Jump to content

Recommended Posts

Jeszcze coś wygrzebałem z przed kilku miesięcy, a dokładnie z 06.09.2019 i postarałem się obrobić na nowo to znaczy na stan dzisiejszy mojej wiedzy o procesach astro foto.

Miejsce Wlkp. 

Canon 5d mark II mod., Newton 203/1000, EQ6, ISO 2000, 26 ekspozycji po 360 sek, biasy, darki, flaty.

Liczę na pomoc i propozycje co lub czego nie powinienem czynić.

Dzięks za ewentualną pomoc :) 

integration_ABE_PS mini 18.11.2019.jpg

• Like 7

Może odrobinę bym zmniejszył gwiazdki i jeszcze raz podszedł do odszumiania. Akurat ja lubię delikatny szum tła, a u Ciebie tło wyszło mydlane. Widać to też na mgławicy i na lewo od niej. Przez to tracimy detal, obiekt wygląda nienaturalnie gładko. Myślę, że trzeba by zebrać drugie tyle materiału, miałbyś większy komfort obróbki. Niecałe 3 godziny to trochę  za mało na dobre kolorowe zdjęcie.

Z pozytywów należy podkreślić, że robisz pełną kalibrację. To bardzo ważne.

• Like 1

Jeszcze jedno, poeksperymentuj. Spróbuj ustawić ISO 800 i palić dłuższe klatki.

• Like 1

2 minuty temu, Grzędziel napisał:

Może odrobinę bym zmniejszył gwiazdki i jeszcze raz podszedł do odszumiania. Akurat ja lubię delikatny szum tła, a u Ciebie tło wyszło mydlane. Widać to też na mgławicy i na lewo od niej. Przez to tracimy detal, obiekt wygląda nienaturalnie gładko. Myślę, że trzeba by zebrać drugie tyle materiału, miałbyś większy komfort obróbki. Niecałe 3 godziny to trochę  za mało na dobre kolorowe zdjęcie.

Z pozytywów należy podkreślić, że robisz pełną kalibrację. To bardzo ważne.

z tą ilością materiału to absolutnie się zgadzam, bo nie ma kompromisów i dróg na skróty, ale jak sobie przypominam to i tak było sporo jak na warunki jakie wtedy panowały i jestem z natury niecierpliwy, ale już teraz podchodzę do astro z pokorą, dzienks za poradę tego mi potrzeba  :)

tak na szybko to gwiazdki trochę pomniejszyłem 

integration_ABE_PS mini star mniej 18.11.2019.jpg

• Like 3

Jak wstrzymasz wodze w obróbce do 2/3 to będzie 2 razy lepiej ;)

• Like 1

W ktorym momencie odszumiasz fotke? Albo nie rob tego wcale, ewentualnie z mocą jakieś 30%.

Ile razy wogole ją odszumiales?

• Like 1

19 godzin temu, Tayson napisał:

W ktorym momencie odszumiasz fotke? Albo nie rob tego wcale, ewentualnie z mocą jakieś 30%.

Ile razy wogole ją odszumiales?

raz ale z grubej rury 

no widzisz i juz wiesz gdzie jest jeden z glowmych problemow. 

w astroobrobce rzadko kiedy procesy stosuje sie mocniej niz wspomniane wczesnniej 30-60%. lepiej 2-3 male kroczki niz 1skok.

• Like 1

6 minut temu, Tayson napisał:

no widzisz i juz wiesz gdzie jest jeden z glowmych problemow. 

w astroobrobce rzadko kiedy procesy stosuje sie mocniej niz wspomniane wczesnniej 30-60%. lepiej 2-3 male kroczki niz 1skok.

już teraz wiem, że czesanie do bólu nie popłaca, postaram się do tego dostosowac, dzienks  :)

11 godzin temu, lexx napisał:

raz ale z grubej rury 

Szorstki ale konkretny :grin:

• Haha 1