Skocz do zawartości

Spotkania astronomiczne w Łodzi


Pawel_Maksym

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Dzisiaj korzystając z kawałka pogody podskoczyłem do Justynowa, z mojej działki na Janówce "szału ni ma": zachód zamordowany kompletnie przez Łódź do 40 - 50 stopni, w okolicy kilka ale za to mocnych lamp z różnych kierunków. Do tego droga niby zupełnie na uboczu a jednak co 5 - 10 minut jedzie jakiś samochód i wali ostro światłami. Generalnie ciężko nawet rozpoznać średniej jasności konstelacje - może się cienko orientuję na niebie, ale jak nie widzę wszystkich gwiazd małego wozu to już chyba naprawdę słabe niebo...

Potem pojechałem na Bukowiec i troszkę pokrążyłem (kierunki: Zielona Góra, Brójce, Wygoda, Leśne Odpadki <<he, he - nagroda za tą nazwę dla pomysłodawcy>>). Ogólnie ciut, ciut lepiej ale niestety zaczęło się z lekka mglić więc dobrego rozeznania nie dokonałem.

Krótko mówiąc po dzisiejszej wycieczce nadal nie mam dobrej miejscówy :(

Czy mógłby ktoś podać namiar na miejsce w Bukowcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Program Zostań Młodym Kopernikiem oraz Szkoła Podstawowa w Bukowcu zapraszają na 100 godzin astronomii. W ramach tej międzynarodowej akcji, w sobotę 4 kwietnia od godz. 20:00 do 22:00, odbędzie się pokaz nieba.

Będzie to wspaniała okazja by rozpocząć przygodę z astronomią.

Do dyspozycji uczestników będzie 25 cm reflektor Newtona i 10 cm refraktor.

Opowieści o niebie i jego obiektach będzie można wysłuchać od doświadczonych miłośników astronomii z Programu Zostań Młodym Kopernikiem oraz zaproszonego gościa, znanego miłośnika nieba, Janusza Wilanda.

 

Bukowiec ma już swoje astronomiczne tradycje. Był jednym z pierwszych miejsc odwiedzonych przez nasz Program w okresie finansowania go z pieniędzy UE, następnie odbył się w nim Ogólnopolski Zlot Astronomiczny. Teraz Bukowiec, jest miejscem obserwacji dla wielu miłośników astronomii z okolic Łodzi. W najbliższym czasie w Bukowcu ma powstać dostrzegalnia astronomiczna.

Będzie okazja poznać to wspaniałe miejsce oraz to co oferuje jego niebo – piękne mimo niewielkiej odległości od Łodzi.

Zapraszamy na ul. Szkolną 3 w Bukowcu – gmina Brójce.

Gdzie jest Bukowiec? Bliżej niż myślisz, kliknij na poniższy link:

Zapraszamy wszystkich chętnych miłośników astronomii i zwykłych ciekawskich niedzielnych podglądaczy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam . Jestem z Tuszyna. 45l działam Synta-10 dom prywatny , ostatnio wyłuskałem Lańcoch Markaniana w Pannie.Lódż 15km na północ w linii prostej za garażem nou problem , nie widzę powodu żeby tam coś szukac wszak bedzie to za pół roku w zenicie.Otwarty na spotkanie . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jestem nowy na forum i całkiem zielony obserwator. Mieszkam w Łodzi, natomiast oglądałem miejscówkę w okolicach Kolumny - jest tam działka i nocleg, miejscówka kilkaset metrów dalej ale samochodem da się podjechać.

Poszukuję kontaktu z kimś z okolic na wspólne obserwacje, żeby podpatrzeć co i jak. No i chyba raźniej razem czasem :)

 

pozdrawiam,

roberciu

(Synta 10" DOB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy będzie organizowane jakieś spotkanie w Łodzi lub okolicach? Czy można liczyć na jakąś odpowiedź. Łódź to piękne miasto. Ma Manufakturę gdzie można się spotkać. Jakby ktoś coś proponował to jestem otwarty na propozycje. Wakacje mam całe wolne. Nigdzie nie wyjeżdzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pozwoliłem sobie dodać ognisko do kalendarza. Będzie wyświetlać się na głównej na dole przez tydzień. Przy następnym ogłoszeniu prośba o wrzucenie od razu do kalendarza. Thx i do zobaczenia.

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?app=calendar&module=calendar&cal_id=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z przykrością muszę odwołać ognisko!

Powód jest niezmiernie prosty a właściwie mokry... pada... i nawet jak na wieczór przestanie to chyba nie będzie przyjemne siedzieć w wielkiej wilgoci wśród kałuży.

Ognisko odbędzie się w innym terminie. Ogłoszę go tutaj.

 

Pozdr

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.