Skocz do zawartości

Finansowanie Astropolis - prośba o pomoc


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Adam_Jesion napisał:

Jak już wyżej pisałem, możemy to zrobić, bo kończę swój autorski kalendarz, więc łatwo byłoby go przerobić na kalendarz Astropolis z 12 najlepszymi pracami roku - zrobię to z chęcią non-profitowo. To jest bardzo fajny pomysł, choć musimy jakoś namówić najpierw właścicieli zdjęć :)

Jeśli udostępnisz mi narzędzia do wyciągnięcia tych zdjęć, to mogę się tym zająć (w sensie przygotować ankietę). Najpierw pytania do autorów czy zgodzą się na publikację ich zdjęcia w kalendarzu (zakładamy jednorazowe użycie) a następnie ankieta forumowiczów. Myślę, że większość z nas byłaby dumna, gdyby autorskie prace zdobiły nie tylko folder w komputerze :)
Mój warsztat nie jest jeszcze tak wspaniały jak kolegów, ale chętnie podzielę się moimi pracami :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lulu napisał:

Czy to będzie własny kalendarz, czy sprzęt astro z amazona (mają swój program afiliacyjny) - efekt będzie żaden.

Czyli nie masz wiary w to, że społeczność kupi kalendarz ze swoimi zdjęciami? Tu chyba jednak bym polemizował, bo kalendarze już bywały w przeszłości i chyba nawet się sprzedawały. Można to ograć pre-orderem (czyli bez ryzyka zostania z kalendarzami w magazynie), stracę tylko parę dni roboty ;) Chyba jestem gotowy zaryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam - dzięki za transparentne przedstawienie sprawy.

Moje 3 grosze (te przysłowiowe)

1. Ja osobiście uwielbiam fakt, że wertując Astropolis mogę odpocząć od reklam. Więc uważam, że o ile da się utrzymać ten stan - zdecydowanie warto zawalczyć. Jasne, że jakiś tematycznie pokrewny bannerek tu czy tam to nie tragedia, no ale ciągłe przypominanie o kupionych rok temu wibratorach może działać na nerwy ;)

 

2. Konta płatne ochotniczo to super sprawa - już za 70 zeta (no nie mówcie, że Was nie stać!...) można przyjemnie stymulować swoje ego wyróżnieniem "przyjaciel Astropolis" w gustownym, czerwonym kolorze. Super uczucie! ;)

Tyle, że - po pierwsze koniecznie trzeba wysyłać przypomnienia w sprawie odnowień (ja np. zupełnie o tym zapomniałem po roku)

Po drugie trzeba je lepiej wyeksponować - trudno je znaleźć ukryte jako produkt w "sklepie Astropolis".

Przy okazji - są TU: 

https://astropolis.pl/store/category/6-oferta-astropolis/

 

3. Gadżet reklamowy - kalendarz jest oczywistym pierwszym kandydatem! :)

10 minutes ago, Adam_Jesion said:

Pierwsza partia pre-order'a się już wyprzedała zanim zobaczyli projekt (dostawa planowana na koniec następnego tygodnia). Następna będzie gdzieś na na początku grudnia.

A dlaczego my tu nic o tym nie wiemy?? ;)

Edytowane przez Agent Smith
  • Lubię 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deklaruję chęć kupna kalendarza z fajnymi astrofotkami i najważniejszymi astrofaktami na dany miesiąc.

Odnośnie udostępnienia stosownych prac przez ich właścicieli: trzeba by być totalnym burakiem, żeby chwalić się na AP swoimi zdjęciami, a jednocześnie odmówić użyczenia jednego z nich w celu pomocy AP.

