Jump to content
Mateusz_D

Californication

Recommended Posts

Zdjęcie się nie ładuje.

3 minuty temu, beny napisał:

Zdjęcie się nie ładuje.

Nie wiem skąd taki problem. Wrzuciłem ponownie, tym razem z linku a nie uploadu.

• Like 1

17 minut temu, astrocola napisał:

Użyłeś ditheringu?

Tak. Od kilku sesji stosuję dithering.

• Like 1

Gwiazdki ładne, ostre i okrąglutkie, California fajna ale coś okropnego się stało z tłem. Straszne mydło wyszło, wygląda jak mocno przesadzone odszumianie.

Godzinę temu, Mateusz_D napisał:

Materiału byłoby więcej, ale tej nocy dodatkowo testowałem zdalne sterowanie setupem i w trakcie sesji Windows 10 uznał, że to najlepsza pora na restart i konfigurację aktualizacji (które o dziwo wyłączyłem). Dobrze, że wstałem w nocy sprawdzić jak idzie sesja bo mogłem zareagować i reaktywować sesję. 

Może to trochę nie w temacie, ale Win10 to chyba najgorszy system do astrofotografii. Aktualizacje można wyłączyć, ale okazuje się że jednak nie...

Po czymś takim albo nie działa któraś z aplikacji, albo gubią się jakieś sterowniki...

6 godzin temu, Grzędziel napisał:

Gwiazdki ładne, ostre i okrąglutkie, California fajna ale coś okropnego się stało z tłem. Straszne mydło wyszło, wygląda jak mocno przesadzone odszumianie.

Zerknę na to, nie byłbym zdziwiony. Odszumianie jest tak kuszące, że zdarza mi się przesadzić.

Tuba do domyślam się ED80? 

4 minuty temu, isset napisał:

Tuba do domyślam się ED80? 

Tak jest :) Dodałem do posta bo zapomniałem.

• Like 1

Tak jak słusznie zasugerował @Grzędziel poprawiłem tło. Dla porównania dodatkowo gif przed/po.

california_final02.thumb.jpg.dd34629f9a12c333b853a10a4ae85eab.jpg

3i506a.gif

Edited by Mateusz_D

Mydła nie ma ale jest niesympatyczny szum. Może trochę mniej wyciągania dałoby znacznie lepszy efekt.

• Like 1

Z tym aparatem, (a znam go już na wylot) ciężko zejść z tego typu szumów. Dozbieranie materiału z pewności by pomogło, ale jednak canon jest u mnie teraz najsłabszym ogniwem. Nie ciągnąłem tego materiału jakoś mocno za uszy, taki stosunek detalu do szumu mi osobiście wydaje się być tutaj w porządku. Zgodzę się jednak, że przy zbliżeniu szum nieco kłuje w oczy. Dzięki za komentarz.

Edited by Mateusz_D

14 godzin temu, AdamK napisał:

Może to trochę nie w temacie, ale Win10 to chyba najgorszy system do astrofotografii. Aktualizacje można wyłączyć, ale okazuje się że jednak nie...

Po czymś takim albo nie działa któraś z aplikacji, albo gubią się jakieś sterowniki...

Z aktualizacjami sprawa jest prosta - jeśli masz wersję inną niż home, to możesz je wyłączyć permamentnie i to działa niezawodnie. W home są hacki i one czasem przestają działać. A najprostszy sposób to odcięcie internetu :) Jeśli sprzęt ma być obsługiwany przez internet to wystarczy mieć wersję inną niż home i po problemie.

• Like 1

27 minut temu, MateuszW napisał:

Z aktualizacjami sprawa jest prosta - jeśli masz wersję inną niż home, to możesz je wyłączyć permamentnie i to działa niezawodnie. W home są hacki i one czasem przestają działać. A najprostszy sposób to odcięcie internetu :) Jeśli sprzęt ma być obsługiwany przez internet to wystarczy mieć wersję inną niż home i po problemie.

Podrzucisz tą metodę? Ja mam Win10Pro.

23 minuty temu, wismat napisał:

Jakie ISO ?

800 :)

8 minut temu, Mateusz_D napisał:

800 :)

ekspertem nie jestem... ale czy nie za duży szum jak na iso 800 ?? 
Nie podważam twojej wypowiedzi bo wiesz jak fociłeś tylko zastanawiam się co jest nie tak :) 
Chyba że zarejestrowałeś pył który ma taki ciemno rdzawy kolor.

Edited by wismat

Wiesz co 59 klatek ISO 800 i temperatura listopadowa to powinno dać lepsze efekty. Ja bym powalczył jeszcze z tym materiałem. 

• Like 1

24 minuty temu, Mateusz_D napisał:

Podrzucisz tą metodę? Ja mam Win10Pro.

https://www.google.com/amp/s/www.komputerswiat.pl/poradniki/programy/jak-wylaczyc-automatyczne-aktualizacje-windows-10/vfhg18b.amp Punkt 3.

Mi działa ta metoda niezawodnie na dwóch kompach z pro. 

Jest to metoda oficlanie przewidziana przez MS. Natomiast użytkownicy home zostali ubezwłasnowolnieni i zablokowanie aktualizacji wymaga jakiejś formy oszukani, systemu (i przestaje działać, gdy MS "załata" dziurę). 

Edited by MateuszW

14 minut temu, wismat napisał:

i latające niebieskie konfetti :D

34 minuty temu, gryf188 napisał:

i latające niebieskie konfetti :D

49 minut temu, wismat napisał:

ekspertem nie jestem... ale czy nie za duży szum jak na iso 800 ?? 
Nie podważam twojej wypowiedzi bo wiesz jak fociłeś tylko zastanawiam się co jest nie tak :) 

Wersja taka po środku, jeszcze nie mydło a szumu mniej.

california_final03.jpg

Pora uderzyć się w pierś i powiedzieć "jednak o PS nie wiem jeszcze nic". Oto jak kolega @_Spirit_ poradził sobie z tym materiałem. Jeszcze daleka droga przede mną jeśli chodzi o obróbkę. Materiał okazuje się całkiem dobry tylko obrabiacz byle jaki. Idę zakopać się w tutorialach, wracam za kilka miesięcy.

5ngc1499_fl.jpg

Edited by Mateusz_D
  • Like 1

Też tak myślę że materiał nie jest zły , jak zresztą wcześniej napisałem. Każdy z nas uczy się na błędach , nie zrażaj się bo z każdym zdjęciem będzie lepiej.  Super że zaprezentowałeś swoje zdjęcie bo  to najlepsza droga do poprawy swoich umiejętności i rozwoju.

• Like 1

No w materiale jest potencjał. Mam zamiar go wziąć na tapet jeszcze, ale póki co trochę materiałów szkoleniowych nazbierałem i najpierw przez nie muszę przejść.