Skocz do zawartości

Problem ze SkySafari


Mariusz Psut

Rekomendowane odpowiedzi

Moi Drodzy. 

Zainstalowałem na nowym fonie SkySafari. Aplikacja nie porusza się razem z przesuwaniem telefonu po sferze. Na starym tel. działała bez zarzutu. Co prawda można przesuwać palcem ale nic więcej. W ustawieniach nie znalazłem nic co by zmieniało taką postać rzeczy ale może coś przegapiłem. Ma ktoś pomysł co jest grane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu na dole jest ikona kompasu. Naciskałeś ją? 

Chyba dobrze wcześniej uruchomić i skalibrować kompas. Ale mówisz, że nie masz czujnika magnetycznyego... To dziwne, myślałem, że wszystkie telefony mają teraz ten moduł. 

Co mówi specyfikacja telefonu? 

Jeśli jest wg specyfikacji, to restart telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kjacek napisał:

W menu na dole jest ikona kompasu. Naciskałeś ją? 

Chyba dobrze wcześniej uruchomić i skalibrować kompas. Ale mówisz, że nie masz czujnika magnetycznyego... To dziwne, myślałem, że wszystkie telefony mają teraz ten moduł. 

Co mówi specyfikacja telefonu? 

Jeśli jest wg specyfikacji, to restart telefonu. 

Mam huawei y6 2019.

Ten czujnik jest na bank. Kompas po pobraniu mówi o jego braku. W narzędziach nic nie znajduję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sky Safari mam/miałem na dwóch telefonach i na żadnym nawigacja poprzez poruszanie telefonem nie była ani płynna ani precyzyjna. Np nakierowując na Łabędzia apka potrafiła pokazać Wielką Niedźwiedzice. Tak naprawdę wystarczy wybrać i przybliżyć sobie palcami dany rejon który nas interesuje, przynajmniej ja tak tego używam. Teleskop masz zdaje się nie od wczoraj, wiec gwiazdozbiory chyba już rozpoznajesz :) A jeżeli jeszcze nie to jest fajna okazja do nauki nieba. 

Edytowane przez Astrobonq
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Astrobonq napisał:

Sky Safari mam/miałem na dwóch telefonach i na żadnym nawigacja poprzez poruszanie telefonem nie była ani płynna ani precyzyjna. Np nakierowując na Łabędzia apka potrafiła pokazać Wielką Niedźwiedzice. Wystarczy wybrać i przybliżyć sobie palcami dany rejon który nas interesuje, przynajmniej ja tak tego używam. Teleskop masz zdaje się nie od wczoraj, wiec gwiazdozbiory chyba już rozpoznajesz :) A jeżeli jeszcze nie to jest fajna okazja do nauki nieba. 

Masz rację. Niebo znam. A palcami też można. :grin:

Sam sobie ten problem wkręciłem. :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj. Kompas powinien działać. 

Jeśli tel jest na gwarancji, to wiesz co robić. 

Wcześniej wizyta w najbliższym serwisie. Zapytaj, czy/jak się to włącza. 

 

A czy będziesz chciał korzystać z kompasu w SkySafari, to inna sprawa. Mnie on wqurza ;-). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, midimariusz napisał:

Niestey nie masz tych czujników i nie będzie to działać..

wiecej tutaj

czujniki.png.5833ab0d7a2ef7c70a607e644df92bc9.png

To widocznie coś źle patrzyłem. 

No trudno. 

Tak jak mówił Astrobonq gwiazdozbiory znam. Pozostaje nawigacja paluszkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.