Skocz do zawartości

EQ6 szuka nowego domu


Krzychoo226

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, z racji posiadania własnego montażu EQ6 jest mi zbędny, może ktoś go przygarnie? Montaż miał wymienione smary, łożyska i jest opaskowany. Naprawiłem klin ustawiania azymutu wklejając stalowe 'L', dzięki czemu nie trzeba bawić się w półśrodki w postaci wymiany śrub regulacyjnych. Prowadzi tak jak każdy inny EQ6 po zamianie zębatek na paski, czyli tak średnio :D U mnie działał z 10 calowym newtonem na grzbiecie w skali 1.1"/px i czasem wychodziło ostro :flirt:

 

Zdjęć nie mam, ale chyba każdy wie jak ten montaż wygląda. Przeciwwagi przyrdzewiały, a możliwe że znajdą się też jakieś otarcia na korpusie...

 

Część zdjęć które robiłem przy użyciu eq6 z 10" na grzbiecie. Wszystkie zdjęcia jak zawsze są w skali 1.1"/px i prezentowane 1 do 1 bez ściemniania i zmniejszania skali:

 

 

 

 

W komplecie głowica, trójnóg, dwie przeciwwagi, kabelek eqdir, pilot, kabelki do pilota.

 

Cena za całość 3800zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Meiser napisał:

A fotki samego montażu można zobaczyć ?

Jak pisałem nie posiadam, a teraz zdjęć nie zrobię, bo fizycznie nie mam takiej możliwości. Nie mieszkam w miejscu w którym trzymam teleskop, może za tydzień lub dwa... Znalazłem takie ze zlotu:

Montaz.thumb.jpg.02d4d088b35320e5d8635eec3bf17e48.jpg

Wygląda jak EQ6 ;) Aaaa teraz sobie przypomniałem: dekielki w klinie są uszkodzone. Te z napisem NEQ6 i skalą azymutu. Ja to traktuję jako zaletę, bo jest to dowód tego, że klin został naprawiony (ten dziadowski chiński klej za nic w świecie nie chciał puścić, a śruba łącząca głowicę i klin jest pod spodem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Hans zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.