Skocz do zawartości

Gorszy sort czyli strzały próbne, testowe i niedokończone


Grzędziel

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Witos napisał:

Bardziej

 

Ostatnio Donald w wywiadzie z Moniką O. powiedział o innych politykach że ,, nawet nie potrafią przekonywująco kłamać" Tu się z nim zgodzę, nikt nie potrafi tak kłamać jak Donald.

Sorry, ale to temat o zdjęciach.

Komentarze polityczne proszę na onecie albo wp. 

 

  

1 godzinę temu, Patryk Sokol napisał:

Filtr Ha od ZWO.

I jest to definitywnie jego wina, bo na żadnym innym filtrze tego nie mam

 

A może Ty masz ten filtr zamontowany odwrotnie?

Edytowane przez bas.sic
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patryk Sokol

Jeśli to ma tak zawsze wyglądać to zmień flltr ASAP. Szkoda zebranego materiału. Chyba, że jakoś radzisz sobie z tym w procesie obróbki. Do archiwum (i obróbki) zawsze i tak powinny wędrować klatki zebrane bez znaczących wad. Nie masz po drodze w torze innego filtra, który powoduje w tandemie takie efekty?

Edytowane przez RMK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RMK napisał:

@Patryk Sokol

Jeśli to ma tak zawsze wyglądać to zmień flltr ASAP. Szkoda zebranego materiału. Chyba, że jakoś radzisz sobie z tym w procesie obróbki. Do archiwum (i obróbki) zawsze i tak powinny wędrować klatki zebrane bez znaczących wad. Nie masz po drodze w torze innego filtra, który powoduje w tandemie takie efekty?

W dużym skrócie - tak jakoś sobie z tym radzę, na tyle, że dopiero jak wrzuciłem wprawkę, gdzie to nie zrobiłem to zauważyliście :D

I pewnie, że fajnie byłoby mieć lepszy filtr na Ha, ale zawsze mam inne wydatki jakoś. 

 

I jak mówię - inne filtry tego problemu nie mają. 

Jest jaki jest, w końcu zmienię ten badziew. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji przeciągającego się zakupu solidnej kamery mono, postanowiłem przetestować nowe filtry na swojej kamerce do prowadzenia (ASI 174MM mini). Niemal centrum Krakowa. Jestem pod niesamowitym wrażeniem jak szybko pojawia się obraz DSO! Będzie grubo bo już widzę nowe problemy do rozwiązania, a przecież to w tym jest najlepsze, prawda? :haha:


Żegnaj OSC, witaj świecie mono!

W załączniku fragment M16 z filtra H-alpha 5x60s, bez prowadzenia.1171604875_Zrzutekranu2022-05-21o20_53_10.thumb.png.d8a49355d2f07ffb581a78f147336fad.png

Edytowane przez M_H
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Antenki w kosmosie!! Fotka z metra.

Sesja testowa, ale materiał się przyda kiedyś

 

antenki.thumb.png.a95a6d8fe108e85b48250c5d995fa405.png

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.