Skocz do zawartości

TS SDQ Astrofoto


mentos416

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ed80 + flattener do tego kamera qhy8l która ma matrycę chyba jak canon 6d (poprawcie mnie jeśli się mylę) jestem bardzo początkujący i nie narzekam. Nawet ja ogarnąłem ten zestaw. Polecam EDka, jest ok. 

 

Edit: flattener kupiłem całkiem niedawno w delcie. 

 

 

Edytowane przez isset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, isset napisał:

Mam ed80 + flattener do tego kamera qhy8l która ma matrycę chyba jak canon 6d (poprawcie mnie jeśli się mylę) jestem bardzo początkujący i nie narzekam. Nawet ja ogarnąłem ten zestaw. Polecam EDka, jest ok. 

 

Edit: flattener kupiłem całkiem niedawno w delcie. 

 

 

niestety nie jest to matryca wielkości FF a APCs

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mentos416 napisał:

What ? :D nie rozumiem dfalej.. fakt.. lepiej SDQ61 ale 80ED co ma ?bo nei czaje...

wygrzebałem stare zdjęcia robione ED 80 z dedykowanym korektorem, który rekomendują Ci Koledzy w tym wątku

 

kamera kolorowa Orion z sensorem APSC takim jak QHY8L albo Atik 460

 

sam oceń czy warto brać EDka

 

CombineFilesSigAvg.jpg.da1b8d6c1127086a5a4b427a68f3f764.jpgIC_348_jpg.jpg.c5aa4471f208bb86f72a5cb758d1028f.jpgKokon_Atik_jpg.jpg.71c3b135cddfc039ddb315f88d101393.jpgLaguna_2010_10_final_master_jpg.thumb.jpg.182af2a9cdb2391b81c5a5dd4016f37f.jpgLRGB_final_finalow_1.jpg.8e16f23f5ce3ef3486baa584e0654877.jpg

M_45_2013_LRGB_final.jpg.b4eb65cbefd59b993684dc272780afee.jpgM_45_ExcAvg_4_finaljpg.jpg.1d9b722f8fb33030c0ef258001c01315.jpg

 

 

LRGB_full_size_tif_sRGB.jpg

Edytowane przez piotrem
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

55 minut temu, isset napisał:

Mam ed80 + flattener do tego kamera qhy8l która ma matrycę chyba jak canon 6d (poprawcie mnie jeśli się mylę) jestem bardzo początkujący i nie narzekam. Nawet ja ogarnąłem ten zestaw. Polecam EDka, jest ok. 

Canon 6D ma matrycę większą od QHY8L gdzie mamy APS-C 25x18mm.

Piszesz powyżej, że szukasz sprzętu który "obsłuży" format FF. Sprecyzujmy co kryje się za słowem "obsłuży". Jeśli zaufać dostawcom co piszą w specyfikacji to pewnie coś znajdziesz nawet w założonym budżecie.

Prawda nie wygląda tak różowo. Praktycznie jeśli zależy Ci na punktowych gwiazdkach na całym polu FF to dane ze specyfikacji podziel przez 2. Sprzęt który naprawdę idealnie koryguje tak dużą matrycę to wydatek rzędu 20 000 -30 000 zł (np. FSQ 106). Ze sprzętów tańszych nie najgorzej sobie poradzi TS 100Q (ale to też ponad dycha). Idąc z ceną w dół zaczynają się problemy z jakością i tu chlubnym wyjątkiem jest TS 65Q (już nieprodukowany). 

 

Na Twoim miejscu mając tak dobry aparat którego "wadą" jest rozmiar matrycy pogodził bym się z tym, że gwiazdki w narożnikach nie będą idealne i poszedł na kompromis kupując coś z polecanych przez kolegów teleskopów. Moje wskazanie to jak pisałem ED 80 z flattenerem lub mniej wymagający RedCat, ewentualnie teleobiektyw Canon 200/2.8 USM L

Edytowane przez Grzędziel
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ,,swoją" kwestię i jedyne co mogę dodać: dostaniesz dobry egzemplarz, ale żeby swoje szanse zwiększyć do pewności, musisz sprzedawcy zaznaczyć, że powinien zweryfikować co sprzedaje. Moim zdaniem ostatni TS jaki dostałem, jest w końcu prawdziwym refraktorem apo. Niestety nic więcej nie sprawdzę, ponieważ od wczoraj ma nowego właściciela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80ED to wcale nie jest łatwy sprzęt dla początkujących.  Długa ogniskowa 600 mm, i światło f 7,5. Z tego co piszą, daje ładne obrazy, to bardzo ważne, ale  łatwo też nie będziesz miał.  Te parametry dają też pewną skalę trudności. Raczej powinieneś pójść w łatwiejszy sprzęt. Myślę tu o WO i kotkach czerwonych / białych.. Pomyśl nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kosmit napisał:

80ED to wcale nie jest łatwy sprzęt dla początkujących.  Długa ogniskowa 600 mm, i światło f 7,5. Z tego co piszą, daje ładne obrazy, to bardzo ważne, ale  łatwo też nie będziesz miał.  Te parametry dają też pewną skalę trudności. Raczej powinieneś pójść w łatwiejszy sprzęt. Myślę tu o WO i kotkach czerwonych / białych.. Pomyśl nad tym.

co masz na mysli trudne? np jakie probloemy sprawia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, kosmit napisał:

80ED to wcale nie jest łatwy sprzęt dla początkujących.  Długa ogniskowa 600 mm, i światło f 7,5. Z tego co piszą, daje ładne obrazy, to bardzo ważne, ale  łatwo też nie będziesz miał.  Te parametry dają też pewną skalę trudności. Raczej powinieneś pójść w łatwiejszy sprzęt. Myślę tu o WO i kotkach czerwonych / białych.. Pomyśl nad tym.

Ale przecież jego integralną częścią jest flattener 0,85, czyli mamy 510 mm i f/6,4

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.