Skocz do zawartości

Filtr typu Clip do Canona APS-C


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy filtry typu Clip przeznaczone do lustrzanek Canona z matrycą APS-C będą pasowały do mojego bezlusterkowca Canon M50. Jedynym sensowniejszym wyjściem od kupna w ciemno wydaje mi się na żywo przymierzyć i się przekonać. I tu moje pytanie: czy ktoś z Krakowa posiada jakikolwiek taki filtr i zgodziłby się spotkać, aby to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dobrychemik napisał:

Zastanawiam się czy filtry typu Clip przeznaczone do lustrzanek Canona z matrycą APS-C będą pasowały do mojego bezlusterkowca Canon M50. Jedynym sensowniejszym wyjściem od kupna w ciemno wydaje mi się na żywo przymierzyć i się przekonać. I tu moje pytanie: czy ktoś z Krakowa posiada jakikolwiek taki filtr i zgodziłby się spotkać, aby to sprawdzić?

Wyjedź poza miasto pod ciemne niebo to lepiej na tym wyjdziesz i zaoszczędzisz przy okazji trochę kasę:flirt:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dobrychemik napisał:

Zastanawiam się czy filtry typu Clip przeznaczone do lustrzanek Canona z matrycą APS-C będą pasowały do mojego bezlusterkowca Canon M50.

Raczej nie będą. Np. Astronomik ma osobną serie dla bagnetu M:

https://www.astronomik.com/en/neue-produkte-new-products/clip-filter-for-canon-eos-m.html

 

Za to klasyczny filterek Clip do bagnetu EF powinien dać się umieścić w adapterze / redukcji EF-M.

 

Gdybyś sie jeszcze zastanawiał czy warto zakładać UHC do niemodowanego aparatu to rozwiewam wątpliwości:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam o te "clipy", bo myślę o Samyangu 135, a tam nie skorzystam z filtrów 2". Że filtr jest przydatny - wiedziałem. Że Astronomik ma serię dla EF-M - nie wiedziałem, dzięki. Jeśli klasyczne filtry dla EF pasują do adaptera EF/EF-M, to mam dylemat w którą wersję iść. A najlepszym wyjściem w takim wypadku jest nic nie kupować i poczekać aż się sytuacja sama jakoś wyklaruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marek_N napisał:

Za to klasyczny filterek Clip do bagnetu EF powinien dać się umieścić w adapterze / redukcji EF-M.

 

niestety niekoniecznie, przykladowo clipin filtr optolonga pod EF canona nie pasuje do adaptera RF-EF ze względu na inny kształt wnętrza adaptera (niz w puszkach EF). Wydaje mi sie  ze bez organoleptycznej przymiarki sie nie obędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cmku napisał:

Miałem canona M50 oraz filtr clip astronomika i niestety nie da rady tego zamontować ani bezpośrednio ani przez przejściówkę na bagnet EF (miałem 2 wersje od viltroxa  zwykła i z kompresorem ogniskowej)

Czyli pozostaje jedynie wersja dedykowana do aparatów EF-M, o której wspomniał Marek? 

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

L-eN to dwuzakresowy filtr do wgławic. Kiedy celem są gwiazdy lub galaktyki to potrzeba czegoś puszczającego więcej światła, żeby kolorystyka była zbliżona do naturalnej, ale wycięte możliwie dużo LP, głównie sodowe i rtęciowe. I właśnie do tego jest L-Pro.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, marcin.p1 napisał:

Tyle czytałem i sam już nie wiem. Jaki będzie najlepszy UHC czy CLS?

Będzie chodził z canon + SW 150/750.

Do achromata filtr UHC za bardzo sie nie nadaje. Albo CLS - albo od razu wąskie pasma - osobno OIII i Ha.

 

Tutaj jest bardzo fajne zestawienie czterech Optolongów:

optolong.jpg.4d5c0803dd1ee7554fae9d8727fb0e73.jpg

http://amitkamble.com/optolong-light-pollution-filters/

Edytowane przez Marek_N
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.