Skocz do zawartości

Kalendarz astronomiczny 2020 rok


berkut123

Rekomendowane odpowiedzi

A ja polecam mimo wszystko podłączenie się do stworzonej przeze mnie wersji online, bo choć w tytule jest to astronomiczny kalendarz na 2019 rok to jednak uzupełniam go o zjawiska w przyszłych latach na bieżąco. 
 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam_Jesion napisał:

A jest taki jeden, ale podobno autor do bani i siara kupować :P

https://astrography.com/pl/produkt/kalendarz-astrography-2020/

 

A brałeś kiedyś pod rozwagę wersję "light" swojego kalendarza? Mniejszy format i/lub słabszy papier w celu obniżenia ceny?

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, dobrychemik napisał:

A brałeś kiedyś pod rozwagę wersję "light" swojego kalendarza? Mniejszy format i/lub słabszy papier w celu obniżenia ceny?

Rozmyślam nad tą kwestią. Trochę mi zasobów brakuje, bo wszystko sam robię, a jeszcze chciałbym w tym roku zrobić Kalendarz Astropolis, choć może być ciężko czasowo.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radio-teleskop.pl

Wydanie gazetowe za kilka czy kilkanaście złotych oczywiście nie może konkurować z "porządnie" wydanymi dużymi kalendarzami i to głównie kryło się pod słowem "słabe".

Jest to tyko moja opinia, a nie recenzja.

Poza tym przyznaję się bez bicia, że oceniłem kalendarz zaocznie, nie oglądając go, li tylko na podstawie wydań z poprzednich lat, które pomijając aspekt jakościowy zawierały drobne uchybienia merytoryczne.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, radio-teleskop.pl napisał:

Masz na myśli grafikę czy merytorykę? Pytam, bo akurat jestem autorem kalendarium na 2020 w GW ;)

Od zawsze uważam, że ta inicjatywa GW jest super i sam kalendarz także - oczywiście głównie w kontekście ceny i zasięgu. Myślę, że nikt nie ma żadnego "ale" do zawartości, a raczej do samej formy, która naturalnie w tej cenie nie może być inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Paether napisał:

Wreszcie wzięli kogoś ogarniętego do tworzenia kalendarium 

To się okaże "w praniu" ;) To była robota trochę na wariackich papierach, więc nie zdziwię się jeśli gdzieś się kropnąłem. Ale mile połechtałeś moją próżność, Bracie - dziękuję :) Ogólnie zaś rzecz biorąc, możemy się cieszyć, bowiem tak naprawdę nie brakuje kalendarzy astro na polskim rynku. Sam od kilku lat tworzę autorskie domki na biurko i one również mają swoich amatorów. Inicjatywa GW i "Uranii" (warto to podkreślić) jest dedykowana szerokiemu spektrum odbiorców po cenie kilku złotych, więc trudno oczekiwać cudów, ale i tak uważam, że jest nie najgorzej. A kalendarz Adama to po prostu dzieło sztuki. Chapeau bas! I w ten sposób mamy coś i dla miłośników domowego rzemiosła, i konsumentów produkcji masowej, i koneserów dzieł z najwyższej półki. Serdeczności! :)

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

  

W dniu 2.12.2019 o 21:41, Piotr4d napisał:

A jakieś inne propozycje na astrokalendarz, bo te z GW. są słabe.

Ok, już znalazłem inne :happy:

 

Jaka gazeta, taki kalendarz ;) 

 

Ja to osobiście czekam na kalendarz od @Mathef

Się zareklamował i cisza :D 

 

 

Edytowane przez wismat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Agent Smith napisał:

Możesz wskazać jakąś inną, lepszą gazetę publikującą kalendarz astronomiczny?

Nie brnijmy w to :) Chodziło mi raczej ogólnie. Z reszta twoje pytanie nie powinno być do mnie bo ja tylko potwierdzam czyjaś tezę. 

Może do gazety nie ma lepszego, ale na pewno można lepsze znaleźć bez gazety :)

Edytowane przez wismat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czymkolwiek "Urania" jest, ma 100 lat - i to jest dopiero imponujące! Ciekawe czy dzisiejsze media internetowe także doczekają takich rocznic... A w tajemnicy powiem Wam, że kto dziś nie zdążył kupić kalendarza z GW, ten będzie miał drugą szansę na niego z nowym numerem "Uranii" - jeszcze w tym roku ;)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że dużo osób robi piękne zdjęcia ale kalendarz astronomiczny ma większą wartość gdy wydarzenia odchodzącego roku były uchwycone na 12 fotkach

Ważne by spoglądając np. na Styczeń i fotografia jest ze stycznia 2019 roku i Tym sposobem ważne wydarzenia są pamiętane !

Nawet można zachować taki kalendarz do swojego archiwum ! 

Fajnie by było zrobić taki kalendarz z Wydarzeniami z Astropolis oczywiście trzeba by wyłonić na każdy miesiąc taką fotkę więc konkurs jeden dzień na każdy miesiąc i temat zamknięty.

Wyłonilibyśmy 12 zdjęć i byłby piękny kalendarz :) i za taki kalendarz jestem wstanie dać nawet 50 zł a na pewno wiele osób by chciało taki kalendarz !?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.