  • Lubię 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dobrychemik napisał:

trzeba by być totalnym burakiem, żeby chwalić się na AP swoimi zdjęciami, a jednocześnie odmówić użyczenia jednego z nich w celu pomocy AP

Nie o to chodzi. Jeśli ktoś wytypuje Twoją fotę na kalendarz, zwykła przyzwoitość nakazuje zapytać czy poinformować autora. Przecież to oczywiste, ze się zgodzi, ale zachodzi "konieczna potrzeba" spełnienia tej procedury.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, dobrychemik said:

Deklaruję chęć kupna kalendarza z fajnymi astrofotkami i najważniejszymi astrofaktami na dany miesiąc.

Ja też.

 

11 minutes ago, dobrychemik said:

Odnośnie udostępnienia stosownych prac przez ich właścicieli: trzeba by być totalnym burakiem, żeby chwalić się na AP swoimi zdjęciami, a jednocześnie odmówić użyczenia jednego z nich w celu pomocy AP.

Zupełnie nie podzielam Twojego zdania, a zwłaszcza nie podoba mi się forma jego wyrażenia.

Fotki są własnością fotografującego i mają oni pełne prawo nimi dysponować.

Edytowane przez Agent Smith
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Adam_Jesion napisał:

Czyli nie masz wiary w to, że społeczność kupi kalendarz ze swoimi zdjęciami? Tu chyba jednak bym polemizował, bo kalendarze już bywały w przeszłości i chyba nawet się sprzedawały. Można to ograć pre-orderem (czyli bez ryzyka zostania z kalendarzami w magazynie), stracę tylko parę dni roboty ;) Chyba jestem gotowy zaryzykować.

Wiem że moja opinia może zostać niewłaściwie odebrana jako wypowiedź na temat społeczności Astropolis. Jestem tu zbyt krótko aby ryzykować takie oceny. Wypowiadam się na podstawie własnych doświadczeń, pokazujących bardziej ogólne prawidłowości.

 

Oczywiście coś się sprzeda. Jeśli zaczniecie wyświetlać oferty z amazona też coś się sprzeda. Tylko pytanie o bilans zysków i kosztów, bo żeby zorganizować akcję ze sprzedażą trzeba się konkretnie napracować, a na koniec trzeba taki bilans porównać z alternatywnymi formami finansowania. Sprzedaż na odległość nie jest dziś tak prosta jak kiedyś z czysto formalnych powodów - trzeba się nieźle nagimnastykować i wykosztować aby coś takiego odpalić, poczynając choćby od stworzenia profesjonalnych, zgodnych z prawem regulaminów. Jeżeli jesteście przekonani - próbujcie, z całego serca życzę powodzenia, ale mając swoje doświadczenia czuję się w obowiązku przestrzec że to wyboista droga. Obym się mylił :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 50 odpowiedzi, właściwie wszystkie coś wnoszące do dyskusji i 600 wyświetleń wątku w 2 godziny :read: Chyba wreszcie jest dobry klimat na konstruktywne rozwiązywanie takich kwestii ^_^ Dlatego...

 

18 minut temu, Adam_Jesion napisał:

Pisałem, nie chcę mieszać "interesów". Astropolis jest w gruncie rzeczy działalnością non-profit, Astrography to "komercha".

Może warto jeszcze raz spróbować i 'się przełamać'. Mam wrażenie, że to już nie te czasy gdy jakaś inicjatywa Jesiona spotykała się z zarzutem 'bo chce zarobić'. Nawet jeśli, to co z tego? Mam wrażenie, szczególnie po naszej rozmowie w Twojej pracowni, że masz w głowie mnóstwo ciekawych pomysłów, które są dławione przez obawy związane z doświadczeniami z przeszłości ;) Mieszkając w UK często czytam StargazersLounge, które w wielu kwestiach jest porównywalne do AP i tam oczywista jest rola 'komerchy' w postaci sklepu 'FLO'. Zwykła normalność, może pora na nią u nas.

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Agent Smith napisał:

Zupełnie nie podzielam Twojego zdania, a zwłaszcza nie podoba mi się forma jego wyrażenia.

Fotki są własnością fotografującego i mają oni pełne prawo nimi dysponować.

