Jump to content

Pogoda


adamsz12
 Share

Recommended Posts

Obawiam się, że będzie miał kłopoty z dotarciem nad Polskę. Wyjdzie mu naprzeciw ten niż, który teraz znajduje się nad Ukrainą, a który ma przewędrować nad Białoruś, a potem nad północną Polskę. Pewnie po drodze jeszcze narozrabia (u mnie dał 30 cm śniegu i jeszcze pada), a co potem zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

W Poznaniu też beznadzieja, szaro, szaro i szaro - można się :wymiotuje: , jestem tylko ciekawy czy te 2,5 cm śniegu co spadło wieczorem wytrzyma do rana - zawsze jakaś odmiana. Do tego jeszcze sesja... dobrze się się zlot zbliża bo zwariować idzie. :D

Link to comment
Share on other sites

Co mogę dodać? Może to, że miałem dwa tygodnie ferii i wielką ochotę na nieprzespane noce.

Zamiast tego ciągle :deszcz::deszcz::deszcz: więc z astronomii praktycznej nici. Dobrej pogody jak na lekarstwo, nawet się nie opłacało sprzętu wyciągać, nie mówiąc już o foto.

Cóż, przynajmniej trochę 'podciągnąłem' teorię. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

A co ja mam powiedzieć. :huh:

 

 

Nic nie mówić :D tylko skuter śnieżny kupić bo samochód to się raczej kiepsko sprawdza w takich warunkach <_<:zimno::zimno::zimno::deszcz::deszcz::deszcz: no chyba, że jest to pług wirnikowy.

Edited by Pabami
Link to comment
Share on other sites

dzisiaj tak troche prześwitywało ale teraz już jest gruba warstwa chmur... oby na ferie pogoda dopisała :D

Chyba trafiłeś z tymi feriami, zapowiadają na najbliższe dni bezchmurne niebo. No i mamy nów. :banan:

Do tego ma być baaardzo zimno. Ale co to dla nas :D

Edited by Kuba
Link to comment
Share on other sites

U mnie od 2 dni pogoda jest rewelacyjna :D I zauważyłem, że seeing nawet z miasta się zdecydowanie poprawił :dobrze: . To pewnie przez to, że ten wyż jest suchy i bardzo mroźny. W miescie na termometrze nad ranem bylo -15 stopni...

 

Wygląda na to, że tak bedzie do czwartku. :banan:

Edited by Kędzior
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
   • 58 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.