Skocz do zawartości

Californication


Nedved

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Mateusz_D napisał:

Materiału byłoby więcej, ale tej nocy dodatkowo testowałem zdalne sterowanie setupem i w trakcie sesji Windows 10 uznał, że to najlepsza pora na restart i konfigurację aktualizacji (które o dziwo wyłączyłem). Dobrze, że wstałem w nocy sprawdzić jak idzie sesja bo mogłem zareagować i reaktywować sesję. 

Może to trochę nie w temacie, ale Win10 to chyba najgorszy system do astrofotografii. Aktualizacje można wyłączyć, ale okazuje się że jednak nie...

Po czymś takim albo nie działa któraś z aplikacji, albo gubią się jakieś sterowniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Grzędziel napisał:

Gwiazdki ładne, ostre i okrąglutkie, California fajna ale coś okropnego się stało z tłem. Straszne mydło wyszło, wygląda jak mocno przesadzone odszumianie.

Zerknę na to, nie byłbym zdziwiony. Odszumianie jest tak kuszące, że zdarza mi się przesadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym aparatem, (a znam go już na wylot) ciężko zejść z tego typu szumów. Dozbieranie materiału z pewności by pomogło, ale jednak canon jest u mnie teraz najsłabszym ogniwem. Nie ciągnąłem tego materiału jakoś mocno za uszy, taki stosunek detalu do szumu mi osobiście wydaje się być tutaj w porządku. Zgodzę się jednak, że przy zbliżeniu szum nieco kłuje w oczy. Dzięki za komentarz.

Edytowane przez Mateusz_D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, AdamK napisał:

Może to trochę nie w temacie, ale Win10 to chyba najgorszy system do astrofotografii. Aktualizacje można wyłączyć, ale okazuje się że jednak nie...

Po czymś takim albo nie działa któraś z aplikacji, albo gubią się jakieś sterowniki...

Z aktualizacjami sprawa jest prosta - jeśli masz wersję inną niż home, to możesz je wyłączyć permamentnie i to działa niezawodnie. W home są hacki i one czasem przestają działać. A najprostszy sposób to odcięcie internetu :) Jeśli sprzęt ma być obsługiwany przez internet to wystarczy mieć wersję inną niż home i po problemie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MateuszW napisał:

Z aktualizacjami sprawa jest prosta - jeśli masz wersję inną niż home, to możesz je wyłączyć permamentnie i to działa niezawodnie. W home są hacki i one czasem przestają działać. A najprostszy sposób to odcięcie internetu :) Jeśli sprzęt ma być obsługiwany przez internet to wystarczy mieć wersję inną niż home i po problemie.

Podrzucisz tą metodę? Ja mam Win10Pro.

23 minuty temu, wismat napisał:

Jakie ISO ?

800 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mateusz_D napisał:

800 :)

ekspertem nie jestem... ale czy nie za duży szum jak na iso 800 ?? 
Nie podważam twojej wypowiedzi bo wiesz jak fociłeś tylko zastanawiam się co jest nie tak :) 
Chyba że zarejestrowałeś pył który ma taki ciemno rdzawy kolor.

Edytowane przez wismat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mateusz_D napisał:

Podrzucisz tą metodę? Ja mam Win10Pro.

https://www.google.com/amp/s/www.komputerswiat.pl/poradniki/programy/jak-wylaczyc-automatyczne-aktualizacje-windows-10/vfhg18b.amp Punkt 3.

 

Mi działa ta metoda niezawodnie na dwóch kompach z pro. 

Jest to metoda oficlanie przewidziana przez MS. Natomiast użytkownicy home zostali ubezwłasnowolnieni i zablokowanie aktualizacji wymaga jakiejś formy oszukani, systemu (i przestaje działać, gdy MS "załata" dziurę). 

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, gryf188 napisał:

i latające niebieskie konfetti :D

 

49 minut temu, wismat napisał:

ekspertem nie jestem... ale czy nie za duży szum jak na iso 800 ?? 
Nie podważam twojej wypowiedzi bo wiesz jak fociłeś tylko zastanawiam się co jest nie tak :) 
Chyba że zarejestrowałeś pył który ma taki ciemno rdzawy kolor.

Wersja taka po środku, jeszcze nie mydło a szumu mniej.

california_final03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora uderzyć się w pierś i powiedzieć "jednak o PS nie wiem jeszcze nic". Oto jak kolega @_Spirit_ poradził sobie z tym materiałem. Jeszcze daleka droga przede mną jeśli chodzi o obróbkę. Materiał okazuje się całkiem dobry tylko obrabiacz byle jaki. Idę zakopać się w tutorialach, wracam za kilka miesięcy.

 

5ngc1499_fl.jpg

Edytowane przez Mateusz_D
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę że materiał nie jest zły , jak zresztą wcześniej napisałem. Każdy z nas uczy się na błędach , nie zrażaj się bo z każdym zdjęciem będzie lepiej.  Super że zaprezentowałeś swoje zdjęcie bo  to najlepsza droga do poprawy swoich umiejętności i rozwoju.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.