Skocz do zawartości

Astropolis jako Organizacja Pozarządowa - nowa ekscytująca przygoda


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

"...POPRAWA WARUNKÓW ŻYCIA SPOŁECZEŃSTWA, SZCZEGÓLNIE OSÓB MARGINALIZOWANYCH SPOŁECZNIE, ZA POMOCĄ NOWYCH TECHNOLOGII..."

 

Hmm... jak stoję sam z telepem na polanie pod lasem to jestem, jak myślicie, marginalizowany społecznie? :g:

I dopiero internet i forum pozwala się łączyć z innymi zmarginalizowanymi :helo:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam88 napisał:

Non/not profit

Oczywiście. Z natury rzeczy fundacje są „not for profit” - zarabiają tylko na swoją działalność statutową, co ma gwarantować jej użyteczność społeczna (podlegamy pod ministra).

 

A co do celów statutowych to gdzieś już tu w wątku je wymieniałem.

 

Zaadoptowałem moją starą fundację, która powołana była do innego celu. W tej chwili zmieniamy jej statut na ostateczny. Jak będzie gotowy to go tu wrzucę. To jest ostatni etap przekształcenia, o którym pisałem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2019 o 19:55, Adam_Jesion napisał:

W naszym polu zainteresowań wg statutu fundacji znajdą się takie kwestie, jak:

  1. Promowanie nauki poprzez inspirowanie kosmosem 
  2. Wykorzystanie platformy społecznościowej w roli hub'a komunikacyjnego, spinającego wszystkie działania (forum, social media)
  3. Organizowanie wydarzeń tematycznych w świecie rzeczywistym (czas wyjść z forum na meetupy)
  4. Wspieranie działań (przede wszystkim finansowe) innych członków społeczności (badania, promocja nauki, etc.)
  5. Finansowe wspieranie innowacji w przestrzeni sprzętu i oprogramowania (astronomia i astrofotografia) 
  6. Animowanie i angażowanie środowiska, a być może także jego konsolidacja
  7. Działalność wydawnicza (kalendarze, albumy, książki, itp.)
  8. Pozyskiwanie środków ze źródeł wszelakich (dotacje, granty, inne)
  9. Uruchomienie dużych pokładów potencjału pracy wolontariackiej dla dobra społecznego
  10. wiele, wiele innych pomysłów...

Zacytuję sam siebie. To w kontekście wytycznych, wg których prawnik pisze nam nowy statut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
2 godziny temu, Adam_Jesion napisał:

To oznacza, że mamy za sobą wszystkie etapu i Fundacja Astropolis jest już w 100% operacyjna.

 

Cieszę się. :) Fundacja jest z definicji związana z masą majątkową. Skąd majątek na cele statutowe? Lista fundatorów-założycieli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2021 o 01:39, diver napisał:

 

Cieszę się. :) Fundacja jest z definicji związana z masą majątkową. Skąd majątek na cele statutowe? Lista fundatorów-założycieli?


Żeby nie tworzyć zupełnie nowego bytu, to zaadoptowałem do tego celu moją "starą" fundację. I na tym polegał problem, żeby zmienić jej parametry (statut), nazwę, zarząd, itd. Poprzednia nigdy nie działała, nie dokonała żadnej czynności operacyjnej, dlatego zdecydowaliśmy się pójść tą ścieżką (zamiast zupełnie nowego podmiotu).

 

W dniu 7.01.2021 o 11:24, wiatr napisał:

czy teraz admina trza będzie tytułowac Prezesem? :D


W tej kwestii akurat nic się nie zmienia :D Przecież w spółce z o.o., która wcześniej administrowała AP też masz formalnie prezesa. Trzeba będzie z tym żyć :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.