Skocz do zawartości

LORNETKA DELTA OPTICAL VOYAGER II 10x50


Eberline

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem kupna lornetki, gdyż posiadam Maka102 a jego chłodzenie i wystawianie całego zestawu na balkon było czasochłonne, a i brak czasu robił swoje, zapadła decyzja kupuje lornetkę. Przekopałem forum wzdłuż i wszerz sąsiednie też i tak naprawdę mętlik w głowie co i jak. Po czasie wiedziałem, że to będzie 10 × 50 albo 12 × 70. Wiadomo zawsze chce się jak największe powiększenie a jedyne doświadczenie, jakie mam z lornetkami to polska wojskowa lornetka7x25 wyprodukowana jeszcze przed 89r, a i obraz z niej był zadowalający. Ostateczna decyzja padła na 10 × 50 Delty Optical. Dlaczego? Jeżeli chodzi o obserwacje jestem mniej niż średnio zaawansowany. Loretka zakupiona w sklepie BYWORD w promocji za 120zł dotarła do mnie w 24h. PIerwsze wrażenia po wyciągnięcia z opakowania, mega lekka i wykonana z przyzwoitej jakości materiału, przyjemnego w dotyku i nie odniosłem wrażenia tandety. Futerał też w porządku adekwatny do ceny. Pierwsze obserwacje... okna sąsiadów) ładne powiększenie, kąt widzenia i tu największe zaskoczenie bardzo szeroko, nie wiem, czy to wynika z przyzwyczajenia obserwacji makiem, czy tak po prostu jest : ) Ostrzenie bardzo wygodne, po przyłożeniu do oczu bardzo wygodnie i nic nie uwiera. Czas na obserwacje, prowadzone z Pruszkowa pod warszawą. Księżyc w pierwszej kwadrze, ładny ostry aberracje prawie niewidoczna w sumie minimalna, powiększenie-spodziewałem się trochę większego, ale i tak robi wrażenie. Plejady ładne punktowe i mają w sobie to cos ) Andromeda mała mgiełka, ale widoczna może pod ciemniejszym niebem byłoby lepiej widać. Orion ciężko stwierdzić za dużo światła i smogu. Latanie lornetą po niebie przyjemne oglądanie mnóstwa gwiazd nawet pod tak zaświetlonym niebem. Wszystkie obserwacje prowadziłem w odstępach kilku dni. Podsumowując jak dla amatora lornetka spełnia swoją rolę idealnie. Wyskakiwanie na balkon na pięciominutowe obserwacje to teraz sama przyjemność.

Plusy

- Ostry obraz

- Waga

- Łatwe ostrzenie

- Niewielkie rozmiary

- Cena

- Szeroki kąt widzenia

- Wykonanie.

Minusy

- Pasek na szyje ciężki do zamocowania w lornetce.




Pozdrawiam i życzę czystego nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eberline zmienił(a) tytuł na LORNETKA DELTA OPTICAL VOYAGER II 10x50

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.