Skocz do zawartości

M51 i jej towarzyszka galaktyka NGC 5195


lexx

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się podoba, choć trochę pojechała ostrość. Poszedłbym z chłodniejszą tonację. https://astropolis.pl/topic/62794-m51-z-rodos/ Z czego wynika taki falujący spike? Zajrzyj do tutoriala do Sirila, autorstwa @_Spirit_ tam pokazał, jak skalibrować obrazek. Działa nawet na nieliniowym tifie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, count.neverest napisał:

Mi się podoba, choć trochę pojechała ostrość. Poszedłbym z chłodniejszą tonację. https://astropolis.pl/topic/62794-m51-z-rodos/ Z czego wynika taki falujący spike? Zajrzyj do tutoriala do Sirila, autorstwa @_Spirit_ tam pokazał, jak skalibrować obrazek. Działa nawet na nieliniowym tifie. 

 

dzienks za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, krzkrz napisał:

sprzet skompletowany i na wiosnę przymierzę sie do M51. jezeli mi się uda w przyszłym roku osiagnąc taki efekt z którego nie jestes zadowolony to ja będę zadowolony :)   -chyba, że na małlym obrazku czegoś nie widzę ? :)

tak po prawdzie jestem mały leszcz w astro foto i już taka nobilitacja dodaje mi skrzydeł do następnych moich wynurzeń, dzienks :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wessel napisał:

Bardzo intrygujący obrazek, warto mu się przyjrzeć. Ładny kontrast, spajki dodają urody. Trochę szkoda że ramiona 5195 tak potraktowałeś brutalnie....

jak bym wiedział, że jestem takim brutalem to pewnie bym tego nie popełnił ;) , a tak poważnie to zrobiłem to jak tylko moja wiedza na dzień dzisiejszy mi pozwala, dzienks za i tak przychylną opinię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna fotka. :)

Szczegół jest. Może faktycznie troszkę brakuje niebieskiego. Wydaje mi się też, że trochę za mocno wyciągnąłeś światła. Jasne gwiazdy wyglądają więc niezbyt subtelnie, trochę jak przepalone.

Tyle "krytyki" z mojej strony. ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazwa liku zdradza czesciowo Twoj workflow :)

zerknij i zastanow ise skad sie wzieło to dziwne ziarno. staraj sie tego unikac. nie próbuj przypadkiem przycinac histogramu z lewej, aby to ukryc.

jak ustawiasz ostrosc? przydalaby sie na poczatek chociazby maska bahtinowa.

image.png.4e51832a6a643a3da4f98a8280cfa7c5.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, diver napisał:

Bardzo fajna fotka. :)

Szczegół jest. Może faktycznie troszkę brakuje niebieskiego. Wydaje mi się też, że trochę za mocno wyciągnąłeś światła. Jasne gwiazdy wyglądają więc niezbyt subtelnie, trochę jak przepalone.

Tyle "krytyki" z mojej strony. ;)

trochę to poprawiłem tylko nie wiem czy w dobrą stronę, czy to "dobra zmiana"  ;)

integration_ABE_col_calib_pix ps 50 % trochę zimniejsze.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.