Skocz do zawartości

Gorszy sort czyli strzały próbne, testowe i niedokończone


Grzędziel

Rekomendowane odpowiedzi

Ale że już po 2 x 8 godzinach coś konkretnego w Ha jak i OIII widać? Spodziewałem się, że będzie o wiele gorzej.

 

H.thumb.png.c83b77ac81852d77ed67ad5309b0f89e.png

 

O.thumb.png.d5de76cb191cc2ef83c8a7212379500f.png

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj rekreacyjny Sharpless w przygotowaniu w ramach odpoczynku od kompletnych dziwadeł.

 

ha-vr.thumb.png.b02afeda672513b818b8839eaeffa02f.png

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedyncza klatka robiona przez 10 minut makiem 127/1900 na eqm35 pro, a jako guider starvtravel 102. Mimo, że setup dobrze trzyma guiding dla długich ogniskowych, były duże problemy z kadrowaniem.PSX_20230318_0227414.thumb.jpg.e3b05b80edfb1850895c3ed1a0dd1d00.jpg

Edytowane przez DJ Mru
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam stacka M106, ciekaw jestem waszych wersji :)

poniżej moja wersja, nie jestem z niej zadowolony bo odległe kłaczki w tle potraktowane BlurExterminatorem tracą swoją subtelność. Może macie na to jakiś sposób?

 

U mnie procedura wygląda tak:

1. Kalibracja i stack w APP ( nie używam w ogóle darków, nie widzę sensu przy zerowym ampglow i zastosowanym ditheringu )

2. Crop, remove light pollution, calibrate star colors - też w APP

3. STF , Blur Exterminator ( zwykle ustawienia default )

4. Strech nieco słabszy niż sugeruje STF ( GHS jeszcze nie opanowałem , a  widzę tu potencjał w przyszłości )

5. Noise Exterminator

6. Korekty na histogramie

7. Barwienie z maską (maska - kopia tego samego zdjęcia )

 

Jest to już xx podejście do obróbki tego zdjęcia i wciąż mi cos tu brakuje.

 

[EDIT: podmieniłem zdjęcie na wersję skorygowaną, wyostrzenie z maską- detal tak nie ucierpiał]

 

resize 50%

263x60s

Link do pobrania:

https://we.tl/t-ZiGjvLWKOb?utm_campaign=TRN_TDL_05&utm_source=sendgrid&utm_medium=email&trk=TRN_TDL_05

 

 

M106_16p_2600_263x-m50.jpg

Edytowane przez Marcinos
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2023 o 10:27, Marcinos napisał(a):

Wrzucam stacka M106, ciekaw jestem waszych wersji :)

 

Link do pobrania:

https://we.tl/t-ZiGjvLWKOb?utm_campaign=TRN_TDL_05&utm_source=sendgrid&utm_medium=email&trk=TRN_TDL_05

 

Zachęcony udostępnionym stackiem, pozwolę sobie wrzucić swoje podejście :) 
Z pewnością kolorystyka u mnie kuleje, ale myślę że samo przygaszenie jądra galaktyki, fajnie eksponuje detal (tak samo jak uwidacznia struktury galaktyk w prawym dolnym rogu kadru).

SiriL + PS

m106_crop2.thumb.png.267d6cf5e171a2e156792f59b0713ecc.png

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2023 o 18:04, Herbert West napisał(a):

Ale że już po 2 x 8 godzinach coś konkretnego w Ha jak i OIII widać? Spodziewałem się, że będzie o wiele gorzej.

Co to za obiekt?

 

8 godzin temu, apolkowski napisał(a):

11 x 600

Niby znam, a nie mogę sobie przypomnieć, bardzo ładny obiekt, przypomnisz mi nazwę? Chętnie dodam do listy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcinos PNG 158.9 + 17.8. Bardzo duża (ok 20') bardzo stara mgławica planetarna. Nieczęsto fotografowana.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcinos napisał(a):

Niby znam, a nie mogę sobie przypomnieć, bardzo ładny obiekt, przypomnisz mi nazwę? Chętnie dodam do listy 

@beny był szybszy :original: . Zerknąłem na fotkę wrzuconą wyżej w tym wątku przez @Renioo i postanowiłem spróbować. Mniej więcej rok temu fotkę tego obiektu wrzucił na forum @Grzędziel

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2023 o 18:09, Herbert West napisał(a):

Tutaj rekreacyjny Sharpless w przygotowaniu w ramach odpoczynku od kompletnych dziwadeł.

 

ha-vr.thumb.png.b02afeda672513b818b8839eaeffa02f.png

sh2-174? Miałem to w planach jakbym ustawił kamerę. Jedyny Sharpless na wiosennym niebie :) Niestety i brak pogody i brak ustawionego sprzętu :) A teraz to nawet brak chęci jak widzę że się za to zabrałeś :D 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, wismat said:

sh2-174? Miałem to w planach jakbym ustawił kamerę. Jedyny Sharpless na wiosennym niebie :) Niestety i brak pogody i brak ustawionego sprzętu :) A teraz to nawet brak chęci jak widzę że się za to zabrałeś :D 

 

Nie marudź tylko zbieraj światło :-) To jest o tyle interesujący obiekt, że jest wiele jego zdjęć, ale 95% z nich jest niedostatecznie naświetlona i kończy przedstawiając dwa kolorowe ciapki. A jest tam o wiele więcej.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad tygodnia czekamy we Wrocku na pogodę. Dzisiaj miało być czysto. Było. Starczyło dokładnie na trzy minuty ekspozycji. JPRDL, kiedy się człowiek wreszcie wyleczy z tego debilnego hobby, które nie ma sensu przy naszej pogodzie???

 

ASI1600MC-C @ gain 0, Samyang 135 mm @ f/2,8, 1 x 180 s (sic!!!), bez kalibracji, bez stackowania. Bortle 6, czyli z miasta.

 

m82-light_00001.thumb.jpg.3e384dc733c96c4779b802d77d63a1f6.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.