Jump to content

Recommended Posts

Czy ktoś zabiera na zlot lornetkę kątową powyżej 100mm? Chętnie pojechałbym choć na chwilę obejrzeć nawet za dnia. 

5 minut temu, PawelBe napisał:

A co nam przygotujesz dobrego? :)

To chyba uzależnione od tego czy nie zapomnę o lodówce turystycznej :P 

Guest Winter
Godzinę temu, PawelBe napisał:

A co nam przygotujesz dobrego? :)

Same dobre rzeczy :D

Edited by Winter

Panie i Panowie.

W tym roku obowiązkowo odbędzie się konkurs "Koło wiedzy astronomicznej" :) Jak zwykle chcielibyśmy żeby wzięło udział 8-10 uczestników. Do reszty zlotowiczów mielibyśmy prośbe o przygotowanie tzw. pytań od publiczności. Mile widziane pytania hardkowowe, śmieszne, a nawet i dziwne :)

Konkurs, konkursem, ale też niezwykle ważną sprawą są nagrody.

A poza tym do sponsorów dołączyli:

@Adam_Jesion - Kalendarz Astronomiczny 2020

https://astrography.com/product/original-astrography-astronomical-calendar-2020-by-jesion/

oraz

https://astrography.com/product/apollo-flight-plan-redesigned/ - Apollo Flight Plan.

Czasopismo Astronomia - roczna prenumerata czasopisma

Łukasz83 - i tutaj niespodzianka, będzie śmiesznie ;)

Ogromnie Wam dziękujemy!

Niedługo nastąpi aktualizacja :)

Edited by PawelBe
  • Like 1
Teraz, bas.sic napisał:

@PawelBe, @BODI

Jak jest z dojazdem :) Nie trzeba zakładać łańcuchów i kupować 20 kilo żwirku dla kota?

pk

Nie, na chwilę obecną nie. I nie wynika nic na to, żeby się zmieniło. W tym roku zima jest bardzo łaskawa dla kierowców.

Śnieg jest ale tyle co kot napłakał. :)

• Like 1
5 minut temu, bas.sic napisał:

@PawelBe, @BODI

Jak jest z dojazdem :) Nie trzeba zakładać łańcuchów i kupować 20 kilo żwirku dla kota?

pk

Prawdopodobnie czarny asfalt aż na miejsce. A w środku tygodnia ma być jeszcze 8*C. Co za styczeń. 

Czy ktoś pamięta II zimowy w Radocynie? Wtedy to pięknie dosypało :-) 

Edited by BODI
  • Like 1

Co roku mieliśmy hasło zlotu. My się zimy nie boimy. Wyszło na to, że zima boi się nas.

10 lat temu tak było na II zimowym zlocie w Radocynie. Ale to były piękne zimy. Kto pamięta ?

post-3582-126623357573.jpg

post-984-126618384619.jpg

post-5620-126627207324.jpg

post-879-126626971049.jpg

Edited by PawelBe
  • Like 4
  • Love 1
7 minut temu, Winter napisał:

Panowie czy będzie fasola to nie wiem, muszę zrobić rozeznanie :D

Fasola to zło... zwłaszcza w godzinach poźnowieczornych i porannych zaraz po przebudzeniu. Jak się wyjdzie z pokoju do kibelka to potem strach wejść z powrotem...Powietrze można kroić nożem :P

Ale fakt, smak zacny ;) ...

• Haha 1

Haha jednocześnie wspomnieliśmy te czasy :D Fajne zimy były również później w Odernem. 

11 minut temu, PawelBe napisał:

Co roku mieliśmy hasło zlotu. My się zimy nie boimy. Wyszło na to, że zima boi się nas.

10 lat temu tak było na II zimowym zlocie w Radocynie. Ale to były piękne zimy. Kto pamięta ?

Oj tak :) Działo się 

DSC_1066.JPG

pawel.gif

Gif made by @wimmer :)

Edited by Lukasz83
  • Like 1
  • Love 2
  • Haha 3

Aktualne warunki w Beskidzie Niskim z dnia wczorajszego. Jakieś 40km od Farfurni w kierunku Gorlic. Tu patrzymy dokładnie w stronę Dukli (Zawadzki Rymanowskiej) Zima że hej! :D

download_20200113_055243.thumb.jpg.057e3baadaea8f266e54e264bbab2db6.jpg

Edited by BODI
  • Like 2
  • Sad 1
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 17 replies
    • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D  (tutorial gratis)
      Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 117 replies
    • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
      Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
        • Like
      • 208 replies
    • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
      Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.

Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 85 replies
    • Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
      Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
      6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 30 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.