Skocz do zawartości

Gorszy sort czyli strzały próbne, testowe i niedokończone


Grzędziel

Rekomendowane odpowiedzi

Ładnie! 

Loop w słabych miejscach świeci słabo ;-) i poprostu trzeba dłuższych exp. Myślę na 20-30min i byłoby spoko. Prawda jest jednak taka że możesz i tak nie wyłapać wszystkiego co chcesz przez parametry swojej kamery. Dół pętli świeci bardzo słabo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę coś uważać, to uważam że fotka C34 technicznie jest bardzo dobra. Materiału jest można powiedzieć bardzo dużo, szczególnie tego w Ha. Nie zbierałem jeszcze w narrowband, ale wydaje mi się że to właśnie przewaga wąskiego pasma decyduje o purpurach i karminach. Nie ma na fotce w zasadzie czysto czerwonych i czerwono-pomarańczowych odcieni. Wydaje mi się to trochę nienaturalne. Ale to raczej kwestia gustu, a może po prostu wyboru techniki: chcę obrazować z przewagą Ha, to robię materiał w Ha.

 

Ponieważ mam "pierd...ca" na punkcie gwiazdek uważam, że saturacja świateł na niebiesko jest zbyt mocna. Większość gwiazd, które w Twoim kadrze ma niebieski kolor jest typu widmowego A, więc moim zdaniem powinny być po prostu białe. Ale jeżeli ktoś na obrazkach lubi dużo niebieskich gwiazdek... ;)

Edytowane przez diver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne uwagi co do gwiazd. Szczerze mówiąc tak walczyłem z kolorami tych pyłów, balansowałem w prawo i w lewo, w RGB w CMYKu, selectiv color itp, że już nie zwróciłem uwagi na gwiazdy. Zdjęcie na razie zostawiam takie niedokończone, może po jakimś czasie jeszcze do niego wrócę. A co do ilości materiału Ha -faktycznie zebrałem sporo, ale przy Księżycu i z miasta więc jakość materiału mocno średnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym to ja miał takie nie dokończone. U mnie wszystko jest nie dokończone. W większości przypadków dramat. Na Veilu wyłożyłem się przykładnie. Moja Żona, ciągle gada "wciąż chodzisz na te gwiazdki". Tyle, że te gwiazdy kompletnie mnie nie interesują. Stratonem je traktuję. Zoomy Canonowskie z serii L rozklekotane mam. Efektu spektakularnego, więc raczej nie będzie. Ale te dymy kosmiczne są super. Fantastyczna sprawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wodoru 72x600 to faktycznie nie był test tylko praca skończona, a wynik akceptowalny. Jasne tło wymagało zebrania dużo materiału. Z tym jednak nie taki znów problem, bo idę spać i samo się zbiera. Problemy zaczęły się z kolorem.

Samo Ha wyszło tak:

988223469_PtlaabedziaHa72x600.thumb.jpg.d77857c9053d452457399dfc8d94be9a.jpg

Edytowane przez Grzędziel
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Messier 1 czyli Mgławica Krab -nowy projekt do realizacji z mojej miejskiej miejscówki.

Chciałbym zrobić w HST, ale boję się, że mój AZ-EQ6 nie pociągnie 10-cio minutowych klatek ze skalą 0,83"/pix, a taką stosuję do małych obiektów. Tak więc na razie zupełnie kontrolnie 20 minut luminancji 10x120 sek. (APO 140/920 + Atik One 9). Jak się trafi pogodna noc i sensowny seeing to pociągnę dalej, do tego RGB po 300 sekund. Sam jestem ciekaw co z tego będzie. Jedno jest pewne, z miasta potrzebuję zebrać duuuużo materiału, żeby w miarę gładko wyszło. Jak na razie te 20 minut wygląda zachęcająco. (Crop 1:1)

179692896_191201M110x120CFF6Onew1.thumb.jpg.de6ffc990aadc904d2b710102ce83c98.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Grzędziel napisał:

ale boję się, że mój AZ-EQ6 nie pociągnie 10-cio minutowych klatek ze skalą 0,83"/pix, a taką stosuję do małych obiektów. Tak więc na razie zupełnie kontrolnie 20 minut luminancji 10x120 sek.

Moim zdaniem jeśli pociągnął 120sek to już zupełnie bez różnicy czy będzie 5, 10, czy 20 min. Wszelkie niedokładności guidingu już na 120s zdążyły wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
58 minut temu, Grzędziel napisał:

Wczorajszy wodorowy strzał w Serce, czyli Melotte-15.

 

Miasto, Księżyc i mgiełka, no i szumi jak cholera więc trzeba 3x tyle zebrać. Jak pogoda pozwoli będę kontynuował, jutro jest szansa. HST mi się marzy, ale to już ze 20 godzin naświetlania trzeba, nie wiem czy w tym roku dam radę.

 

3 godziny Ha w klatkach 600 sek. z APO 140 f/4.9,  Atik 383.

665269280_200205MelotteHaw1.thumb.jpg.4af23b146833335a6b9246c5fa03e908.jpg

 

Genialne. A ja dzisiaj też właśnie "robiłem" ten obiekt. Obcowałem z nim kilka godzin :) (110cm x 110cm). Dosyć podobny kadr.

 

 

 

 

IMG_4618.jpg

IMG_4616.jpg

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.