Skocz do zawartości

Spotkania astronomiczne w Łodzi


Pawel_Maksym

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z wątkiem na siostrzanym forum: http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=7469.0

 

Astromaniacy z okolicy Łodzi będą mogli odebrać kalendarz w Planetarium w Łodzi.

Do 20 stycznia przyjmuję zapisy na maila: astromax@poczta.onet.pl

Po terminie zgłoszeń powiadomie wszystkich jak będzie wyglądało odbieranie kalendarza.

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te spotkania i obserwacje odbywaja sie na Pomorskiej? studiuje w Łodzi i wynajmuje mieszkanie 5 minut drogi stamtad (Jaracza pomiedzy teatrem a Wschodnią) i chetnie sie tam wybiore nawet w kapciach ;) kurde, myslalem, ze znam juz okolice w obrebie kilku przecznic ode mnie a tu taka niespodzianka. i do tego przechodzilem tamtedy kilka razy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalendarze zamówione poprzez Listę „Łódź” będą do odbioru od poniedziałku 16 stycznia do poniedziałku 23 stycznia w Planetarium w Łodzi w godzinach 8 – 19 (bez niedziel a w soboty po wcześniejszym umówieniu).

Adres :

 

Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. A. Sternfelda

ul. Pomorska 16

91-416 Łódź

 

U W A G A – osoby, które zamówiły po terminie ze względu na małą ilość kalendarzy niestety ich nie otrzymają. Osoby, które prosiły o większą ilość dostaną tylko jeden !

 

Kalendarze będą wydawały osoby będące dyżurnymi (portierami) i nie będą znały odpowiedzi na pytania natury technicznej np. dlaczego nie mogę dostać 2 itp.

Osoby dyżurujące będą miały tylko taką ilość kalendarzy jaka będzie odbierana osobiście w Planetarium.

 

Jeśli macie jakieś pytania to pytajcie czy jestem w pracy i jeśli będę to odpowiem Wam na nie osobiście, natomiast jeśli mnie nie zastaniecie poproście o mój nr telefonu.

 

Przy odbiorze proszę podpisać się na liście !

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich. jestem amatorem z Łodzi.Kupiłem lornetkę 10x50 w porównaniu z Tento 10x50 jest dużo lepsza..Teraz kiedy mam sprzet ,chciałbym poznać kogoś kto mnie troche wprowadzi w obserwacje nieba.

Mam samochód i chętnie wybieram sie za miasto.Jesli jest ktos gotowy mi pomóc i wspólnie wybrać się za mna na obserwcje to zapraszam..

 

Tel.604 571 611 Waldi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś zŁodzi to może zainteresuje Cię to http://www.ptma-lodz.astronomia.pl/spotkania.htm

Poza tym ostatnio pogoda zupełnie nie sprzyja obserwacjom więc zdecydowanie polecam zaprawę na sucho czyli lekturę jakiejść książki np. "Niebo na Weekend" autorstwa naszego forumowego kolegi Przemka Rudzia, dostępna w księgarniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to sam chętnie bym się wybrał na jakieś obserwacje gdzieś tu w Łodzi. Szykowałem się ostatnio by zajrzeć na Pomorską na obserwacje, ale pogoda była niebardzo. Właśnie: jak to tam jest? Czy dużo tam sie ludzi spotyka na tych spotkaniach czwartkowych? Czy można tak po prostu wleźć z butami czy moze jest to jakies zamkniete srodowisko i mnie zaraz wysmieją? Mam troche stracha przed tym pierwszym razem, chociaz byłem juz tam po kalendarz. Wstyd sie przyznac, ale mieszkam tylo dwie ulice dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witamy kolejnego Łodzianina - zawsze miło wiedzieć że jest nas w Łodzi coraz więcej.

