Skocz do zawartości
  • 0

Sky safari 5 PRO


Dasionek

Pytanie

Witam posiada ktoś ta mobilna aplikacje i ogarnia obsługę?

 

Ponieważ potrafi mnie doprowadzić do białej gorączki czy też totalnie poirytować, a jest to moja ulubiona mapa nieba.

 

Otóż oglądam sobie ręcznie mapę w domu przesuwam palcem po smartfonie a tu bach nagle włącza się kompas namierzam ponownie miejsce, które chcę obserwować szukam jakiś obiekt beng znowu to samo wchodzę w lupę oglądam kategorie w tle już kompas działa widzę jak lata mapa.

 

Jak to cholerstwo wyłączyć, chociaż jak zablokować żyroskop po prostu tak mnie to irytuje, że mam dosyć, jak podczepię telefon do teleskopu jest spoko nie mam problemów, jak leży równo, ale w ręku sam sobie włącza ten kompas, a to tak irytuje i to co chwilę wystarczy odczekać parę sekund lub wejść w menu i znowu mapa wiruje z zyroskopem.

 

A w ustawieniach nie widzę nic takiego.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Już nie aktualne znalazłem odpowiedź na zagranicznym forum. 

Nie tylko mi mózg się gotuje od tego. 

Jak by ktoś szukał link:

 

 

https://support.simulationcurriculum.com/hc/en-us/community/posts/360016240013-SkySafari-6-Plus-Compass-Engages-Without-Movement-When-Tilt-To-Use-Compass-Is-Enabled-Solution-Disable-Tilt-To-Use-Compass-

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To ja dopytam o synchronizację celowania montażu i Skysafari. Co prawda mam wersję plus a nie Pro, ale nie będę zakładał nowego wątku. Korzystam z modułu BT. 

Po wielu suchych testach w czasie chmur wreszcie przyszła bezchmurna noc i można było  wypróbować działanie Skysafari w terenie. Niestety teleskop czasem  nie trafiał tam, gdzie pokazuje aplikacja. Czasem po trafieniu w cel nie włączyło się śledzenie. Po wybraniu obiektu pilotem to co widział teleskop w Skysafari synhronizowało się, ale gdy wybrałem  obiekt z aplikacji pilot jakby tego nie widział. Próbowałem rożnych procedur, podłączenie modułu BT, na początku, przed alignacją i po, ale nie przynosiło to pożądanych elektów.  Nie osiągnąłem takiego etapu emocjonalnego jak autor postu :)  ale kto wie.   

Liczę, że nie tylko ja miałem ten problem i jak zwykle koledzy z forum pomogą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.