Jump to content
Dasionek

Kupię Explore scientific 14mm 82 degree

Recommended Posts

Tak jak w tytule. 

Kupię es 14 mm 82

Mam ES 4,7 mm 82 st.

6 godzin temu, diver napisał:

Mam ES 4,7 mm 82 st.

Nie 4.7 to ja nigdy nie wykorzystam tutaj :D

Ale możesz powiedzieć jak sprawują się te okularki.

7 godzin temu, diver napisał:

Mam ES 4,7 mm 82 st.

Jaka jest jakość tych okularów ES ? Poradziłyby sobie z dużym Newtonem f/4 ?

7 hours ago, heweliusz said:

Jaka jest jakość tych okularów ES ? Poradziłyby sobie z dużym Newtonem f/4 ?

Tzw " głos większości" uznaje je za bardzo dobre w swoim przedziale cenowym ale nie każdemu one pasują, ja np. wszystkie sprzedałem bo mają króciutki ER, (dużo mniejszy niż podawany przez producenta) a ja takich nie lubię (noszę okulary i jestem stary)

Kup, sprawdź sam, jakby co sprzedasz bez trudności.

• Like 3

49 minut temu, Agent Smith napisał:

Tzw " głos większości" uznaje je za bardzo dobre w swoim przedziale cenowym ale nie każdemu one pasują, ja np. wszystkie sprzedałem bo mają króciutki ER, (dużo mniejszy niż podawany przez producenta) a ja takich nie lubię (noszę okulary i jestem stary)

Kup, sprawdź sam, jakby co sprzedasz bez trudności.

No tutaj mnie er martwi właśnie, a może tak by się połasic na swa 13?

Jak Pan myśli jaka jest różnica? 

Edited by Dasionek

No więc proszę Pana jeśli chodzi o ER to SWA jest (dla mnie) przyjemniejszy, ale to straszliwy granat - wielkość słoika z dżemem, waga 700g!

Więc nawet mój ówczesny 12" Dob robił ziuuu...;)

Warto mieć to na uwadze, to archaiczny design. Za to świetny do samoobrony.

Młody jesteś, kupuj ESa, wypróbuj.

PS. Dziękuję za szacunek należny starcom, ale na forum jesteśmy na Ty :)

• Haha 4

ESy optycznie to dobre szkiełka, pod tym względem mogą być docelowe. Sprawdziłem je i mnie jednak krótki ER nie pasował i nie jest to tylko kwestia wygody, ale również szybszego parowania soczewki.

• Like 1

20 minut temu, Agent Smith napisał:

Warto mieć to na uwadze, to archaiczny design

Stare tak ale te nowe są w mojej ocenie ładne. 

Już gdzieś to pisałem.. Z całej serii ES'ów 1.25" dla mnie akceptowalne (wygodne) były tylko 20mm i 24mm. 4.7mm to abstrakcja. 6.7mm to pierwszy przez który cokolwiek widać. Itd. 

Godzinę temu, Agent Smith napisał:

No więc proszę Pana jeśli chodzi o ER to SWA jest (dla mnie) przyjemniejszy, ale to straszliwy granat - wielkość słoika z dżemem, waga 700g!

Więc nawet mój ówczesny 12" Dob robił ziuuu...;)

Warto mieć to na uwadze, to archaiczny design. Za to świetny do samoobrony.

Młody jesteś, kupuj ESa, wypróbuj.

PS. Dziękuję za szacunek należny starcom, ale na forum jesteśmy na Ty :)

W sumie jaki bym nie kupił czy swa czy es to i tak dobrze bd. 

Chciałem coś tańszego, ale już raz się nie posłuchałem i musiałem sprzedać więc wolę kupić coś polecanego i mieć spokój, ale jak swa waży 700g to przesada... 

Przecież mój aparat tyle nie Waży..... 

Tak więc dzięki @Agent Smith.

Pozdrówki.

15 godzin temu, Dasionek napisał:

Ale możesz powiedzieć jak sprawują się te okularki.

Kupiłem go do mojej pierwszej tuby ES AC 127/825 AR z myślą o oglądaniu planet, ponieważ z tą tubą okular daje powiększenie 176x. Użyłem go raptem kilka razy. Na moim poprzednim chwiejnym montażu drgania przy powiększeniu 176x praktycznie uniemożliwiały obserwacje. Więc odłożyłem go do kąta.