 

Ja niestety jestem teraz w Niemczech a nie w Polsce ale jak wróce z pewnością spotkamy sie na jakąś obserwacje połączoną z konsumpcją jakiegoś borwarku może :Beer:

 

Leon-muzyk - powinieneś się wybrać koniecznie , ja sam wprawdzie też sie zbieram i zbieram aby wpaść na Pomorską , ale powody mam inne - chroniczny brak czasu połączony ze sklerozą dotycząca czwartkow - zawsze przypominam sobie o nich dzien po ... Natomiast co do środowiska to mysle ze biorac pod uwage ze Pawel Maksym jest silnie udzielajaca sie postacia to jest ono z pewnoscia bardzo przyjazne - jak sam Pawel zreszta ( dla ktorego tutaj pozdrowienia ) takze uderzaj jak w dym i sie nie zastanawiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spotkaniach czwartkowych w Łodzi jest przemiła, rodzinna atmosfera. Zawsze można dowiedziec się ciekawych rzeczy, zarówno jeśli chodzi o sprzęt jak i o aktualne obserwowane zjawiska na niebie.

Przychodźcie bez obaw. Im nas więcej - tym lepiej. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich....Choć jest chyba garstka no może dwie..Mam ogromną prośbę nosze się z zamiarem kupna KRONOS 20 x 60 lub SKYMASTER 15 x 70 w Łodzi nie ma sklepu w którym mógłbym sprawdzić obie na raz...Bardzo proszę jeśli macie takie lornety proszę o kontakt..

 

P.s a tak wogóle to w łodzi chyba jakis "pomór" nic sie nie dzieje , nikt nic nie pisze...

 

Cześć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TARGI FOTOGRAFICZNO-OPTYCZNE w ŁODZI

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na IX Targach Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Video i Kinowego FILM VIDEO FOTO w ŁODZI

 

Będziemy obecni w dniach od 06 do 08 kwietnia 2006r na stoisku nr 13 w Hali EXPO w Łodzi przy ulicy Stefanowskiego 30.

 

Zapewnimy możliwość zapoznania się z najnowszą ofertą firm optycznych oraz szereg atrakcji.

 

 

ZAPRASZAMY

 

FOTO CLASSIC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TARGI FOTOGRAFICZNO-OPTYCZNE w ŁODZI

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na IX Targach Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Video i Kinowego FILM VIDEO FOTO w ŁODZI

 

Będziemy obecni w dniach od 06 do 08 kwietnia 2006r na stoisku nr 13 w Hali EXPO w Łodzi przy ulicy Stefanowskiego 30.

 

Zapewnimy możliwość zapoznania się z najnowszą ofertą firm optycznych MEADE, BRESSER, SKY WATCHER, VIXEN oraz szereg atrakcji.

ZAPRASZAMY

 

FOTO CLASSIC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi się dzieje... tyle, że wielu z nas nie ma za wiele czasu na forum.

W ostatnim czasie działo się sporo bo było zarówno to - www.astronomia.pl/tse2006 jak i pokaz zaćmienia na Pomorskiej oraz zakończenie www.zmk.astronomia.pl.

Zapraszam na Pomorską w czwartek na pokaz nieba. U nas w PTMA chyba Marcin Górko miał bądź ma SkyMastera 15x70 a Kronosów jest kilka.

Osobiście z tych lornet wybrał bym zdecydowanie Kronosa.

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Edytowane przez Pawel_Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to pomysł nie głupi. a w jakie dni i na jak długo zamierzasz się tam wybrać? bo ja chętnie na ten zlocik bym się wybrał tylko nie wiem czy nocleg tam rezerwować czy mogę spokojnie z łodzi sobie podskoczyć. jakby co to mieszkam na Jaracza, na wysokości obserwatorium na Pomorskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich..ja osobiście bardzo się ciesze że będe mógł uczestniczyć w moim pierwszy zlocie i poznac wielu ciekawych ludzi...osoby mieszkające w łodzi mogą się ze mną zabrać autem..pozdrawiam

[/quot

 

mój nr. gg znajdziesz w profilu..mam zamiar jechać jednego dnia i nad ranem wrócić.a jak nie będe wstanie jechać to zadem problem przespać się kilka godz. w aucie i pojechać do domu..ja sprzetu nie posiadam.ale jak coś to bierz jakoś zapakujemy..mozemy się umówić jakoś i gdzieś wyskoczyć.choć by dziś...zresztą już nie raz o tym pisałem..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.