Jump to content

Recommended Posts

25 minut temu, Grzędziel napisał:

Taka techniczna uwaga. Zwykle na pole z setupami do focenia dostarczany jest prąd jednym długim przedłużaczem. Tam o ile pamiętam jest dość daleko do gniazdka więc kabel co najmniej 50 m musi być, a może i drugi. Typowy przedłużacz przepuści 1000W. Jak trzeba więcej to będzie się grzał. Jak wszyscy podłączymy setupy, komputery itp, a do tego dogrzewacze o których powyżej mowa to może napięcie siąść. A kamery są bardzo czułe na niedostatek prądu i potrafią bardziej szumieć. Tak więc proponuję, żeby to co nie jest niezbędne do pracy sprzętu (dogrzewacze, czajniki, grzałki, suszarki nadmuchowe itp) zasilacz innym przedłużaczem z innego bezpiecznika.

Może jeśli już mowa o obciążonym przedłużaczu wydzielającym ciepło będziemy się go kurczowo trzymać, żeby nie zmarznąć. Drugą zaletą jest to, że będziemy przynajmniej pewni, że nikt przedłużacza nie podpierdzieli i każdy będzie mógł z powodzeniem zakończyć zaplanowaną sesję.

Czyli kamizelki i wkładki się nie przydadzą :)

48 minut temu, Grzędziel napisał:

Taka techniczna uwaga. Zwykle na pole z setupami do focenia dostarczany jest prąd jednym długim przedłużaczem. Tam o ile pamiętam jest dość daleko do gniazdka więc kabel co najmniej 50 m musi być, a może i drugi. Typowy przedłużacz przepuści 1000W. Jak trzeba więcej to będzie się grzał. Jak wszyscy podłączymy setupy, komputery itp, a do tego dogrzewacze o których powyżej mowa to może napięcie siąść. A kamery są bardzo czułe na niedostatek prądu i potrafią bardziej szumieć. Tak więc proponuję, żeby to co nie jest niezbędne do pracy sprzętu (dogrzewacze, czajniki, grzałki, suszarki nadmuchowe itp) zasilacz innym przedłużaczem z innego bezpiecznika.

Jeśli to faktycznie rzędu 50 m, to myślę że bez problemu możemy pociągnąć 2 przedłużacze. Mam bęben 40-50m, to już połowa sukcesu. A ile nas tam będzie fociło? Na filmiku widziałem tylko kilka setupów i to by spokojnie na jednym kablu poszło :) Zresztą nie obawiaj się spadków napięcia na kablu, bo kamery i tak są zasilane zasilaczem, który stabilizuje odpowiednie napięcie bez względu na to co dostanie na wejściu (w pewnym zakresie). Więcej szkody może narobić sam fakt podłączenia innych urządzeń siejących zakłócenia, ale przynajmniej jeśli chodzi o Atika 383 i ASI1600, to nawet masakrowanie ich beznadziejnym prądem nie spowodowało żadnego wpływu na obraz :) Myślę że będzie dobrze.

1 godzinę temu, Winter napisał:

Na bank nic nie siądzie. To wszystko jest na 5V z USB.

I nagle YEB! Wywaliło całe podkarpackie od naszego sprzętu. Wtedy to by było widać gwiazdy dopiero. 

• Like 1
  • Haha 1

Nie wiem jak w zeszłym roku, ale dwa lata temu była na zimowym zlocie taka minigiełda Astro. Może w tym roku też coś takiego można zorganizować :) o ile znajdą się chętni do sprzedania i kupienia czegoś.

Dobrego wieczoru. 

• Like 1

Zastanawialismy się nad panelem giełdowym ale widzę że o tym wspominacie więc zrobimy giełdę i proponujemy to od razu w sobotę tak aby można było przez okres zlotu obmacać i przetestować daną rzecz. 

• Like 2

Hej, to ja z innej beczki. Koniec końców pojawię się na zlocie :) i pytanie: czy jedzie ktoś we wtorek na Warszawę lub Gdynię? Docelowo chcę się dostać do Trójmiasta.

Pozdrawiam Zlotowiczów!

• Like 1

A ja mam prośbę do zlotowiczów :)

Zabierzcie proszę wszelkie posiadane przez siebie przyrządy do kolimacji, jakby ktoś miał kolimator holograficzny to w ogóle byłoby mega.

Mam Newtona f/4 do kolimacji i chciałem popróbować różnych sprzętów żeby zobaczyć który najlepszy :)

10 godzin temu, marlborothc napisał:

Cześć . możecie powiedzieć mi czy są jeszcze wolne miejsca na zlocie ? trochę brakuje mi pogodnego nieba i pomocy przy kalimacji sprzetu.

Cześć. W ostatnich dniach dopisały się jeszcze 2 osoby., teoretycznie wszystkie prycze są już zajęte. Jest możliwość dostawic kilka leżanek. 

Wyślij zgłoszenie abym miał Cię w bazie a wieczorkiem odpiszę. 

Pozdro. 

30 minut temu, Pav1007 napisał:

Dżizas, ile ludu będzie w piątek... ja dopełznę w sobotę - zajmijcie dla mnie jakieś fajne miejsce co? :-)

Przykro mi, ale miejsca pod stołem są już zarezerwowane:flirt:

9 minut temu, Piotr4d napisał:

Przykro mi, ale miejsca pod stołem są już zarezerwowane

ehhhh - nic się nie znajdzie? :-)

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 17 replies
    • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D  (tutorial gratis)
      Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 117 replies
    • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
      Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
        • Like
      • 214 replies
    • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
      Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.

Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 85 replies
    • Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
      Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
      6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 30 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.