Z posiadanych przeze mnie okularów najlepiej sprawdziły mi się:

1. Do wizuala - Celestron X-Cel LX 25 mm jako podstawowy okular w moim zestawie.

2. Celestron Ultima Duo 8 mm 68°, zarówno w wizualu jak i w fotografii afokalnej. Okular ma gwint do wkręcenia bezpośrednio złączki T2 do lustrzanki. Więc fotografowałem przez niego np. Księżyc. Moim zdaniem w afokal foto sprawdził się dobrze.

Nie próbowałem jeszcze ES 4,7 mm 82 st. z moim Newtonem UNC 1000/f5. Bo właściwie nie prowadzę nim obserwacji wizualnych... ;)

• Like 1

16 godzin temu, Dasionek napisał:

W sumie jaki bym nie kupił czy swa czy es to i tak dobrze bd. 

Chciałem coś tańszego, ale już raz się nie posłuchałem i musiałem sprzedać więc wolę kupić coś polecanego i mieć spokój, ale jak swa waży 700g to przesada... 

Przecież mój aparat tyle nie Waży..... 

Tak więc dzięki @Agent Smith.

Pozdrówki.

Nie wiem czego się boisz :) Do Synty 8" ładowałem Scoposa który myślę waży więcej niż ten SWA i dawało radę :)

Kwestia dokręcenia rączek ewentualnie dołożenia jakiegoś odważnika ale ja takiego nie stosowałem i nie miałem problemów.

Z okularami tak jest że musisz kupić sprzedać kupić sprzedać aż w końcu znajdziesz te które Ci najbardziej pasują. A jak to mówi mój znajomy jak mu mówię że kupił docelowa szkła: "no tak docelowe, tak na dwa trzy lata" :D

• Like 1

Nie no wiem da radę normalnie hah musi przynajmniej. 

No tak to jest, ale chyba nowe zostaną albo swa albo es bo o używki ciężko 

Trzeba polować. Tego SWA nowego bym nie kupił bo to nie jest cena adekwatna do jakości tego okularu ;)

Śledź giełdę i coś się trafi, tylko musisz szybko reagować. Ja ostatni drugiego esa 14mm do bino szukałem chyba z dwa miesiące.

Najgorsze jest to że mimo że się wstawi w dziale kupię ogłoszenie to zazwyczaj sprzedający to ma gdzieś. W czasie kiedy ja szukałem pojawiły się chyba z trzy esy na giełdzie i nikt się nie odezwał a moje ogłoszenie było już widoczne jakiś czas. Chyba raz coś kupiłem przez dział kupię :) Nie wiem po co ten dział jest tak na prawdę ;)

Dobre byłoby takie rozwiązanie kiedy osoba z działu kupię miałaby pierwszeństwo zakupu ale takie rzeczy nie istnieją :)

Ja szukałem barlowa przez ponad pół roku a kiedy pojawił się na giełdzie spóźniłem się dosłownie 10min :) I co z tego że ogłoszenie w dziale kupię wisiało już chyba z 7 miesięcy i było co jakiś czas aktualizowane :) Oczywiście jak czegoś szukam to daje ogłoszenie ale chyba bardziej dla zasady ;)

Edited by wojt0000
  • Like 1

31 minutes ago, Dasionek said:

Nie no wiem da radę normalnie hah musi przynajmniej. 

No tak to jest, ale chyba nowe zostaną albo swa albo es bo o używki ciężko 

Poluj na okazje w zagranicznych sklepach przed/po Świętami - jak kupiłem swoje ES'y w USA po 100$ i sczęśliwie nie zapłaciłem cła/VAT

• Like 1

Godzinę temu, wojt0000 napisał:

Tego SWA nowego bym nie kupił bo to nie jest cena adekwatna do jakości tego okularu

Tak, to prawda. Warto go kupić ale w cenie używki, około 260-320 zł. 

• Like 1

Przeglądam tematu tu i na ma sąsiednim forum, ale ciężko jak jest napisze to już sprzedane :( no nowe drogie trochę es 600 a swa 550 to swa odpuszczę jak się nie opłaca.

@Agent Smith

No za granicą nie patrzałem będzie trzeba się również rozejrzeć. 

Zacznę od niemieckiej strony, ale znając życie to tam raczej będzie drożej. 

@ Edit

UK : 123Funty

Niemcy : 135€

Edited by Dasionek

Mogę Ci sprzedać tego Es 14mm.  Cena 420zł z przesyłką.

7 godzin temu, zbigb napisał:

Mogę Ci sprzedać tego Es 14mm.  Cena 420zł z przesyłką.

Jakieś fotki coś? 

Jak by co to biorę. 

82*? 

Edited by Dasionek

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.