Jump to content
BODI

XII Zimowy Zlot Miłośników Astronomii - styczeń 2020

Recommended Posts

3 godziny temu, Pav1007 napisał:

Wspaniale :-) Ja Ci pokażę Ha(L)RGB a Ty zrobisz coś do papu :-D dobry barter... :-)

Skoro wymiana na jajecznicę to nie masz wyjścia i musisz zaprezentować obróbkę NGC 7742, a jeśli posiłek nie przypadnie Ci do gustu, to pozostaje jedynie... to ;)

13 minut temu, Agatek napisał:

Winter, a jest opcja na próbowanie takiej fasoli w barszczu?

Co na to Barszcz? :flirt:

• Haha 3

@wismat tą jajecznicę trzeba bardzo szybko mieszać na małym ogniu :)

Apropos gier to dostałem na urodziny terraformacje Marsa i nie miałem czasu w nią zagrać. Może ktoś już grał i był chętny? :)

11 minut temu, Zybert napisał:

Apropos gier to dostałem na urodziny terraformacje Marsa i nie miałem czasu w nią zagrać. Może ktoś już grał i był chętny? :)

Pakuj, ja wezmę Pierwszych Marsjan, to porównamy grywalność.

IMG_20200115_113245.jpg

• Like 1

34 minuty temu, Paether napisał:

Co na to Barszcz? :flirt:

Barszcz jak Barszcz, martwić należy się o jego współlokatorów :flirt:

Edited by Krzychoo226

Godzinę temu, Agatek napisał:

Winter, a jest opcja na próbowanie takiej fasoli w barszczu? Wydaję mi się, że kiedyś miałeś taką na mini zlocie, ale mrugnęłam okiem i już nie było :)

Zajrzę dzisiaj wgłąb piwnicy ;-)

Odnośnie jajecznicy z dowolnej ilości jajek to na spokojnie ogarnę xD

Edited by Winter
  • Like 2

4 godziny temu, bartolini napisał:

Bodi, PawelBe czy na górkach, w lesie zalega śnieg, jest jakoś mocno błotniście? W nocy widzę temperatury ujemne. Planuję pochodzić trochę i zastanawiam się jakie buty wziąć - czy potrzeba jakieś wyższe "do gnoju" :)

Patrząc na prognozy temperatur to możliwe że te do gnoju mogą się przydać :)

Ciężko coś w tej kwestii doradzić. 

Edited by BODI
  • Like 1

15 godzin temu, olsza1 napisał:

Drodzy!

Mam, myślę, fajną wiadomość !

Otóż Zuza Zaława (która robiła masaże w Połoninach w Bukowcu) jest w stanie przyjechać do nas na sobotę z niedzielą i wykonać masaż lomi lomi/ balijski. 

Po ciężki nocnych "obserwacjach" warto się zregenerować, stąd pomysł. Kto chętny- piszcie pod postem godziny, jakimi jesteście zainteresowani. Grafik przewiduje: sobota 16:00-20:00, niedziela 9:00- 13:00. 

Godzina 15:00 w sobotę jest już zajęta.

Mamy zniżkę i godzinny masaż wychodzi 140 zł.

Masaże odbywają się przy pomocy olei i wykonuje się je na całe ciało.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Zuzy http://www.cm-mana.pl/ i ocenach google.

Ja gorąco polecam- byłam dwa razy przez nią masowana, jest profesjonalistką. Wrzucam zdjęcia dla atencji (z kursu, który u niej odbyłam kilka dni temu w Bieszczadach).

82185546_3073712469316275_7975283617565769728_n.jpg

Nikt nie chce? :(

Edited by olsza1

5 minut temu, olsza1 napisał:

Myślę że panowie boją się deklarować na forum w obawie, że lepsza połówka w tajemnicy również przegląda astropolis :flirt:

Edited by Krzychoo226
  • Haha 3

11 minut temu, Krzychoo226 napisał:

Myślę że panowie boją się deklarować na forum w obawie, że lepsza połówka w tajemnicy również przegląda astropolis :flirt:

17 minut temu, olsza1 napisał:

Ja zrobie konkurencyjnie za 50zł, może się zlot zwróci :P:emotion-5:

Edited by Agatek
  • Like 2
  • Haha 1

21 minut temu, Krzychoo226 napisał:

Może, może, ale fajnie byłoby wiedzieć, żeby dać Zuzi znać, czy ma planować dla nas te dwa dni czy nie.

