Skocz do zawartości

IC 1546


lexx

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze coś wygrzebałem z przed kilku miesięcy, a dokładnie z 06.09.2019 i postarałem się obrobić na nowo to znaczy na stan dzisiejszy mojej wiedzy o procesach astro foto.

Miejsce Wlkp. 

Canon 5d mark II mod., Newton 203/1000, EQ6, ISO 2000, 26 ekspozycji po 360 sek, biasy, darki, flaty.

Liczę na pomoc i propozycje co lub czego nie powinienem czynić.

Dzięks za ewentualną pomoc :) 

integration_ABE_PS mini 18.11.2019.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odrobinę bym zmniejszył gwiazdki i jeszcze raz podszedł do odszumiania. Akurat ja lubię delikatny szum tła, a u Ciebie tło wyszło mydlane. Widać to też na mgławicy i na lewo od niej. Przez to tracimy detal, obiekt wygląda nienaturalnie gładko. Myślę, że trzeba by zebrać drugie tyle materiału, miałbyś większy komfort obróbki. Niecałe 3 godziny to trochę  za mało na dobre kolorowe zdjęcie.

Z pozytywów należy podkreślić, że robisz pełną kalibrację. To bardzo ważne.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grzędziel napisał:

Może odrobinę bym zmniejszył gwiazdki i jeszcze raz podszedł do odszumiania. Akurat ja lubię delikatny szum tła, a u Ciebie tło wyszło mydlane. Widać to też na mgławicy i na lewo od niej. Przez to tracimy detal, obiekt wygląda nienaturalnie gładko. Myślę, że trzeba by zebrać drugie tyle materiału, miałbyś większy komfort obróbki. Niecałe 3 godziny to trochę  za mało na dobre kolorowe zdjęcie.

Z pozytywów należy podkreślić, że robisz pełną kalibrację. To bardzo ważne.

z tą ilością materiału to absolutnie się zgadzam, bo nie ma kompromisów i dróg na skróty, ale jak sobie przypominam to i tak było sporo jak na warunki jakie wtedy panowały i jestem z natury niecierpliwy, ale już teraz podchodzę do astro z pokorą, dzienks za poradę tego mi potrzeba  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tayson napisał:

no widzisz i juz wiesz gdzie jest jeden z glowmych problemow. 

w astroobrobce rzadko kiedy procesy stosuje sie mocniej niz wspomniane wczesnniej 30-60%. lepiej 2-3 male kroczki niz 1skok.

już teraz wiem, że czesanie do bólu nie popłaca, postaram się do tego dostosowac, dzienks  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.