Skocz do zawartości

Jak zamontować tubę żeby nie zostawić śladu na szynie?


lulu

Rekomendowane odpowiedzi

Lulu bez obrazy, ale wygląda na to że chciałbyś "zjeść ciastko i mieć ciastko" czyli pooglądać i sprzedać bez strat lub z minimalnymi stratami. Tak się nie da , sprzęt z drugiej ręki choćby nawet w idealnym stanie by się sprzedał to musi być tańszy o 25-30 %,  a ewentualny nabywca takimi duperelami jak ryski na dowetailu czy na pręcie przeciwwagi nie będzie się przejmował.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompas, sądzisz że jestem tak głupi by liczyć na to, że sprzedam sprzęt we cenie sklepowej? Nie chcem ale muszem pooglądać bo nie powiem nikomu że wszystko gra jeśli nie sprawdzę, a poprzedni właściciel nie umiał nic na temat tego sprzętu powiedzieć. I chcę to zrobić z minimalnymi stratami bo sprzęt wygląda na nowy i chciałbym aby nadal tak wyglądał. Powinienem go specjalnie podniszczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MateuszW napisał:

Myślisz, że Bresser ma cokolwiek wspólnego z produkcją w Europie? Niemiec zamawia u Chińczyka :P Tobie może się tylko wydawać, że to niemiecki produkt.

E no - tak naiwny nie jestem. Na pudłach jest nadruk "Bresser GmbH Rotterdam" - a Rotterdam nie jest miastem niemieckim, tylko holenderskim portem do którego zawijają statki z Chin :-) Chodzi o to jak się pozycjonują marketingowo, a nie o fakty, które przecież wszyscy znamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem o prostą rzecz, chcąc sprawdzić sprzęt przed sprzedażą bez haratania go. Wydaje się oczywiste i jestem pewien że każdy z pouczających mnie kolegów starałby się zrobić tak samo - ale okazuje się że może stać się pożywką dla najbardziej fantastycznych domysłów. Przepraszam jeśli wątek rozwinął się w takim kierunku z mojego powodu - nawet przez myśl mi nie przeszło, że komuś mogą przyjść do głowy takie podejrzenia i zarzuty. Dziękuję za rzeczowe porady i proponuję zakończyć dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, lulu napisał:

Kompas, sądzisz że jestem tak głupi by liczyć na to, że sprzedam sprzęt we cenie sklepowej? Nie chcem ale muszem pooglądać bo nie powiem nikomu że wszystko gra jeśli nie sprawdzę, a poprzedni właściciel nie umiał nic na temat tego sprzętu powiedzieć. I chcę to zrobić z minimalnymi stratami bo sprzęt wygląda na nowy i chciałbym aby nadal tak wyglądał. Powinienem go specjalnie podniszczyć?

Z tym podniszczeniem, leciutkim oczywiście, to nie taki głupi pomysł. Świadczyło by to o częstym używaniu teleskopu i że jest on dobry, no bo kto chciałby używać teleskopu z którym

jest coś nie tak.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzami sztuki marketingu są spece z Bressera. Zauważyliście jak został przeprowadzony sławetny rebranding produktów, polegający na dodaniu czerwonego paska...? Nie chce się wierzyć, ale to nie jest lakier tylko najzwyklejsza reklamowa folia pcv - taka jaką stosuje się na tablicach z napisem "GRYLL"...

 

Ale ogólnie dobrze to wymyślili dzieląc się z Meade dwoma najlepiej pasującymi do tematu kolorami - w Ameryce jest niebiesko, w Europie czerwono, a biednemu Sky-Watcherowi zostawili pasujący jak pięść do nosa zielony :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lulu napisał:

 

Ale ogólnie dobrze to wymyślili dzieląc się z Meade dwoma najlepiej pasującymi do tematu kolorami - w Ameryce jest niebiesko, w Europie czerwono, a biednemu Sky-Watcherowi zostawili pasujący jak pięść do nosa zielony :-)

To pewnie kara za to że tak mieszał kolorami tub, złote, niebieskie, czarne, białe :icon_biggrin:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2019 o 19:46, lulu napisał:

Zakleiłem boczki szyny taśmą izolacyjną + płaskownik od strony śruby i nie został żaden ślad. Ale wiecie co - założyłem pierwszy raz przeciwwagę na dziewiczy, chromowany pręt. Po przeciągnięciu przeciwwagi został zryty do nieprzytomności, a w miejscu gdzie dokręcałem śrubę parę razy korygując położenie przeciwwagi jest już całkowita kaszana. Firma Bresser, montaż EXOS-2...

Coś tam już wiadomo :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie przedziwny temat:

1. Co zrobić żeby jeden element metalowy nie zrysował drugiego. Odpowiedź: oddzielić je elementem trzecim, nie metalowym, nie rysującym i o wymiarach takich, by się zmieścił. To oczywiste.

2. Atak na osobą chcącą uniknąć uszkodzenia sprzętu do sprzedania - głu... powiedzmy: kuriozalny.

 

Jakby mnie teściowa poprosiła o pomoc w sprzedaży jej samochodu to czy powinienem sprawdzić jego stan techniczny, czy nie? Czy sprawdzając ten stan powinienem w sposób maksymalnie możliwy upaprać samochód, wgnieść blachę w paru miejscach i zedrzeć opony?

 

Edytowane przez dobrychemik
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kompas napisał:

My tu sobie tak póki co gdybamy, nie wiemy jednak najważniejszego , to znaczy jaki ewentualnie sprzęt chciałby Lulu puścić dalej w obieg.

Panowie, nie drążmy tego tematu bo zaraz się dowiem że mój wpis miał służyć promocji sprzedaży. Na razie nic nie sprzedaję, chce się upewnić że sprzęt jest OK i wówczas będę się zastanawiał czy i co sprzedawać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, postanowiłem ostatecznie odpuścić testy skoro moje oglądanie budzi takie niezdrowe emocje i grozi jak się wydaje wypatrzeniem dziury w sprzęcie. Poprzestaję na próbie bezśladowego zamocowania szyny i puszczam w świat dwa refraktorki Bressera, zniżając za radą kompasa najniższą cenę sklepową o 25%. Stwierdzić mogę tyle, że sprzęt wygląda na nietknięty - i to wszystko. Czy był tykany nie wiem. Jeśli znajdzie się ktoś chętny na sprzęt wyglądający jak nowy 25% taniej - świetnie. Jeśli nie - nie spieszy mi się specjalnie ze sprzedażą. Poprzedni właściciel wyglądał bardziej na kolekcjonera niż obserwatora i choć początkowo wydawało mi się to dziwaczne, zaczynam rozumieć jego satysfakcję. Kilka pokaźnych rur zgromadzonych w mojej pracowni to frajda sama dla siebie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.