Skocz do zawartości

W głębi Duszy - IC 1848 blisko


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

IC 1848 Soul Nebula sama w sobie jest niezwykle ciekawym obiektem dla astrofotografii, ale dla mnie ciekawsze i bardziej niezwykłe są jej fragmenty. Rozpocząłem właśnie prace nad nowym projektem, pokazującym most pyłowy w centralnej części mgławicy. Docelowo będzie to zapewne prezentacja HST. Na razie 8 godzin Ha w subach po 20 minut.

FS 128, ATIK 6.0 na ASA DDM 60 . Nie guidowane.

qRMcqaL77iOO_16536x16536_wmhqkGbg.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Grzędziel napisał:

 creme de la creme astrofotografii.

Dlatego pokazałem :)

I zobacz Piotr, to tubka za relatywnie niewielkie pieniądze BEZ KOREKTORA !!!

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, kiedy ten materiał zbierałeś? Jakieś dobre warunki się trafiały ? chyba nie z Warszawy ?

Jak na obecnie warunki pogodowe to wygląda to znakomicie, jeszcze w tej skali.

Chyba najlepsze H-alpha z tego setupu w twoim wykonaniu jakie tu widziałem ;-)

Naprawdę bomba ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że ASA już nie produkuje tego modelu. Jest wart pieniędzy które się za niego płaci. Ani waga ani ogniskowa nie robią temu montażowi większej różnicy - prowadzi w punkt zawsze, no chyba że ma kiepskiego operatora  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy wieczór dał mi szansę na 4 godziny tlenu- sporo za mało ale co szkodzi pobawić się obróbką. Mając tylko dwa sygnały można uzyskać baaaaardzo fajny efekt.

Tak wiem, gwiazdki są zielone - to celowy zabieg dla zmylenia przeciwnika :) Tak wiem, tlen jest plamiasty - to też zabieg celowy - mogłem poczekać ale nie chce mi się.  

 

2142621532_F2demo.thumb.jpg.d1c6a66d3f33548df9ee8a3c1b082308.jpg

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2019 o 14:15, wessel napisał:

to tubka za relatywnie niewielkie pieniądze BEZ KOREKTORA !!!

Tubka może i tak (za relatywnie niewielkie pieniądze). Ale montaż to raczej półka wysoko-budżetowa. ;) Choć jednego i drugiego już nie produkują. Ponieważ wydaje mi się dość często poruszasz temat "budżetu" zapytam z ciekawości, czy brałeś nówki?

 

W dniu 1.12.2019 o 14:07, Grzędziel napisał:

Z pewnością kolor uatrakcyjni ogólny odbiór pracy, ale dla mnie to co powyżej pokazałeś to creme de la creme astrofotografii.

Jak to ładnie i super kulturalnie napisał Grzędziel. :)

Podzielam Jego opinię. Obiektywna ocena jakości zebranego materiału i staranności podstawowej obróbki najlepiej wychodzi na materiale cz-b. Nie ma dylematu "prawdziwości" kolorów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż kupowałem nowy a FS 128 to sprzęt z drugiej ręki która też nie była pierwszą. Dlaczego ASA i dlaczego montaż tej klasy - poczytaj

 

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodorek i tlenik już w komplecie czekają na siarę. Dla wielbicieli "bi" jakkolwiek to brzmi   :)   Poniżej takżewersja Ha dla fanów nieba bez gwiazd ( tak,tak - są tacy!!!)

 

384997234_F2bidemo.thumb.jpg.5fb3110e0a282e3967a193f0055e240a.jpg

2089617362_Hastarlessdemo.thumb.jpg.a5559cee3e6f8a85505eae1926e3134e.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę , że to jest świetny kadr. Dużo procesów dynamicznych z tym pyłem i gazem tu widać. Dla mnie to jest jedno z najlepszych amatorskich zdjęć nieba jakie widziałem, właśnie ze względu na pokazaną tu wiedzę autora. Dzięki!

Oczywiście wersja b&w przemawia do mnie najbardziej, ale estetyka tego bicoloru budzi respekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ryszard! Dla mnie taka kolorystyka jak tej ostatniej wersji kojarzy się z opisami Lema z „Obłoku Magellana” - te zimne , olbrzymie przestrzenie , groza rodzących się gwiazd itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.