Jump to content

Kalendarz astronomiczny 2020 rok


Recommended Posts

A ja polecam mimo wszystko podłączenie się do stworzonej przeze mnie wersji online, bo choć w tytule jest to astronomiczny kalendarz na 2019 rok to jednak uzupełniam go o zjawiska w przyszłych latach na bieżąco. 
 

 

 • Like 2
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Adam_Jesion napisał:

A jest taki jeden, ale podobno autor do bani i siara kupować :P

https://astrography.com/pl/produkt/kalendarz-astrography-2020/

 

A brałeś kiedyś pod rozwagę wersję "light" swojego kalendarza? Mniejszy format i/lub słabszy papier w celu obniżenia ceny?

Edited by dobrychemik
Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, dobrychemik napisał:

A brałeś kiedyś pod rozwagę wersję "light" swojego kalendarza? Mniejszy format i/lub słabszy papier w celu obniżenia ceny?

Rozmyślam nad tą kwestią. Trochę mi zasobów brakuje, bo wszystko sam robię, a jeszcze chciałbym w tym roku zrobić Kalendarz Astropolis, choć może być ciężko czasowo.

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

@radio-teleskop.pl

Wydanie gazetowe za kilka czy kilkanaście złotych oczywiście nie może konkurować z "porządnie" wydanymi dużymi kalendarzami i to głównie kryło się pod słowem "słabe".

Jest to tyko moja opinia, a nie recenzja.

Poza tym przyznaję się bez bicia, że oceniłem kalendarz zaocznie, nie oglądając go, li tylko na podstawie wydań z poprzednich lat, które pomijając aspekt jakościowy zawierały drobne uchybienia merytoryczne.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, radio-teleskop.pl napisał:

Masz na myśli grafikę czy merytorykę? Pytam, bo akurat jestem autorem kalendarium na 2020 w GW ;)

Wreszcie wzięli kogoś ogarniętego do tworzenia kalendarium :read:

 • Haha 1
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, radio-teleskop.pl napisał:

Masz na myśli grafikę czy merytorykę? Pytam, bo akurat jestem autorem kalendarium na 2020 w GW ;)

Od zawsze uważam, że ta inicjatywa GW jest super i sam kalendarz także - oczywiście głównie w kontekście ceny i zasięgu. Myślę, że nikt nie ma żadnego "ale" do zawartości, a raczej do samej formy, która naturalnie w tej cenie nie może być inna.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Paether napisał:

Wreszcie wzięli kogoś ogarniętego do tworzenia kalendarium 

To się okaże "w praniu" ;) To była robota trochę na wariackich papierach, więc nie zdziwię się jeśli gdzieś się kropnąłem. Ale mile połechtałeś moją próżność, Bracie - dziękuję :) Ogólnie zaś rzecz biorąc, możemy się cieszyć, bowiem tak naprawdę nie brakuje kalendarzy astro na polskim rynku. Sam od kilku lat tworzę autorskie domki na biurko i one również mają swoich amatorów. Inicjatywa GW i "Uranii" (warto to podkreślić) jest dedykowana szerokiemu spektrum odbiorców po cenie kilku złotych, więc trudno oczekiwać cudów, ale i tak uważam, że jest nie najgorzej. A kalendarz Adama to po prostu dzieło sztuki. Chapeau bas! I w ten sposób mamy coś i dla miłośników domowego rzemiosła, i konsumentów produkcji masowej, i koneserów dzieł z najwyższej półki. Serdeczności! :)

 • Like 1
 • Love 1
Link to post
Share on other sites

 

  

W dniu 2.12.2019 o 21:41, Piotr4d napisał:

A jakieś inne propozycje na astrokalendarz, bo te z GW. są słabe.

Ok, już znalazłem inne :happy:

 

Jaka gazeta, taki kalendarz ;) 

 

Ja to osobiście czekam na kalendarz od @Mathef

Się zareklamował i cisza :D 

 

 

Edited by wismat
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Agent Smith napisał:

Możesz wskazać jakąś inną, lepszą gazetę publikującą kalendarz astronomiczny?

Nie brnijmy w to :) Chodziło mi raczej ogólnie. Z reszta twoje pytanie nie powinno być do mnie bo ja tylko potwierdzam czyjaś tezę. 

Może do gazety nie ma lepszego, ale na pewno można lepsze znaleźć bez gazety :)

Edited by wismat
Link to post
Share on other sites

Czymkolwiek "Urania" jest, ma 100 lat - i to jest dopiero imponujące! Ciekawe czy dzisiejsze media internetowe także doczekają takich rocznic... A w tajemnicy powiem Wam, że kto dziś nie zdążył kupić kalendarza z GW, ten będzie miał drugą szansę na niego z nowym numerem "Uranii" - jeszcze w tym roku ;)

 • Like 2
Link to post
Share on other sites

Wiem że dużo osób robi piękne zdjęcia ale kalendarz astronomiczny ma większą wartość gdy wydarzenia odchodzącego roku były uchwycone na 12 fotkach

Ważne by spoglądając np. na Styczeń i fotografia jest ze stycznia 2019 roku i Tym sposobem ważne wydarzenia są pamiętane !

Nawet można zachować taki kalendarz do swojego archiwum ! 

Fajnie by było zrobić taki kalendarz z Wydarzeniami z Astropolis oczywiście trzeba by wyłonić na każdy miesiąc taką fotkę więc konkurs jeden dzień na każdy miesiąc i temat zamknięty.

Wyłonilibyśmy 12 zdjęć i byłby piękny kalendarz :) i za taki kalendarz jestem wstanie dać nawet 50 zł a na pewno wiele osób by chciało taki kalendarz !?

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 21 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 130 replies
  • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
   Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
    • Like
   • 250 replies
  • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
   Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.
    
   Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 85 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.