Skocz do zawartości

Black Friday 2019


kristofus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

Przeglądając historyczne wątki zauważyłem akcję zakupu teleskopów jaka odbyła się przy okazji Black Friday w 2016-tym roku, była też jakaś akcja z kamerkami ZWO ASI...

Kolejnych nie widziałem ale zapewne i Ci co wtedy wzięli udział jak i nowi pragnący np. tak jak ja z tej okazji dokonać trochę większych "startowych" zakupów po możliwie korzystnych cenach, głównie w temacie montaż/teleskop/kamera, byliby zainteresowani powtórzeniem podobnej akcji.

Byłaby taka szansa?

 

A jeśli nie akcja to może po prostu wykorzystać ten wątek do umieszczania ciekawych ofert związanych z Black Friday?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mogę dodać, że 11.11 jest World Shopping Day i mnóstwo rzeczy na Aliexpress będzie przeceniona, czasem nawet o kilkanaście ładnych dolarów. 

Ja na przykład będę uderzać w filtry Optolonga, które będą w promocji, a dodając parę wygranych kuponów, będzie można naprawdę zaoszczędzić :)

Start 9:00, 11-11-2019 :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłka jest darmowa, więc lepiej zamówić osobiście. Im większa przesyłka oraz kwota zamówienia, tym większe prawdopodobieństwo zatrzymania na cle i opłatach VATu. Oczywiście VAT jest jak najbardziej zgodny z prawem, ale jeśli przesyłka będzie miała kilka takich samych rzeczy, to celnik może dorzucić dodatkowe opłaty podejrzewając, że idzie to na dalszą sprzedaż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dobrychemik napisał:

Jakbyście robili zamówienie, to też bym chętnie się dołączył. Filtr Optolonga 2cale UHC za 181 zł żal by było nie kupić. Może nawet i CLS 2.0 za 169 bym wziął przy okazji.

No za takie pieniążki to grzech nie kupić sam bym się skusil. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tańsze są filtry SVbony. Czy to to samo co Optolong tylko z innym napisem? Ma ktoś jakieś doświadczenia?

 

A tutaj tanie koło filtrowe:

https://pl.aliexpress.com/item/33058209842.html?spm=a2g0o.cart.0.0.33223c00WnYPgW&mp=1

Ma być za 126 zł w wersji 1.25".

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optolong na przestrzeni kilku lat wyrósł na naprawdę ciekawego producenta. W sieci jest mnóstwo testów tych filtrów, łącznie z pomiarami ich spektrum i według mojej najlepszej wiedzy, są naprawdę porządnym producentem. 

Używam od kilku lat filtra L-pro (broadband), a od kilku miesięcy L-enhance (dual narrowband) i filtry naprawdę dają radę :)

Edytowane przez sidiouss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, sidiouss said:

 Oczywiście VAT jest jak najbardziej zgodny z prawem, ale jeśli przesyłka będzie miała kilka takich samych rzeczy, to celnik może dorzucić dodatkowe opłaty podejrzewając, że idzie to na dalszą sprzedaż :)

Mógłbyś sprecyzować co to za tajemnicze opłaty, które może naliczyć niedobry celnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Agent Smith napisał:

Mógłbyś sprecyzować co to za tajemnicze opłaty, które może naliczyć niedobry celnik?

Ciężko mi powiedzieć, bo nie znam się na tym i nie chce nikogo wprowadzić w błąd, ale oprócz VATu celnik może dorzucić cło za sprowadzanie większej ilości przedmiotów z zagranicy. Nawet dzisiaj musiałem wypełnić dokumenty za kupno trzech płytek ewaluacyjnych, gdzie musiałem sprecyzować co to jest, jaka jest ilość i jakie przeznaczenie, tak aby można było zakwalifikować towar do odprawy celnej :)

A celnik nie jest niedobry, to my jesteśmy niedobrzy nie płacąc wymaganego VATu ;)

Edytowane przez sidiouss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, dobrychemik said:

Jeszcze tańsze są filtry SVbony. Czy to to samo co Optolong tylko z innym napisem? Ma ktoś jakieś doświadczenia?

 

A tutaj tanie koło filtrowe:

https://pl.aliexpress.com/item/33058209842.html?spm=a2g0o.cart.0.0.33223c00WnYPgW&mp=1

Ma być za 126 zł w wersji 1.25".

https://www.cloudynights.com/topic/582965-svbony-uhc-flter/

 

W tym wątku są przedstawione pomiary filtra uhc svbony zrobione przez lumicona. A cena na ali z tego co pamietam to jakies 36$ za 2 cale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sidiouss napisał:

Optolong na przestrzeni kilku lat wyrósł na naprawdę ciekawego producenta. W sieci jest mnóstwo testów tych filtrów, łącznie z pomiarami ich spektrum i według mojej najlepszej wiedzy, są naprawdę porządnym producentem. 

Używam od kilku lat filtra L-pro (broadband), a od kilku miesięcy L-enhance (dual narrowband) i filtry naprawdę dają radę :)

Kusi mnie kupno tego L-eNhance, ale zastanawiam się czy w moim przypadku (newton 6 cali) jest sens kupować zarówno ten filtr jak i UHC. Czy różnica praktyczna jest istotna między tymi dwoma filtrami? A jeśli kupować tylko jeden, to który?

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co poczytałem to jednak filtry są słabe ...

Choć jeśli mogę Cię prosić @Marek_N o kilka słów na temat tych filtrów bym był wdzięczny. Chodzi mi o proste stwierdzenie typu: "w tej cenie warto, nie wiele ustępują markowym filtrom" albo "lepiej poszukaj używki Lumicona, Astronomik w tej cenie (nowy Optolong to teraz ponad 500 zł)".

