Skocz do zawartości

Gorszy sort czyli strzały próbne, testowe i niedokończone


Grzędziel

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, _Spirit_ napisał:

Jak dla mnie to wygląda na końcowe zdjęcie - czemu w próbnych?

Jest za mało materiału, poza tym bez kalibracji, więc spory crop żeby usunąć amp glow. Złożyłem na próbę i zaciekawiło mnie to ziarenko w środku. @MaPa robił ten obiekt rok temu i u niego też widać taki kształt. Muszę poszukać, może ktoś coś na ten temat napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2021 o 19:26, Herbert West napisał:

Jednak nie dokończę IC405 w tym sezonie. 7,5 godziny subów 300s, Mak-Newton 190/1000, NEQ6, ASI1600MMPRO.

Przemielone przez Pixinsight, gwiazdki będą LRGB.

1616359306952_IC-405-HA-02.jpeg

Podoba mi się ta głębia!

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, everr said:

Podoba mi się ta głębia!

7,5 godziny z tubą f/5,2, Bottle 4 daje dość zadowalające efekty :-)

 

PS- Mam już dość materiału do M81 (wkleiłem luminancję kilka postów wyżej). Teraz muszę wyczarować czas na obróbkę...

Edytowane przez Herbert West
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Herbert West said:

Zacząłem na serio rzeźbić M81. Sporo detali.

 

m81-core.png.0b08fe1bc7cb038415a9ffc7d3eb0cb4.png

Luminancja w miarę gotowa, chociaż żeby dobrze było widać IFN, wyciągałem histogram chyba trochę za bardzo.... Coś za coś.

Jeszcze trochę pracy nad kolorami. Może jutro-pojutrze coś rozsądnego wkleję.

Edytowane przez Herbert West
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Grzędziel said:

O! Widzę, że Hubble'a sobie kupiłeś?

Gratuluję.

Myślę o Webbie, ale żona już teraz krzywo patrzy na moje hobby.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała luminancja wyciągnięta na tyle, żeby jaśniejsze elementy IFN były widoczne. Chyba już dam sobie spokój z L bo już mam dość.

 

Zrobione w Pixie:

Calibration, Registration, Integration + LocalNornalization (nie wiem ile to dało, stack z LN dawał nieco wyraźniejszą IFN ale nieco większe halo wokół gwiazd), MureDenoise, DynamicCrop, DynamicBackgroundExtraction (próbki na obszarach bez IFN, trzy razy),  TGv+MLT, Deconvolution, TGV+MLT, MaskedStrech, HDRMultiscaleTransform (RangeMask na wszystkim poza samą galaktyką, blend PixelMath czterech obrazów w z czterema różnymi zestawami warstw z oryginalnym), MultiscaleLinearTransform (RangeMask z dekonwolucji, trzy różne warstwy, w miarę delikatnie), LocalHistogramEqualization (z maską, trzy razy, z Kernel Radius 64, 128 i 196, subtelnie).

 

Teraz kolory, z czym radzę sobie kiepsko.

 

05-L_LN_MD_DBE_DEN_DECON_DEN_STRECHV1_HDR_MLT_LHE.png

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka przymiarka LRGB, żeby zobaczyć co z tego będzie.

 

PS - IFN mi wyszła nawet przez filtry R, G i B- bardzo słabo ale się pokazuje.

 

przymiarkaLRGB.png

Edytowane przez Herbert West
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem obiektyw Pentacon 135/2,8 kupiony w NRD 33 lata temu (jeszcze przed upadkiem) :)

Nie byłbym sobą gdybym go nie podpiął do Geoptika i ASI 183 mm pro. Chyba go użyję od czasu do czasu :)

EQ6, 20 x 3 min, Ha, 2021.04.04. Pentacon 135 zamknięty na 5,6, Leszno.

IC405_IC410_135mm_LSPR_integration_MLT_DC_DBE1_5.thumb.jpg.f89e8df1accff9522534e78e4e2aa4db.jpg

Edytowane przez Bartosz
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już blisko wersji ostatecznej. Jakieś dziwne rzeczy dzieją się z jaśniejszymi gwiazdami...

 

PODEJCIE6.png.5af8228a85220a4482576b4557d88fb5.png

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, MaPa said:

Kolejna zajawka na lato ale chyba plany mam na coś innego na początek tak ogólnie.

 

4x20min

 

veil_latonawiosne_2021.thumb.jpg.00970f07afc085e9d29e2f5ccc908a87.jpg

 

 

 

Gdy widzę Pętlę Łabędzia to zaczynam marzyć o 4x krótszej ogniskowej niż mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem rekonesans M101, w ramach kolejnego projektu, zdobywania doświadczenia z obróbką i opanowywania sprzętu. Miałem kiepski seeing, wiatr i chmurki, więc tylko 2,5 godziny materiału o jakości 3--. Obróbka bele jak w Pixie, bez flata, w 30 minut żeby zobaczyć co się da wycisnąć.

 

Wciąż muszę rozgryźć te paskudne rozciapane gwiazdy. Podejrzewam filtry LRGB ZWO, produkowane w 2017 lub wcześniej, w połączeniu z minimalnie źle ustawionym LW- muszę je cofnąć o ~3mm w stronę LG. Ewentualnie muszę dokładnie zbadać LG, ma już około 10 lat i może wymagać nowego pokrycia.

Capture.PNG

Edytowane przez Herbert West
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Herbert West napisał:

Wciąż muszę rozgryźć te paskudne rozciapane gwiazdy. Podejrzewam filtry LRGB ZWO, produkowane w 2017 lub wcześniej, w połączeniu z minimalnie źle ustawionym LW- muszę je cofnąć o ~3mm w stronę LG. Ewentualnie muszę dokładnie zbadać LG, ma już około 10 lat i może wymagać nowego pokrycia.

Ale tu już nie ma tego problemu co miałeś na M81. Mimo widocznego gorszego seeingu i słabszej ostrości nie masz tego paskudnego halo wokół jasnych gwiazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Grzędziel said:

Ale tu już nie ma tego problemu co miałeś na M81. Mimo widocznego gorszego seeingu i słabszej ostrości nie masz tego paskudnego halo wokół jasnych gwiazd.

 

Nie ma halo bo jest crop :-) Duży. Porozciągałem, obejrzałem jasne gwiazdy i jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.