Skocz do zawartości

Choinka z różyczką (NGC2264 & NGC 2237)


sidiouss

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, MarcinSn napisał:

Nie dość, że wykorzystujesz przeciwwagę jako drugi aparat, to jeszcze żal Ci kadru i zarówno z jednej jak i drugiej strony musi znało się znaleźć po kilka obiektów. Nie jest to zachłanność? ;)

To nie jest zachłanność, to jest pazerność ;) Tak mało jest pogodnych nocy i czasu, gdy mogę wyskoczyć pod ciemne niebo, że chwytam się każdego rozwiązania, żeby zebrać więcej materiału :)

 

6 minut temu, _Spirit_ napisał:

Ciekawy kadr tylko te czarne "placuchy" pomiędzy gwiazdami jakoś tak rażą...

Postaram się nie wycinać tak tła pomiędzy gwiazdami. Największy w sumie miałem problem w ewentualnym rozdzieleniu tła i gwiazd. Troy astronomy tools ładnie działa w PS, ale w rzadkich polach gwiazdowych. Jak użyłem go przy tym kadrze, to zrobił mi sieczkę z detalu :( Ostatecznie, zdjęcie to blend zdjęcia obrobionego jako całość oraz jako tło+gwiazdy. Masz jakiś sposób na takie szerokie kadry?

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Winter napisał:

@sidiouss próbowałem obrobić materiał ale nawet się nie zbliżyłem do twojej obróbki. Według mnie bardzo dobrze to obrobiłeś :)

Miło mi to słyszeć, choć jak @_Spirit_ powiedział o tych czarnych plackach, to teraz mnie to wkurza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, _Spirit_ napisał:

@sidiouss Po dodatku od Troy`a.

 

Choinka2000px.jpg

Oddzielałeś gwiazdy przez separate sky and stars czy jakoś tak na początku obróbki? U mnie po takim rozdzieleniu w tle już zrobił sieczkę w tle, a u Ciebie wygląda to jakoś lepiej :g:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sidiouss napisał:

Oddzielałeś gwiazdy przez separate sky and stars czy jakoś tak na początku obróbki?

Początek materiału mam zwykle mocniej podbity - tło w okolicach 25-30 żebym miał później z czego zejść jak dodam kontrast. A akcja na początku w mniej więcej 1/4 całości obróbki jak już mam zarys i zaczynam przepalać gwiazdy.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sekretem jest wyrownanie tla przed rozpoczeciem obróbki.

jak na razie tylko APP daje wg mnie zadowalajace rezultaty.

 

wersja, w sumie bez znaczącego wyciagani, 1x odszumione, lekko saturowane.

troszke mnie zastanawia niebkieski pasek po Rozeta w PD rogu, ale skoro tak wyszlo to jest pewna szansa ze to tam jest :)

1488040628_NGC2264_NGC2237.thumb.jpg.e7e09e1f5ba71f395838e9db88bb8c47.jpg

 

dodaje screena z APP

image.png.a0ed9ffe63f16b2227b2a901bc281c24.png

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tayson napisał:

sekretem jest wyrownanie tla przed rozpoczeciem obróbki.

jak na razie tylko APP daje wg mnie zadowalajace rezultaty.

 

wersja, w sumie bez znaczącego wyciagani, 1x odszumione, lekko saturowane.

troszke mnie zastanawia niebkieski pasek po Rozeta w PD rogu, ale skoro tak wyszlo to jest pewna szansa ze to tam jest :)

 

Widzę, że i Ty przekonałeś się do APP :) Rozdzielałeś gwiazdy i tło czy całość jako jedno? Podoba mi się kolor mgławic, ale mam wrażenie, że gwiazdy mają zbyt mało koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.