Skocz do zawartości
  • 0

Czy luneta od wiatrówki nadaje się na szukacz?


Ftraw

Pytanie

Nie chciałbym robić kolejnych tematów skoro zacząłem temat synty 6 juz tu to zadam jeszcze jedno pytanie. Czysto teoretyczne. Z tego co widzę podział entuzjastow jest duży na polu szukaczy. Red dot lub 50. Widziałem tematy ludzi którzy narzekali na błądzenie po niebie szukaczem i obrazem w teleskopie. Sam się przyznam że pisząc wyżej że mam pożyczonego sw 1309 nie ukrywam że łatwo mi się nie znajdowało obiektów po gwiazdach małym szukaczem. I tu pojawia się pytanie. Mam z wiatrówki dosc dobra lunetę o zmiennym przybliżeniu 3-9 która ma większe pole widzenia niż standardowy szukacz w aucie 6 i daje dość dobre widoki. Czy ktoś testował instalowanie tego typu lunet wiatrówkowych na teleskopach? I jeśli tak to jak oceniacie takie rozwiązania. Nie przetestuje tego na pożyczonym sw 1309 bo nie chce ingerować w cudzy sprzęt.

Edytowane przez Ftraw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

OK.

PS. Nie kupuj tego teleskopu. Padniesz na tym montażyku. EQ3-2 to minimum do tego teleskopu.

Z resztą: taka parka, odpowiednio dopieszczona i przymodowana to może być całkiem niezły pomysł w pobliskim budżecie.

EQ-2 będzie tylko źródłem frustracji i nieustannego "chybotu" ;) Nie ma też możliwości rozbudowy.

130 jako dob? Ani pies ani wydra, to już dozbieraj 100zł na swoje pierwsze "2 kolejne calei" czyli N150/750 (na EQ3-2) albo jak już dob to 8", naprawdę ;)

Montaż EQ3-2 przy odrobinie wprawy łatwo podzielisz na 3-5 lżejszych "modułów" do targania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To jest to ze właśnie ciężka jest. Nie wazylem jej ale podejrzewam że jest dobre pół kilo jak nie lepiej z montażem oczywiście. Nie szkoda mi jej bo wiatrówka wisi na ścianie a z lunety można skorzystać skoro jest w domu. Nie jest typowo mysliwska bardziej "wiatrowkowa". Nie do tego stopnia profesjonalna.

Edytowane przez Ftraw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Raczej zrazilem się do eq. Pójdę w synte 6 myślę trochę pokombinuje z luneta i łożyskowaniem bo o tym też się na czytałem. Zacznę od szóstki bo zawsze mogę z czasem ja odsprzedać i zachorować na tą waszą dwucalice złośliwa :) na ten etap myślę że szóstka mi starczy a wydatki też mam inne dość poważne. Zobaczę co i jak obadam niebo i z czasem pewnie pójdę wyżej. Dziękuję wszystkim za pomocne opinie w razie pytań będę się udzielał i słuchał starszych kolegów. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.