Skocz do zawartości

Tanie Bino z AliExpress - czy warto kupić?


Agent Smith

Rekomendowane odpowiedzi

https://m.pl.aliexpress.com/item/32857924895.html

To oczywiście nie Celestron ale pewnie "nocna zmiana" z tej samej fabryki.

 

Nigdy nie miałem Bino a chciałbym spróbować za niewielkie pieniądze.

Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym Bino?

Co o nim sądzicie?

Warto kupić?

Edytowane przez Agent Smith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum obok masz kolegę który kupił w tym miesiącu, w środku nasadki była niespodzianka :) Ale ktoś inny ponoć też kupił i był zadowolony :) 

 

https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=1&t=47713&start=25

 

ps spojrzałbym na to jak na kupno teleskopu, nie bez powodu odradzane są budżetowe teleskopy, które mogą tylko zniechęcić. Podobnie może być i w tym przypadku :) 

Edytowane przez dexter77
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest link do mojego bino z aliexpressu, pierwsze w moim krótkim astrożyciu. Mi trafiło się normalne, sprawne i poprawnie skolimowane (przyjęło 400x bez problemu) ktoś też pisał na AM że ma bino z aliego i jest ok. Ten przypadek to pewnie jakaś jednostkowa akcja, dodatkowo już dostał zwrot kasy o ile dobrze pamiętam. 

 

Edit: jedno dodam, po pół roku intensywnego użytkowania poluzowała mi się śrubka trzymająca gniazdo okularowe i gubił kolimację. Po dokręceniu wszystko wróciło do normy oprócz tego, że co miesiąc musiałem znowu ją dokręcać :excl: Nie wiem czemu ale tak było.

 

Edytowane przez lolak89
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Agent Smith napisał:

@lolak89 a powiedz jak tam są mocowane okulary (bo żadnej śrubki nie widzę;))? Jakiś rotacyjny zacisk?

Gdzieś chyba czytałem, że to Bino źle współpracuje z tulejkami niektórych okularów, czy to prawda?

tak, kręci się pierścieniem tym górnym bo dolny służy do ustawiania dioptrii i tak, źle współpracuje z okularami z rowkiem. Najzwyczajniej w świecie ich nie zaciska, latają luźno w gniazdach bo ten pierścień zaciskowy jest w stanie złapać tylko okulary z płaską tuleją, jak mają rowek to wchodzi w rowek i nie ma aż tyle regulacji zacisku żeby nawet dotknął wyfrezowanej tulei.... ot taki psikus.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian Ś.
24 minuty temu, lolak89 napisał:

tak, kręci się pierścieniem tym górnym bo dolny służy do ustawiania dioptrii i tak, źle współpracuje z okularami z rowkiem. Najzwyczajniej w świecie ich nie zaciska, latają luźno w gniazdach bo ten pierścień zaciskowy jest w stanie złapać tylko okulary z płaską tuleją, jak mają rowek to wchodzi w rowek i nie ma aż tyle regulacji zacisku żeby nawet dotknął wyfrezowanej tulei.... ot taki psikus.

Warto też dodać, że ten sam problem jest w nowszych nasadkach SW. 

 

IMG_20191129_210957.thumb.jpg.7e4ef7ee4384566007673432f2ed66b9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Sebastian Ś. said:

Warto też dodać, że ten sam problem jest w nowszych nasadkach SW. 

 

IMG_20191129_210957.thumb.jpg.7e4ef7ee4384566007673432f2ed66b9.jpg

....bo na wygląd jest to po prostu to samo bino :) (tyle, że to na Ali bez logo i 2-3 razy taniej)

Problem jest dosyć kretyński (bo większość okularów ma jaskółczy ogon albo rowek) choć myślę, że można go łatwo rozwiązać - hardkorowo za pomocą 2 śrubek, wiertarki, wiertła i gwintownika albo softcorowo - za pomocą kawałka taśmy klejącej ;) 

 

Inna rzecz, że nowsza wersja bino SW ma chyba inne rozwiązanie mocowania okularów, na zdjęciu w Delcie widać jakąś śrubkę...

https://deltaoptical.pl/nasadka-binokularowa-sky-watcher-1-25

No i ta cena - 424 zł (black srajdej)...chyba loteria zakupu na Ali nie jest warta 100 zł, więc może kupię tę w Delcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian Ś.

Tak to prawdopodobnie to samo, pisze o tym bo jak zauważyłeś zdjęcia w sklepach to dalej ta stara wersja z innym mocowaniem ;)

 

Kawałek taśmy średnio pomaga, bo się okulary nie centrują wtedy. Ewentualnie może przykleić np. kawałek blaszki albo teflonu. Od biedy można oglądać po prostu na dłuższą metę to jest męczące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.