Bo właściwie nie prowadzę nim obserwacji wizualnych... ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Dasionek napisał:

W sumie jaki bym nie kupił czy swa czy es to i tak dobrze bd. 

Chciałem coś tańszego, ale już raz się nie posłuchałem i musiałem sprzedać więc wolę kupić coś polecanego i mieć spokój, ale jak swa waży 700g to przesada... 

Przecież mój aparat tyle nie Waży..... 

Tak więc dzięki @Agent Smith.

Pozdrówki.

Nie wiem czego się boisz :) Do Synty 8" ładowałem Scoposa który myślę waży więcej niż ten SWA i dawało radę :)

Kwestia dokręcenia rączek ewentualnie dołożenia jakiegoś odważnika ale ja takiego nie stosowałem i nie miałem problemów.

Z okularami tak jest że musisz kupić sprzedać kupić sprzedać aż w końcu znajdziesz te które Ci najbardziej pasują. A jak to mówi mój znajomy jak mu mówię że kupił docelowa szkła: "no tak docelowe, tak na dwa trzy lata" :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba polować. Tego SWA nowego bym nie kupił bo to nie jest cena adekwatna do jakości tego okularu ;)

Śledź giełdę i coś się trafi, tylko musisz szybko reagować. Ja ostatni drugiego esa 14mm do bino szukałem chyba z dwa miesiące.

Najgorsze jest to że mimo że się wstawi w dziale kupię ogłoszenie to zazwyczaj sprzedający to ma gdzieś. W czasie kiedy ja szukałem pojawiły się chyba z trzy esy na giełdzie i nikt się nie odezwał a moje ogłoszenie było już widoczne jakiś czas. Chyba raz coś kupiłem przez dział kupię :) Nie wiem po co ten dział jest tak na prawdę ;)

Dobre byłoby takie rozwiązanie kiedy osoba z działu kupię miałaby pierwszeństwo zakupu ale takie rzeczy nie istnieją :)

Ja szukałem barlowa przez ponad pół roku a kiedy pojawił się na giełdzie spóźniłem się dosłownie 10min :) I co z tego że ogłoszenie w dziale kupię wisiało już chyba z 7 miesięcy i było co jakiś czas aktualizowane :) Oczywiście jak czegoś szukam to daje ogłoszenie ale chyba bardziej dla zasady ;)

Edytowane przez wojt0000
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, Dasionek said:

Nie no wiem da radę normalnie hah musi przynajmniej. 

No tak to jest, ale chyba nowe zostaną albo swa albo es bo o używki ciężko 

 

 

Poluj na okazje w zagranicznych sklepach przed/po Świętami - jak kupiłem swoje ES'y w USA po 100$ i sczęśliwie nie zapłaciłem cła/VAT

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam tematu tu i na ma sąsiednim forum, ale ciężko jak jest napisze to już sprzedane :( no nowe drogie trochę es 600 a swa 550 to swa odpuszczę jak się nie opłaca.

@Agent Smith

No za granicą nie patrzałem będzie trzeba się również rozejrzeć. 

Zacznę od niemieckiej strony, ale znając życie to tam raczej będzie drożej. 

@ Edit

UK : 123Funty

Niemcy : 135€

 

Edytowane przez Dasionek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.