Skocz do zawartości

XII Zimowy Zlot Miłośników Astronomii - styczeń 2020


BODI

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, MateuszW napisał:

Nie wiem ile co zajmie, ale wydaje mi się wątpliwe zdążyć z warsztatami Pawła i moją modyfikacją bez zachodzenia na inne prezentacje (a chętnie posłuchałbym innych...).

Nie planuję prowadzić warsztatów 24h :-) Biorąc pod uwagę, że zgodnie z planem warsztaty mam w niedzielę a modyfikacje są zaplanowane na poniedziałek :-D

 

a tak serio - wszystko sobie godzinowo określimy na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Pav1007 napisał:

Nie planuję prowadzić warsztatów 24h :-) Biorąc pod uwagę, że zgodnie z planem warsztaty mam w niedzielę a modyfikacje są zaplanowane na poniedziałek :-D

 

a tak serio - wszystko sobie godzinowo określimy na miejscu.

Paweł zabierz jakiś materiał Ha L RGB jeśli masz :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Winter napisał:

Paweł zabierz jakiś materiał Ha L RGB jeśli masz :d

Paweł miał zabrać, ale jest już spakowany i niestety nie zmieści się już do walizki. W sumie do bocznej kieszeni zmieściło się, ale niestety samo L :P

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Agatek napisał:

Paweł miał zabrać, ale jest już spakowany i niestety nie zmieści się już do walizki. W sumie do bocznej kieszeni zmieściło się, ale niestety samo L :P

 

Ale jak do bocznej kieszeni i w 16 bitach, to maksymalnie WXGA ;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieszymy się wraz ze wspaniałą informacją. Do naszych sponsorów w konkursie wiedzy o astronomii dołączył sklep Astroshop.

 

Nagrodami ufundowanymi przez Astroshop, będą:

 

Za miejsce I - montaż Omegon Minitrack LX3
Za miejsce II - karta podarunkowa o wartości 100,00 EUR
Za miejsce III - karta podarunkowa o wartości 50,00 EUR
 
Ogromnie dziękujemy.
Edytowane przez PawelBe
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś będzie jechał w piątek przez Krosno/koło Krosna (19tką z Rzeszowa) około 20:00?

Jadę autobusem z Wrocławia do Krosna. Będę miał tylko plecak 70l.

Niestety nie ma tak późno busa do Tylawy, co najwyżej do Dukli o 22:00 :/

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bartolini napisał:

Może ktoś będzie jechał w piątek przez Krosno/koło Krosna (19tką z Rzeszowa) około 20:00?

Jadę autobusem z Wrocławia do Krosna. Będę miał tylko plecak 70l.

Niestety nie ma tak późno busa do Tylawy, co najwyżej do Dukli o 22:00 :/

A przez Gorlice będziesz jechał? Jeśli tak to o której będziesz w Gorlicach, bo może była by opcja żebym Cię wziął. Z tym, że ja z Gorlic najpóźniej o 12 wyjeżdżam.

 

Dodatkowa informacja:

Obecne warunki w Farfurni.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy!

Mam, myślę, fajną wiadomość !

Otóż Zuza Zawała (która robiła masaże w Połoninach w Bukowcu) jest w stanie przyjechać do nas na sobotę z niedzielą i wykonać masaż lomi lomi/ balijski. 

Po ciężki nocnych "obserwacjach" warto się zregenerować, stąd pomysł. Kto chętny- piszcie pod postem godziny, jakimi jesteście zainteresowani. Grafik przewiduje: sobota 16:00-20:00, niedziela 9:00- 13:00. 

Godzina 15:00 w sobotę jest już zajęta.

Mamy zniżkę i godzinny masaż wychodzi 140 zł.

Masaże odbywają się przy pomocy olei i wykonuje się je na całe ciało.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Zuzy http://www.cm-mana.pl/ i ocenach google.

Ja gorąco polecam- byłam dwa razy przez nią masowana, jest profesjonalistką. Wrzucam zdjęcia dla atencji (z kursu, który u niej odbyłam kilka dni temu w Bieszczadach).