 

https://pl.aliexpress.com/item/32919825874.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.353028a6hBwDYv&algo_pvid=7cd6100b-e9ae-469b-a1ff-031c7fa68150&algo_expid=7cd6100b-e9ae-469b-a1ff-031c7fa68150-0&btsid=3e302413-bc53-49d9-a74c-ff3652a733cd&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_9,searchweb201603_55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przesyłki i cło czy VAT ... szczerze ? ... zamawiałem juz trylion rzeczy do 1000zł i nie zdażyło mi się płacić nic .... patent tkwi z wysyłke a w zasadzie jej opcji ....

Nigdy nie zamawiajcie opcją DHL bo u nich chyba na etacie siedzi celnik i wali opłaty po kolei jak leci ... owsze zdażają się wyjatki ale na prawde rzadko ..

Ja stosuję opcję Aliexpress Standard Shipping - już mówie o co chodzi ... paczka leci opcją rejestrowalną dociera do PL (i tu jest ważne nie bezpośrednio z Chin tylko z Francji lub z Belgii - firma Sinotrans się zwie) po czym jest przeadresowywana POCZTEX-em i dostajemy paczuchę "jak z Polski". Tam tego nie weryfikuja tak jak przesz DHL ... sprawdzone ;) 

Edytowane przez komprez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.11.2019 o 07:43, dobrychemik napisał:

Kusi mnie kupno tego L-eNhance, ale zastanawiam się czy w moim przypadku (newton 6 cali) jest sens kupować zarówno ten filtr jak i UHC.

Jedyny powód żeby kupić zarówno UHC i L-eNhance od Optolonga, to powrót do dyskusji sprzed 2 miesięcy, o naocznym porównaniu filtrów słabych z dobrymi....

A tak poważnie to bierz tego L-eNhance. Wg opinii z netu jego osiągi są na bardzo wysokim poziomie. Nada sie zarówno do wizuala i kolorowej astro-fotografii.

 

W dniu 8.11.2019 o 08:20, astrokarol napisał:

Choć jeśli mogę Cię prosić @Marek_N o kilka słów na temat tych filtrów bym był wdzięczny. Chodzi mi o proste stwierdzenie typu: "w tej cenie warto, nie wiele ustępują markowym filtrom" albo "lepiej poszukaj używki Lumicona, Astronomik w tej cenie (nowy Optolong to teraz ponad 500 zł)".

 

https://pl.aliexpress.com/item/32919825874.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.353028a6hBwDYv&algo_pvid=7cd6100b-e9ae-469b-a1ff-031c7fa68150&algo_expid=7cd6100b-e9ae-469b-a1ff-031c7fa68150-0&btsid=3e302413-bc53-49d9-a74c-ff3652a733cd&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_9,searchweb201603_55

25nm i h-beta? Wg mnie to nie będzie działać. 25nm to jest o wiele za szeroko dla OIII, a przecież sygnał tlenu jest dużo mocniejszy....

Dziwne że chińczyki nie zrobiły po prostu UHC 25nm w tej cenie (a nawet niższej bo jak poszukasz to tą h-bete 25nm 2" mozna kupic za $76)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marek_N napisał:

Jedyny powód żeby kupić zarówno UHC i L-eNhance od Optolonga, to powrót do dyskusji sprzed 2 miesięcy, o naocznym porównaniu filtrów słabych z dobrymi....

A tak poważnie to bierz tego L-eNhance. Wg opinii z netu jego osiągi są na bardzo wysokim poziomie. Nada sie zarówno do wizuala i kolorowej astro-fotografii.

OK, czyli odpuszczam 2" UHC i kupię L-eN do wszelkich mgławic. Pomyślałem, że mógłbym sobie jeszcze wziąć 2" CLS do wszelkich innych obserwacji - jako uniwersalny filtr zwiększający kontrast (działam na obrzeżach Andrychowa, gdzie niebo jest takie sobie, czyli w porównaniu z Krakowem świetne, w porównaniu z dziczą - słabe). Ma to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, sidiouss napisał:

Używam od kilku lat filtra L-pro (broadband), a od kilku miesięcy L-enhance (dual narrowband) i filtry naprawdę dają radę :)

To filtry do astrofotografii wg opisów 'OPTOLONG 2" L-eNhance Filter Dual-band Pass Filter Designed for DSLR CCD Control from Light Polluted Skies'. 

Czy do wizuala też się nadają? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, kjacek napisał:

To filtry do astrofotografii wg opisów 'OPTOLONG 2" L-eNhance Filter Dual-band Pass Filter Designed for DSLR CCD Control from Light Polluted Skies'. 

Czy do wizuala też się nadają? 

Szczerze mówiąc, nie testowałem do wizuala, ale nie jest zbyt ciemny jak się przez niego patrzy, więc podejrzewam, że będzie dobry :)

 

Godzinę temu, dobrychemik napisał:

 

 

2 godziny temu, count.neverest napisał:

Warto jeszcze rozważyć STC duo narrowband

W necie jest test i wychodzi na to, ze L-enhance jest porównywalny z jakością i pasmem tego STC :)

Ja jestem z niego bardzo zadowolony, klatki 10min nie wychodzą przepalone nawet z centrum Gdańska :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dobrychemik napisał:

To jak, można tu rozmawiać o kupowaniu filtrów, ale nie można o ich jakości? Bardzo przepraszam zatem.

Można i trzeba rozmawiać. 

Rozmowa o kupowaniu bez rozmowy o jakości byłaby bez sensu. 

To 'szybkie pytania i szybkie odpowiedzi', co w tym złego? 

EDIT piszę z telefonu, niekiedy włącza się takie wyróżnienie, przepraszam, nie wiem jak to wyłączyć w telefonie. 

Edytowane przez kjacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.