Skocz do zawartości

XII Zimowy Zlot Miłośników Astronomii - styczeń 2020


BODI

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, MateuszW said:

Mam taki pomysł. Jeśli ktoś chciałby zmodyfikować swój aparat, to moglibyśmy zrobić na zlocie taką pokazową modyfikację :) Ktoś jest zainteresowany? 

Ja bym z chęcią swojego zmodował też 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy już dwa aparaty. Możemy się "publicznie" zająć jednym, a drugiego później zrobić, jak zdążę (bo to schodzi trochę czasu...). Nie wiem, czy jest sens zrobić to na zasadzie prelekcji, czy wystarczy się spotkać w gronie zainteresowanych w domku. Co myślisz @BODI? Zejdzie to na pewno 2h, a może dłużej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jedną sztukę można by spokojnie zrobić jako punkt programu.

2-3 godziny? Może na dzień dobry w niedzielę po śniadaniu tak aby przed obiadokolacją się wyrobić :-p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ogarnąć temat i będę na zlocie. Już nie mogę się doczekać!!!

@MateuszW ja mam nikona D610 i też będę chciał zrobić moda :), więc są już 3 lustrzanki :D

Jestem mega ciekawy nowego montażu @Krzychoo226, słyszałem kilka razy plany z nim związane,  z chęcią dowiem się szczegółów na zlocie :gathering2:

Mam nadzieję, że pogoda dopisze i będzie można coś wysmażyć.

Pozdrawiam !

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaktualizowalem listę uczestników i prawdopodobnie jesteśmy blisko pełnego stanu. 

Wieczorem ogarnę dokładnie wszystkie miejsca leżące jak i  te stojące i będziemy wiedzieć czy wszyscy leżymy. :-) 

 

Hejho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Zybert napisał:

 

@MateuszW ja mam nikona D610 i też będę chciał zrobić moda :), więc są już 3 lustrzanki :D

Ok, zerkniemy na niego. Ten model prawie na pewno nie posiada regulacji położenia matrycy, więc aby był użyteczny z obiektywami, musielibyśmy wsadzić mu filtr Baadera. No chyba że ma być tylko pod teleskop lub masz obiektywy z dużym zapasem za nieskończoność albo możliwością przeostrzenia. Albo jeszcze dałoby się użyć Clipa jako sposób na odsunięcie ogniska. Tak czy siak możemy aparat rozebrać i zweryfikować teorię.

Kurcze, rozmawiałem z kimś na temat moda D610, ale nie mogę sobie przypomnieć z kim i gdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie w związku z tym modem, posiadam teraz Nikona d7000 ale od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wymianą na Canona 6d. Który z nich będzie łatwiej zmodyfikować i czy potrzebne mi będą jakieś akcesoria do modyfikacji typu filtry ect? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MateuszW napisał:

Ok, zerkniemy na niego. Ten model prawie na pewno nie posiada regulacji położenia matrycy, więc aby był użyteczny z obiektywami, musielibyśmy wsadzić mu filtr Baadera. No chyba że ma być tylko pod teleskop lub masz obiektywy z dużym zapasem za nieskończoność albo możliwością przeostrzenia. Albo jeszcze dałoby się użyć Clipa jako sposób na odsunięcie ogniska. Tak czy siak możemy aparat rozebrać i zweryfikować teorię.

Kurcze, rozmawiałem z kimś na temat moda D610, ale nie mogę sobie przypomnieć z kim i gdzie...

No super by było jakby działał normalnie z obiektywami, bo będę używał go także do typowej fotografii. Najwyżej zamówię ten filtr baadera, żeby to miało ręce i nogi. Ewentualnie właśnie clipa. :)

Edytowane przez Zybert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Zybert napisał:

No super by było jakby działał normalnie z obiektywami, bo będę używał go także do typowej fotografii. Najwyżej zamówię ten filtr baadera, żeby to miało ręce i nogi. Ewentualnie właśnie clipa. :)

No to mógłbyś kupić tuż przed zlotem i jak się okaże zbędny, to go oddasz (jak każdy towar do 14 dni). Potrzebujemy tego filtra dedykowanego pod Canona 6D. Z tym że coś było słabo z ich dostępnością, nie wiem jak teraz.

9 godzin temu, Pav1007 napisał:

Jakby kogoś interesowało to możemy usiąść gdzieś w kąciku na małą dyskusję/szkolenie z obróbki astrofoto.

Usiądziemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MateuszW napisał:

No to mógłbyś kupić tuż przed zlotem i jak się okaże zbędny, to go oddasz (jak każdy towar do 14 dni). Potrzebujemy tego filtra dedykowanego pod Canona 6D. Z tym że coś było słabo z ich dostępnością, nie wiem jak teraz.

Usiądziemy :)

Nie będzie problemu z racji, że to filtr pod canona? :) Jeśli nie będzie to zamówię, chociaż są chyba też filtry do Nikona.

Byloby super jakby się to udało, od razu na zlocie może uda się przetestować, bo zabiorę star adventurera i trochę szkieł. :)

Edytowane przez Zybert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pav1007 napisał:

Jakby kogoś interesowało to możemy usiąść gdzieś w kąciku na małą dyskusję/szkolenie z obróbki astrofoto.

Interesowałby mnie składanie HaLRGB, do którego nie dotarliśmy na ostatnim szkoleniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zybert napisał:

Byloby super jakby się to udało, od razu na zlocie może uda się przetestować, bo zabiorę star adventurera i trochę szkieł. :)

Zakładając że w ogóle będzie pogoda to będę mógł komuś udostępnić do takich testów Omegon Minitrack LX3 (nośność 3kg więc w sam raz pod aparat z obiektywem).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zybert napisał:

Nie będzie problemu z racji, że to filtr pod canona? :) Jeśli nie będzie to zamówię, chociaż są chyba też filtry do Nikona.

Byloby super jakby się to udało, od razu na zlocie może uda się przetestować, bo zabiorę star adventurera i trochę szkieł. :)

No ja piszę o filtrze BCF na matrycę i one są tylko pod Canony produkowane. A jeśli chodzi o Clipy to owszem, są pod Nikony i tylko taki da się zastosować. No tylko czy zawsze chcesz focić z Clipem? Chyba że są clipy IR cut, no to taki się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.