82185546_3073712469316275_7975283617565769728_n.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołgiem, przypadkiem zajrzałem a tu winter spot.  Czy macie tam jakieś leże jeszcze? Wpadłbym w sobotę wieczorem i uciekł w niedzielę w nocy lub pn rano? Niestety sprzętów nie zdążę przywieźć z woj. lubelskiego więc przykleiłbym się na krzywy ryj do przyjaciół wizualowców. Odwdzięczę się piersiówką jak będzie zimno :P

 

G

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PawelBe napisał:

A przez Gorlice będziesz jechał? Jeśli tak to o której będziesz w Gorlicach, bo może była by opcja żebym Cię wziął. Z tym, że ja z Gorlic najpóźniej o 12 wyjeżdżam.

Ja wyjeżdżam o 12:20 z Wro i w Krośnie mam być o 19:45 planowo. 

Anyway - ekipa z Lublina zgarnie mnie po drodze :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2020 o 14:40, Agatek napisał:

Paweł miał zabrać, ale jest już spakowany i niestety nie zmieści się już do walizki. W sumie do bocznej kieszeni zmieściło się, ale niestety samo L :P

 

L jak sama nazwa wskazuje, mieści się w lewej kieszeni. Jeżeli prawa jest wolna to można zabrać jeszcze R :flirt:

  • Lubię 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, GuMoWy napisał:

Czołgiem, przypadkiem zajrzałem a tu winter spot.  Czy macie tam jakieś leże jeszcze? Wpadłbym w sobotę wieczorem i uciekł w niedzielę w nocy lub pn rano? Niestety sprzętów nie zdążę przywieźć z woj. lubelskiego więc przykleiłbym się na krzywy ryj do przyjaciół wizualowców. Odwdzięczę się piersiówką jak będzie zimno :P

 

G

Gumowy, wpadaj! 

Coś płaskiego się zawsze znajdzie, ewentualnie na zewnątrz coś ulepimy bo tam jest śnieg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiechy śmiechami, a co z tym śniadaniem w sobotę? :D 
Chyba że pytanie z automatu zostało pominięte po deklaracji Wintera :)
Tak BTW @Winter jajecznicę dla 30 osób ciężko się robi. Trzeba wziąć do tego garnek, ale trzeba uważać bo z dołu się przypala a na wierzchu jajka jeszcze surowe xD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wismat napisał:

Śmiechy śmiechami, a co z tym śniadaniem w sobotę? :D 
Chyba że pytanie z automatu zostało pominięte po deklaracji Wintera :)
Tak BTW @Winter jajecznicę dla 30 osób ciężko się robi. Trzeba wziąć do tego garnek, ale trzeba uważać bo z dołu się przypala a na wierzchu jajka jeszcze surowe xD 

Ja tutaj będę coś przygotowywał dla kilku osób a nie całego zlotu :D
Ps. Dla zainteresowanych będzie fasola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, wismat napisał:

Śmiechy śmiechami, a co z tym śniadaniem w sobotę? :D 
Chyba że pytanie z automatu zostało pominięte po deklaracji Wintera :)
Tak BTW @Winter jajecznicę dla 30 osób ciężko się robi. Trzeba wziąć do tego garnek, ale trzeba uważać bo z dołu się przypala a na wierzchu jajka jeszcze surowe xD 

Już pędzę z odpowiedzią. 

Początkowo nie była jasna sytuacja ile osób zdeklaruje się na piątkowy przyjazd i o której godzinie itd itd. 

Lecz jak się okazuje w piątek będzie nas około 15-20 a śniadanie to w zasadzie żaden problem.

Sobotnie śniadanie to dopłata prawdopodobnie 15zl.

Dokładnie wszytko będziemy ustalać w piątek gdy już się spotkamy a to już za dwa dni :D

Pozdro. 

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Ja z kolei miałem pokazać na miejscu, ale jak już Krzysiek napisał to napiszę i ja :D Zabieram Loże szyderców. To jest dobre do whisky :d Niesamowite brechty. 
Słyszy się pytanie i trzeba dać odpowiedź bazując na posiadanych kartach. 

