Skocz do zawartości

Mgławica Serce IC1805


MateuszW

Rekomendowane odpowiedzi

Masz już Pixa? 

Jak tak to odszum na liniowym, rozciagnij, podciagnij krzywe i dodaj kontrasty. Finalnie polecam odszum w RAW camera, ale myślę że nie więcej niż 15-25.

Nie warto ciągnąć na siłę, ponieważ to przeważnie zawsze szkodzi zdjęciu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy moim tragicznym niebie nie odczuwam, że materiał jest bardziej zaszumiony, niż być powinien. Podczas sesji widziałem na niebie co najwyżej zarysy gwiazdozbiorów :) 

1 godzinę temu, _Spirit_ napisał:

Złóż bez biasa tylko master darkiem z biasem + flat i mediana.

To bez biasa, czy z darkiem i biasem? Bias jest z tego co wiem niezbędny przy zastosowaniu flata (jako odpowiednik dark flata). Bo od materiału odejmuje się dark, a od flata bias. Stosuję kappa sigma zamiast mediany, żeby pozbyć się śmieci. Mediana dałaby ciut mniejszy szum, ale czy to zrobi zauważalną różnicę? Postaram się sprawdzić.

20 godzin temu, Tayson napisał:

Masz już Pixa? 

Jak tak to odszum na liniowym, rozciagnij, podciagnij krzywe i dodaj kontrasty. Finalnie polecam odszum w RAW camera, ale myślę że nie więcej niż 15-25.

Nie warto ciągnąć na siłę, ponieważ to przeważnie zawsze szkodzi zdjęciu. 

Niby mam, ale wciąż moja wiedza o nim jest zerowa. Obrabiałem w PS plus akcje. Starałem się ograniczyć ciągnięcie. Czy odszumianie w camera RAW to nie to samo co normalnie w PS "redukcja szumu"? Używam tego drugiego (plus akcję "space noise reduction").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MateuszW napisał:

To bez biasa, czy z darkiem i biasem?

MBiasa do flatów, master dark bez odejmowania biasa (wiem że niektórzy tak robią - odejmują od Mdarka Mbiasa). Czyli do lightów daj tylko flata po kalibracji biasem i master darka. Stack mediana w Siril. 300 klatek szybko pójdzie. Wcześniej crop na zarejestrowanej sekwencji dla pozbycia się brzegów bez sygnału.

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.