Nikomu nie odmawiam praw a do dysponowania swoimi dziełami. Poruszyłem aspekt zwyczajnej przyzwoitości, a nie prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Paether said:

Ponad 50 odpowiedzi, właściwie wszystkie coś wnoszące do dyskusji i 600 wyświetleń wątku w 2 godziny :read: Chyba wreszcie jest dobry klimat na konstruktywne rozwiązywanie takich kwestii ^_^ Dlatego...

 

Może warto jeszcze raz spróbować i 'się przełamać'. Mam wrażenie, że to już nie te czasy gdy jakaś inicjatywa Jesiona spotykała się z zarzutem 'bo chce zarobić'. Nawet jeśli, to co z tego? Mam wrażenie, szczególnie po naszej rozmowie w Twojej pracowni, że masz w głowie mnóstwo ciekawych pomysłów, które są dławione przez obawy związane z doświadczeniami z przeszłości ;) Mieszkając w UK często czytam StargazersLounge, które w wielu kwestiach jest porównywalne do AP i tam oczywista jest rola 'komerchy' w postaci sklepu 'FLO'. Zwykła normalność, może pora na nią u nas.

 

Może jestem dziwakiem, ale zwłaszcza po naświetleniu ile pracy/pieniędzy wkładasz w astropolis, ja osobiście nie miałbym za złe gdybyś połączył jedno z drugim. 

 

@Jesion

Wcześniej w tej dyskusji napisane było że pewnie forumowicze nie byliby zainteresowani cudzymi zdjęciami - cóż ... nie każdy umie jeszcze takie zdjęcia zrobić a i w ofercie twojej 'komerchy' są rzeczy z samym DS nie związane (plakat misji apollo - super sprawa).

 

Jeżeli miałbym wybierać między reklamą wspomnianych już wibratorów, a reklamą twojej 'komerchy', to chyba oczywiste co bym wybrał. Liczę że inni forumowicze podzielają moje zdanie ;)

 

Kończąc wypowiedź, chciałbym tylko jeszcze zaznaczyć że prawidłową odpowiedzią na wszelkie zarzuty typu "bo chce zarobić" jest "Tak, jak każdy" ;) Jeżeli jesteś w stanie połączyć swoją 'komerchę' z utrzymywaniem dla nas forum to wydaje się oczywiste że powinieneś to zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, rybek0s napisał:

Jeżeli miałbym wybierać między reklamą wspomnianych już wibratorów, a reklamą twojej 'komerchy', to chyba oczywiste co bym wybrał. Liczę że inni forumowicze podzielają moje zdanie 

To fałszywa alternatywa, bo jeśli wcześniej nie oglądałeś wibratorów na innych stronach, nie zobaczysz ich i tutaj. Natomiast jeśli interesujesz się np. kuchnią japońską i zobaczysz tu coś na ten temat, to już niekoniecznie wybór musi być taki oczywisty. Takie reklamy płacone są za kliknięcie a nie za wyświetlenie - każdemu zależy abyś zobaczył to, co jest możliwie bliskie Twoim zainteresowaniom, a dziś są do tego na prawdę potężne środki technologiczne.

 

Jest też perspektywa wydawcy - dla niego wybór między wyświetleniem Ci banera z kuchnią japońską a wyświetleniem banera z własnym produktem to tak na prawdę wybór między realnym zarobkiem a mirażem zarobków. Weź to wszystko pod uwagę i załaduj jeszcze raz na wagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w klubie, Przyjaciele Astropolis :)

 

PS. Jedyny zgrzyt to fakt, że przy okazji podatku VAT zamiast Astropolis dofinansowaliśmy nasze państwo i jego budżetowe ekstrawagancje.

Pewnie tak długo jak jest to "towar" w sklepie jest to nie do uniknięcia, ale - pytanie do @Adam_Jesion - może dałoby się to jakoś inaczej rozwiązać ?

