Skocz do zawartości

Wrażenia z First Light Optics


Woj2007

Rekomendowane odpowiedzi

 

Zamawiałem części ze strony First Light Optics. Strona ma domenę .com, ale firma mieści się w UK. Paczka wysłana DHL Economy przyszła w tydzień, bardzo dobrze zapakowana, z gustowną naklejką :)

 

Generalnie polecam.

 

FullSizeRender.jpeg.49b4528071f195b5dc878fa6f12b975d.jpeg

Edytowane przez Woj2007
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie na statywy bo te z Angli mają calowe śruby do przykręcania montaży Celestrona.  Może nie wszystkie. Kiedyś chciałem kupić do montażu EQ, który ma gwint 10mm, ale dobrze że zapytałem najpierw. 

Do mnie z FLO też już kilka rzeczy przyszło. 

Edytowane przez Adm2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, chawison napisał:

o jakiej wartości towar zamawiałeś, coś doszło z kosztów ? pzdr

Towar sto funtów, przesyłka dwadzieścia. Innych kosztów nie było. A siedem dni wynika stąd, że zahaczyło o długi weekend u nas, tak by pewno szybciej przyszło.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój montaż HEQ5 mod kupiłem w FLO. Ze względu na niski kurs funta, wyszło taniej niż w EUR na kontynencie. Poza tym FLO oferowało HEQ5 z własną modyfikacją (wymiana kółek na paski). Też nie mogę o FLO powiedzieć złego zdania, wyglądają mi na rzetelną firmę.

 

Edytowane przez diver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Woj2007 napisał:

Towar sto funtów, przesyłka dwadzieścia. Innych kosztów nie było. A siedem dni wynika stąd, że zahaczyło o długi weekend u nas, tak by pewno szybciej przyszło.

Tak, mnie też w długi weekend przesunęła się dostawa z poniedziałku na wtorek. Poprzednie zamówienia przychodziły dzień wcześniej. Jednak w każdym przypadku towar był "in stock". Teraz planuję zakup, gdzie towar nie jest "in stock" a "usually shipped 7-10 working days". Myślę o jakiejś kamerce od ZWO. Kupiłbym ją w Chinach, ale jak mi doliczą cło i VAT to wyjdzie praktycznie na jedno. Ale jak paczka przejdzie bez opłat, byłoby sporo taniej...;) 900£ vs 890$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, count.neverest napisał:

Trochę drogi ten sklep., przynajmniej jeśli chodzi o teleskopy, innego asortymentu nie szukałem chyba.

Ja akurat zamawiałem parę adapterów oraz fajny "ściskowy  trzymacz" szyny tuby na montaż :) jakiego u nas nie spotkałem:

9AF6BED6-7C0E-43AE-96D4-2330F7A5B871.thumb.jpeg.e1a7ecaaeff396baa267d88246ad8b36.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Woj2007 napisał:

Towar sto funtów, przesyłka dwadzieścia

Tak przy okazji kwestii przesyłki.

Za jakieś 4 tygodnie lecę do Polski, 19.12 jestem w Warszawie. Gdyby ktoś potrzebował jakiś drobiazg z Wysp, czy to z FLO, czy z innego sklepu, np Telescope House to służę pomocą. Akcesoria typu okular, kamerka, filtr, itp...wszystko co nie zajmie mi pół bagażu, spokojnie mogę zabrać ze sobą ;)

 

Skoro temat o FLO, to też pochwalę. Kilka lat temu zamawiałem OIII bodajże SkyWatchera niedostępny w Polsce właśnie na prośbę kolegi z forum i...filtr zniknął w odmętach Royal Mail. Na moje zapytanie kilka dni po spodziewanym terminie dostawy dostałem odpowiedź, że...w takim wypadku już wysyłają drugi filtr. Dotarł do mnie szybko bez żadnych procedur wyjaśniających.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem kolejną przesyłkę z tego sklepu. Zapakowane w pudełku iOptrona. Zawartość nie wymagająca jednak lepszego zapakowania. W środku 2kg ciężarek na przeciwwagę do CEM25p. Wszystko fajnie, ale śruba to jakiś żart :).

 

Gdzie pisać, do sklepu czy od razu do iOptrona?

1D06EECB-310D-406F-B29A-A253E4398184.jpeg

E2C4E648-1142-4D91-8AEC-360B0B59D0E8.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MateuszW napisał:

Śruba powinna dociskać metalowy bolec. 

Ok. Ale tu nie ma tego bolca. Można przełożę z tego 5kg ciężarka.

 

30 minut temu, count.neverest napisał:

Nigdzie. To moja przeciwwaga 5kg dostarczona z montażem. Obejrzyj to dobrze ;) 

IMG_20191123_123426.jpg.9f8848477526058579dc93a2634583ff.jpg

Ale bym się ośmieszył. Jeszcze bardziej niż teraz. 

 

Dziękuję Wam za podpowiedź! :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Ja z całego serca mogę polecić tę firmę. Kupowałem tam zestaw swsa + wo z61 + statyw.  Towar dostałem w ciągu 3-4 dni. Miałem wątpliwości co do poprawności działania montażu i to już po upływie czasu na zwrot bez podania przyczyny to napisałem im, że chcę odesłać żeby go sprawdzili, oni opłacili kuriera i zamówili do mnie na tę godzinę, która mi odpowiadała. Potem po miesiącu do nich napisałem jak mój montaż to napisali, że co prawda nic nie znaleźli ale wyślą mi nowy. i również oni opłacili kuriera. Jak dla mnie customer service świetny. Na maile też sprawnie odpowiadają. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Generalnie chyba zakup w wielkiej Brytanii będzie traktowany jak import spoza UE, więc pewnie trzeba będzie zapłacić cło i VAT (nasz, czyli 23%). No i koszty przesyłek mogą wzrosnąć. Z drugiej strony - może funt stanieje i się wyrówna :)

 

Chyba, że w końcu wynegocjują i podpiszą jakąś umowę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.