 

 

Loza-Szydercow-czarna-8926.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wismat napisał:

Heh. Ja z kolei miałem pokazać na miejscu, ale jak już Krzysiek napisał to napiszę i ja :D Zabieram Loże szyderców. To jest dobre do whisky :d Niesamowite brechty. 
Słyszy się pytanie i trzeba dać odpowiedź bazując na posiadanych kartach. 

 

Wchodzę w to ! :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2020 o 07:36, Pav1007 napisał:

Nie planuję prowadzić warsztatów 24h :-)

Jak to nie? :) A tak na poważne to mam nadzieję na jakaś krótką prelekcje za żółtodziobów, badź z angielska ''astrophotography for dummies" :P

3 godziny temu, Winter napisał:

Ps. Dla zainteresowanych będzie fasola

Winter, a jest opcja na próbowanie takiej fasoli w barszczu? Wydaję mi się, że kiedyś miałeś taką na mini zlocie, ale mrugnęłam okiem i już nie było :)

 

Ja też oczywiście standardowo wezmę jakieś gry. :)

 

Ostatnia sprawa, ale nie najmniej ważna. Jakiś czas temu stałam się szczęśliwym posiadaczem kamerki ASI 1600, ale jak na razie nie mam nic poza nią. Czy jest możliwość, że ktoś będzie mógł ją w jakiś sposób sprawdzić, albo może jeżeli będzie pogoda to podpiąć moją zamiast swojej? Może ktoś byłby chętny skorzystać, jak będzie dziura w chmurach? Nie wiem tak na prawdę co można tam sprawdzić, ale kamerka jednak przyjechała do mnie kurierem, więc nie wiem co się z nią działo po drodze. Trochę szkoda jakby leżała jeszcze przez 3 miesiące w pudełku. Byłabym wdzięczna za jakiś odzew, żeby wiedzieć, czy ją zabierać czy nie.

Edytowane przez Agatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Agatek napisał:

A tak na poważne to mam nadzieję na jakaś krótką prelekcje za żółtodziobów, badź z angielska ''astrophotography for dummies"

Agata, prelekcji chciałbym uniknąć, a wolałbym się skupić na pytaniach i problemach na zasadzie "czy mógłbyś pokazać _________" lub "nie wiem jak to się robi, pomożesz" czy "mógłbyś zobaczyć czy dobrze robię" :-) Także powarsztatujemy się. Jeśli masz pytania z podstawowego zakresu to na pewno na nie odpowiem :-)

 

16 minut temu, Agatek napisał:

Ostatnia sprawa, ale nie najmniej ważna. Jakiś czas temu stałam się szczęśliwym posiadaczem kamerki ASI 1600, ale jak na razie nie mam nic poza nią. Czy jest możliwość, że ktoś będzie mógł ją w jakiś sposób sprawdzić, albo może jeżeli będzie pogoda to podpiąć moją zamiast swojej? Może ktoś byłby chętny skorzystać, jak będzie dziura w chmurach? Nie wiem tak na prawdę co można tam sprawdzić, ale kamerka jednak przyjechała do mnie kurierem, więc nie wiem co się z nią działo po drodze. Trochę szkoda jakby leżała jeszcze przez 3 miesiące w pudełku. Byłabym wdzięczna za jakiś odzew, żeby wiedzieć, czy ją zabierać czy nie.

U mnie siedzi identyczna więc nie ma problemu - potestujemy i sprawdzimy jak działa.

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Agatek napisał:

Ostatnia sprawa, ale nie najmniej ważna. Jakiś czas temu stałam się szczęśliwym posiadaczem kamerki ASI 1600, ale jak na razie nie mam nic poza nią. Czy jest możliwość, że ktoś będzie mógł ją w jakiś sposób sprawdzić, albo może jeżeli będzie pogoda to podpiąć moją zamiast swojej? Może ktoś byłby chętny skorzystać, jak będzie dziura w chmurach? Nie wiem tak na prawdę co można tam sprawdzić, ale kamerka jednak przyjechała do mnie kurierem, więc nie wiem co się z nią działo po drodze. Trochę szkoda jakby leżała jeszcze przez 3 miesiące w pudełku. Byłabym wdzięczna za jakiś odzew, żeby wiedzieć, czy ją zabierać czy nie.

Spoko, sprawdzimy.

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.