Edited by olsza1

Teraz nikt nie chce, a po dwóch głębszych to się tam kolejka ustawi :D

• Like 1
  • Haha 2

14 minut temu, Astrobonq napisał:

Masaż po dwóch głębszych jest raczej nie wskazany. :P

• Haha 1

14 minut temu, Astrobonq napisał:

To działa w obie strony. Po kolejnych dwóch, już żaden masaż do relaksu nie będzie potrzebny :D Po następnych dwóch, możliwość ustawienia się w kolejce stanie się logistycznie utrudniona, a jeszcze dwa sprawią, że słowo "kolejka" będzie miało wyłącznie jedno znaczenie ;)

• Haha 8

40 minut temu, Paether napisał:

To działa w obie strony. Po kolejnych dwóch, już żaden masaż do relaksu nie będzie potrzebny :D Po następnych dwóch, możliwość ustawienia się w kolejce stanie się logistycznie utrudniona, a jeszcze dwa sprawią, że słowo "kolejka" będzie miało wyłącznie jedno znaczenie ;)

Tak czy siak należy zachować parzystą liczbę głębszych. Jak jest nieparzyście, to płyn rozkłada się nierównomiernie, w którejś nodze zbiera się więcej i może człowieka przeważyć. 

• Like 1
  • Haha 4

Teraz, Astrobonq napisał:

Tak czy siak należy zachować parzystą liczbę głębszych. Jak jest nieparzyście, to płyn rozkłada się nierównomiernie, w którejś nodze zbiera się więcej i może człowieka przeważyć. 

No i do tego właśnie służy masaż, że jak jest nieparzyście to wtedy ładnie się rozprowadzi po wszystkich członkach (w sensie nogi, ręce). 

• Haha 4

17 minutes ago, Agatek said:

No i do tego właśnie służy masaż, że jak jest nieparzyście to wtedy ładnie się rozprowadzi po wszystkich członkach (w sensie nogi, ręce). 

Szkoda że nie było pani na wiosnę mi by się wtedy takie rozprowadzanie przydało bo Michał lał dla mnie cały czas nieparzyście :=) 

• Haha 2

39 minut temu, Agatek napisał:

Nie. Do tego służy przeciwwaga :albert:

• Like 1
  • Haha 2

47 minut temu, Astrobonq napisał:

W końcu jakiś głos rozsądku.

• Like 1

Czyli akceptowane są tylko lornetki.

• Haha 2

8 minutes ago, Agatek said:

Czyli akceptowane są tylko lornetki.

10x50 :)

• Haha 6

29 minut temu, Darula napisał:

Po co się rozdrabniać. Po 25x100 zobaczysz nawet Łańcuch Markariana :D

• Haha 1

31 minut temu, Darula napisał:

A dla weteranów astro libacji obserwacji 16x70

13 minutes ago, Astrobonq said:

Po co się rozdrabniać. Po 25x100 zobaczysz nawet Łańcuch Markariana :D

Po tym to już chyba tylko czarna dziura 

• Haha 1

48 minut temu, Darula napisał:

Wiadomo, klasyk :)

bino.jpg

• Like 2
  • Haha 3

Witam

Chciałbym dopytać jak jest z przyjazdem w piątek, trzeba to wcześniej zgłaszać, a jak już będę na miejscu to do kogo podejść aby mi pokazał moją miejscówkę ?

pozdrawiam Piotrek

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
      Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
      6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 30 replies
    • Własny guider? Ależ to bardzo proste !
      "Guider? Ależ to bardzo proste". Co to jest guider to raczej większość z nas wie. Jak dobrać jego parametry do posiadanego setupu - uuuuu... tu już gorzej. Nie wdając się w rozważania naukowe chcę Wam dziś zaproponować prosty i świetnie działający guider dla setupów głównych o skali obrazu 1.5 arcsec/piksel i mniejszej, czyli od 1.5 do nieskończoności ( wiadomość dla Taysona).
        • Love
        • Like
      • 13 replies
    • Montaż "Wirus 2020"
      A właściwie montażyk. Ponieważ mam od niedawna drukarkę 3D zająłem się analizą projektu podlinkowanego przez Gayosa w temacie o wydrukach 3D.
        • Love
        • Like
      • 113 replies
    • Astropolis w czasie pandemii - informacje o reklamie
      Nie chcę w tym miejsc rozwodzić się na temat aktualnej sytuacji epidemicznej (słyszymy to wszędzie z dużą intensywnością) więc przejdę od razu do rzeczy. Wielu członkom naszej społeczności wirus skomplikuje życie w sferze ekonomicznej i ten post chciałbym dedykować dla nich (dla nas?).
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 17 replies
    • MGAB-V249 - nowy rodzaj gwiazd zmiennych!
      Gwiazdy zmienne można poszukiwać na dwa sposoby. Obserwujemy losowy fragment nieba w poszukiwaniu obiektów zmieniających swój blask lub korzystamy z archiwalnych danych pomiarowych wykonanych przez różne obserwatoria astronomiczne (np. ASAS-SN, ZTF).
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 11 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.