Skocz do zawartości

XII Zimowy Zlot Miłośników Astronomii - styczeń 2020


BODI

Rekomendowane odpowiedzi

My również pojawimy się już w piątek.

 

P.S. Jakby się ktoś chciał pozbyć jakiegoś 65Q albo czegoś podobnego to chętnie przygarnę, EDka równierz rozważę :P. Szukam również kamerki ASI120MM Mini i jakiegoś szukaczo-guidera. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzychoo226 napisał:

Jedzie ktoś przez Łódź w sobotę i ma jedno wolne miejsce? Magda się zawieruszyła gdzieś bez internetu i nie ma jak sama zapytać.

 

P.S. Ja rzecz jasna przyłączam się do gwardii piątkowej.

Będę jechał w sobotę z Łodzi jakby coś. Tylko nie wiem jak będzie z tym miejscem, bo moja Zośka na taki kilkudniowy wyjazd potrafi zabrać tyle gratów, co pułk wojska na rok w Afganistanie :lol:

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jedzie z okolic Wrocławia, ewentualnie przez Wrocław?

W piątek po południu/wieczorem lub w sobotę rano?

Ewentualnie skądś pomiędzy Wrocławiem a Łodzią włącznie w piątek po południu?

 

Mam rozgrzebany samochód u mechanika i nie wiem czy skończą do piątku :/

Miałbym z sobą tylko plecak 70l.

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś będący na zlocie ma wprawę w avikowaniu? Mam wrażenie, że lepiej mi wychodzi pojedyncza klatka robiona Nikonem niż avikowanie Księżyca i obróbka w autostakkercie (mimo że zaznaczam np 10% dobrych klatek z 3000szt). Ba.. bardziej mi się podobały zdjęcia z komórki + okular niż po avikowaniu. Niżej jak to wygląda.

 

Tuba ta sama.

1. Pojedyncza klatka robiona Nikonem D5300 na heq5 - Cały Księżyc (tuba wychłodzona na działce)

2. Pojedyncza klatka huawei p9 lite robione na eq3-2 - cały Księżyc - okular 18mm (robione z dużego pokoju w bloku - nawet nie na balkonie).

3. Avikowanie Microsoft LifeCam robione na heq5 - Morze Jasności i Morze spokoju (tuba wychłodzona na działce)


Ostrość w każdym przypadku była łapana ręcznie przez falującą atmosferę. Może tu jest pies pogrzebany?? Ale nie wiem jak to zrobić inaczej.

 

No jakbym nie kombinował bardziej podchodzą mi pojedyncze klatki. Jakby ktoś na zlocie miał chwilę żeby zerknąć co jest nie tak to byłbym wdzięczny :)

Co prawda Księżyc na zlocie będzie wchodził koło godziny 1-3 ale wątpię żebyśmy już byli w pidżamkach ;)

 

IMG-0645 (1).JPG

IMG-6558.JPG

 

IMG-0642 (1).JPG

Edytowane przez wismat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wismat napisał:

Ostrość w każdym przypadku była łapana ręcznie przez falującą atmosferę. Może tu jest pies pogrzebany?? Ale nie wiem jak to zrobić inaczej.

Ostrość ustawiasz bezpośrednio na łysym? Jeśli tak, to spróbuj robić to na gwiazdach, łatwiej wtedy zauważyć czy jest ostro czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Astrobonq napisał:

Ostrość ustawiasz bezpośrednio na łysym? Jeśli tak, to spróbuj robić to na gwiazdach, łatwiej wtedy zauważyć czy jest ostro czy nie.

Tak. Patrze na zbliżeniu na kratery. Jakby co nie chce zaśmiecać tematu :) Liczę na małą pomoc za tydzień :) nawet na sucho bez Księżyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wismat napisał:

No jakbym nie kombinował bardziej podchodzą mi pojedyncze klatki.

Powiem krótko, żeby nie robić dużego offtopa. Stackowane zdjęcia należy wyostrzyć. Oryginalnie są faktycznie mniej ostre, niż pojedyncza klatka, ale pozwalają na bardzo mocne ostrzenie, gdzie z pojedynczej klatki zostałby już sam szum i artefakty. A zdjęcia z telefonu są prawdopodobnie już podostrzone przez sam telefon, dlatego sprawiają wrażenie lepszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.