Po prostu szkoda kasy... jakaś fundacja czy coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lulu

Zdaje sobie sprawę jak takie reklamy działają :P Mi osobiście by nie przeszkadzały tutaj nawet reklamy (mam wystarczajaco rozwinięty banner blindness). Moja wypowiedź miala zaznaczyć ze reklama komerchy Jesion-a tym bardziej by mi nie przeszkadzała. Ba, byłaby szansa ze coś bym od niego jeszcze kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rybek0s napisał:

@lulu

Zdaje sobie sprawę jak takie reklamy działają :P Mi osobiście by nie przeszkadzały tutaj nawet reklamy (mam wystarczajaco rozwinięty banner blindness). Moja wypowiedź miala zaznaczyć ze reklama komerchy Jesion-a tym bardziej by mi nie przeszkadzała. Ba, byłaby szansa ze coś bym od niego jeszcze kupił.

Inicjatywy takie jak kalendarz są OK jako dodatek - nawet jak się na nich wiele nie zarobi, jest to dodatkowa atrakcja i zysk marketingowy dla serwisu. Ale realnego zarobku na reklamie nie zastąpią - nie ma najmniejszych szans. Niech sobie takie okienko z ofertami kalendarzy czy kubków wisi dodatkowo na stronach - nikomu to nie powinno przeszkadzać. Jak się w końcu uda sprzedać realny nakład, to można będzie pójść do dostawcy i zaproponować mu umieszczenie logo na kalendarzu itd. - ale to są wszystko mikroruchy, a mówimy o dziurze budżetowej w wysokości 20 tys...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, rybek0s said:

@lulu

Zdaje sobie sprawę jak takie reklamy działają :P Mi osobiście by nie przeszkadzały tutaj nawet reklamy (mam wystarczajaco rozwinięty banner blindness). Moja wypowiedź miala zaznaczyć ze reklama komerchy Jesion-a tym bardziej by mi nie przeszkadzała. Ba, byłaby szansa ze coś bym od niego jeszcze kupił.

A ja mam raczej silnie rozwiniętą banner allergy i na forum astronomicznym nie chcę oglądać reklam.

Jestem nawet skłonny za ten luksus zapłacić ;)

Edytowane przez Agent Smith
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Agent Smith napisał:

A ja mam raczej silnie rozwiniętą banner allergy i na forum astronomicznym nie chcę oglądać reklam.

Jestem nawet skłonny za ten luksus zapacić ;)

Konto płatne pozbawione reklam i wio - nie jest to nic trudnego do wdrożenia technicznie.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rybek0s napisał:

A ja się przyznam że widziałem to ... ale minimalna kwota 221zl byla dla mnie trochę za duża. 

Nie wiem ile jest aktywnych osób na forum, ale patrząc na twoje statystyki, nie tylko mnie musiała odrzucić ta kwota. 

 

Tu pojawia się pytanie czy pakiet "Małego przyjaciela astropolis" kosztujący dużo mniej (50zl?) nie przyniósłby większych wpływów. 

Pytanie to w zasadzie powinno być skierowane do takich jak ja. Myślę że dużo łatwiej byłoby mi dorzucić się 50zl do utrzymania forum niż na raz rzucić 221zl.

Szczerze? 

Jak bym zobaczył 221 zł to raczej też bym nie zapłacił, aż tak nie szastam pieniędzmi, ale mniejsza kwota np 50 czy porostu link na zrzute i dowolna kwota kto ile może. 

Ja bym tak spróbował to nic nie kosztuje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Dasionek said:

Szczerze? 

Jak bym zobaczył 221 zł to raczej też bym nie zapłacił, aż tak nie szastam pieniędzmi, ale mniejsza kwota np 50 czy porostu link na zrzute i dowolna kwota kto ile może. 

Ja bym tak spróbował to nic nie kosztuje. 

 

Proszę bardzo, tu: https://astropolis.pl/store/category/6-oferta-astropolis/

Konto "Sputnik", bez VAT niewiele ponad 50 zł

 

Edytowane przez Agent Smith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.