Skocz do zawartości

XII Zimowy Zlot Miłośników Astronomii - styczeń 2020


BODI

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Grzędziel napisał:

Taka techniczna uwaga. Zwykle na pole z setupami do focenia dostarczany jest prąd jednym długim przedłużaczem. Tam o ile pamiętam jest dość daleko do gniazdka więc kabel co najmniej 50 m musi być, a może i drugi. Typowy przedłużacz przepuści 1000W. Jak trzeba więcej to będzie się grzał. Jak wszyscy podłączymy setupy, komputery itp, a do tego dogrzewacze o których powyżej mowa to może napięcie siąść. A kamery są bardzo czułe na niedostatek prądu i potrafią bardziej szumieć. Tak więc proponuję, żeby to co nie jest niezbędne do pracy sprzętu (dogrzewacze, czajniki, grzałki, suszarki nadmuchowe itp) zasilacz innym przedłużaczem z innego bezpiecznika.

Może jeśli już mowa o obciążonym przedłużaczu wydzielającym ciepło będziemy się go kurczowo trzymać, żeby nie zmarznąć. Drugą zaletą jest to, że będziemy przynajmniej pewni, że nikt przedłużacza nie podpierdzieli i każdy będzie mógł z powodzeniem zakończyć zaplanowaną sesję.

Czyli kamizelki i wkładki się nie przydadzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Grzędziel napisał:

Taka techniczna uwaga. Zwykle na pole z setupami do focenia dostarczany jest prąd jednym długim przedłużaczem. Tam o ile pamiętam jest dość daleko do gniazdka więc kabel co najmniej 50 m musi być, a może i drugi. Typowy przedłużacz przepuści 1000W. Jak trzeba więcej to będzie się grzał. Jak wszyscy podłączymy setupy, komputery itp, a do tego dogrzewacze o których powyżej mowa to może napięcie siąść. A kamery są bardzo czułe na niedostatek prądu i potrafią bardziej szumieć. Tak więc proponuję, żeby to co nie jest niezbędne do pracy sprzętu (dogrzewacze, czajniki, grzałki, suszarki nadmuchowe itp) zasilacz innym przedłużaczem z innego bezpiecznika.

Jeśli to faktycznie rzędu 50 m, to myślę że bez problemu możemy pociągnąć 2 przedłużacze. Mam bęben 40-50m, to już połowa sukcesu. A ile nas tam będzie fociło? Na filmiku widziałem tylko kilka setupów i to by spokojnie na jednym kablu poszło :) Zresztą nie obawiaj się spadków napięcia na kablu, bo kamery i tak są zasilane zasilaczem, który stabilizuje odpowiednie napięcie bez względu na to co dostanie na wejściu (w pewnym zakresie). Więcej szkody może narobić sam fakt podłączenia innych urządzeń siejących zakłócenia, ale przynajmniej jeśli chodzi o Atika 383 i ASI1600, to nawet masakrowanie ich beznadziejnym prądem nie spowodowało żadnego wpływu na obraz :) Myślę że będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w zeszłym roku, ale dwa lata temu była na zimowym zlocie taka minigiełda Astro. Może w tym roku też coś takiego można zorganizować :) o ile znajdą się chętni do sprzedania i kupienia czegoś.

Dobrego wieczoru. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialismy się nad panelem giełdowym ale widzę że o tym wspominacie więc zrobimy giełdę i proponujemy to od razu w sobotę tak aby można było przez okres zlotu obmacać i przetestować daną rzecz. 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam prośbę do zlotowiczów :)

Zabierzcie proszę wszelkie posiadane przez siebie przyrządy do kolimacji, jakby ktoś miał kolimator holograficzny to w ogóle byłoby mega.

Mam Newtona f/4 do kolimacji i chciałem popróbować różnych sprzętów żeby zobaczyć który najlepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marlborothc napisał:

Cześć . możecie powiedzieć mi czy są jeszcze wolne miejsca na zlocie ? trochę brakuje mi pogodnego nieba i pomocy przy kalimacji sprzetu.

Cześć. W ostatnich dniach dopisały się jeszcze 2 osoby., teoretycznie wszystkie prycze są już zajęte. Jest możliwość dostawic kilka leżanek. 

Wyślij zgłoszenie abym miał Cię w bazie a wieczorkiem odpiszę. 

Pozdro. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.