Skocz do zawartości

M42 Orion


lexx

Rekomendowane odpowiedzi

Jasna część mgławicy to ...Trapez, który trzeba fotografować oddzielnie na krótkich czasach. ABC astrofotografii dla fotografującego M 42. A powiedz, skąd masz takie niebieskie skośne spajki na wszystkich większych  gwiazdach? I rozjechane kolorki na niektórych? Warto w Pixie rozłożyć obrazek na RGB , potem zalignować RiB do G z korekcją dystorsji i złożyć ponownie. Efekt 100% ( ukłony dla Dominika W. to jego patent)

Fotka bardzo przyjemna w odbiorze, tak trzymać!!!

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wessel napisał:

A powiedz, skąd masz takie niebieskie skośne spajki na wszystkich większych  gwiazdach?

Nie mam pojęcia, odpowiem jak laik, tak wyszło na focie.

 

12 minut temu, wessel napisał:

Warto w Pixie rozłożyć obrazek na RGB , potem zalignować RiB do Gz korekcją dystorsji i złożyć ponownie.

Gdzieś, jakiegoś tutka można zobaczyć ??? Zainteresowało mnie !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wessel napisał:

... Efekt 100% ( ukłony dla Dominika W. to jego patent)... 

Ja zawsze myślałem że to podstawy obróbki RGB. 

Aparat, kamera kolorowa lub mono - wszystko jedno. 

 

Ogólnie ok fotka.

Mi lekko przeszkadzają ciemne obwodki wokół gwiazdek. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tayson napisał:

Ja zawsze myślałem że to podstawy obróbki RGB. 

 

Owszem, ale chyba nie na etapie końcowej obróbki, właściwie już na gotowej fotce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Już tu masz wypalony Trapez. Dla tego obiektu trzeba zrobić dodatkowe ekspozycje - np. po 10 sekund -obrobić osobno i potem wkleić przez warstwy w miejsce tego wyjaranego środka. Pozwolisz że posłużę się tu przykładem mojej fotki sprzed paru lat. To było właśnie tak zrobione, bo inaczej dynamika zabija wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lexx napisał:

pojedynczo

Racja, nie zauważyłem, że to Canon 5d mark II. Przy mojej klatce w EOS 800d konieczne będzie zrobienie dwóch paneli.

 

Zdjęcie jest świetne! Tylko co to za mazaj na finalnej wersji, na górze zdjęcia? Nie ma tego na pojedynczej klatce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tuvoc napisał:

Zdjęcie jest świetne! Tylko co to za mazaj na finalnej wersji, na górze zdjęcia? Nie ma tego na pojedynczej klatce.

no właśnie też to zauważyłem, jakiś babol tam jest, może coś na matrycy, nie mam pojęcia,  albo statek Klingonów przemknął i PIX zrobił z nich pył mgławicowy   ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w życiu tego nie robiłem 

a tu mam coś na flacie, jakieś boble na optyce lub matrycy 

możecie koledzy podpowiedziec, gdzie szukac tych "boblu" optyka czy matryca ????

FLAT_Tv1100s_800iso_20191130-04h18m44s050ms.jpg

Edytowane przez lexx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.12.2019 o 14:01, lexx napisał:

Nie mam pojęcia, odpowiem jak laik, tak wyszło na focie.

 

Gdzieś, jakiegoś tutka można zobaczyć ??? Zainteresowało mnie !!!!

 

W dniu 1.12.2019 o 13:48, wessel napisał:

 A powiedz, skąd masz takie niebieskie skośne spajki na wszystkich większych  gwiazdach?

już wiem skąd te spajki, od sieci pajęczych uwitych w moim Newtonie hahahahahah (poważnie) były rozpięta w kilku miejscach w tubie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lexx napisał:

 

już wiem skąd te spajki, od sieci pajęczych uwitych w moim Newtonie hahahahahah (poważnie) były rozpięta w kilku miejscach w tubie 

Ja miałem takie spajki poprzeczne przez wilgoć na LW jednej nocy, może to jest przyczyną. :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.