Skocz do zawartości

Spotkania astronomiczne w Łodzi


Pawel_Maksym

Rekomendowane odpowiedzi

No cisza jak makiem zasiał. A może mnie ominęło i nawet nie wiem? ^^

 

Nie martw się dowiesz się pierwszy... ;-)

Po prostu organizator ma na razie tydzień wolnego a potem organizuje to: www.esop2009.pl

Pewnie będziemy się zgrywać (realnie) we wrześniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej! Razem z kolegą (badosem) zastanawialiśmy się czy jest ktoś na A-F z naszej okolicy. Wiecie im więcej osób tym lepiej. Więc tak jak w temacie, czy jest ktoś z okolic Opoczna? Jeśli tak to fajnie by było jakby się zgłosił w tym temacie.

Wydaje mi sie że w dobrym miejscu umieściłem temat(?)

 

Pozdrawiam

Kacper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Razem z kolegą (badosem) zastanawialiśmy się czy jest ktoś na A-F z naszej okolicy. Wiecie im więcej osób tym lepiej. Więc tak jak w temacie, czy jest ktoś z okolic Opoczna? Jeśli tak to fajnie by było jakby się zgłosił w tym temacie.

Wydaje mi sie że w dobrym miejscu umieściłem temat(?)

 

Pozdrawiam

Kacper

Hej

Ja obserwuje z okolic Nowego Miasta n/Pilicą.

frugoslaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo kurcze nie sądziłem że się ktoś zgłosi... miła niespodzianka. I chce ci sie jeździć tyle km z warszawy na obserwacje? Fajnie by było sobie kiedyś poobserwować we trójkę. Na razie jednak nie myślę o tym bo się rok szkolny zaczął i tata ze mną nigdzie nie pojedzie na obserwy. Zima też nie bardzo jest na takie wyjazdy... za wcześnie sie porwałem na to pytanie, ale dobrze wiedzieć, że ktoś jest ;) Może wiosną...tyle galaktyczek do zobaczenia, a jak masz tam bardzo ciemne niebo to można by było postrzelać.

 

Pozdrawiam

Kacper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Witam,

czy są tu jeszcze "aktywne" osoby z miasta Łodzi tudzież jego okolic;) ?

Można by zorganizować spotkanie plenerowe jeżeli pogoda dopisze.

 

Pozdrawiam.

 

Myślę, że są :) Czy można ten temat traktować jako inicjatywę spotkania? Jeśli tak to chętnie się piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej

ja aktywny jestem jak chmur nie ma

ostatnio kilka nowych filterków nabyłem do przetestowania

ogólnie brak nieba doskwiera i pojadę nawet jak Księżyc będzie

byle tylko bezchmurnie

polecam miejscówkę koło Gorzewa

MeCool - co myślisz? czy znalazłeś coś fajniejszego?

 

w razie czego priv sms i jedziemy!

 

pozdr

R

Edytowane przez roberciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jesień mija bez pogody.

Na szczęście przed nami okres gdzie jak pogoda złapie w dobry mróz to będzie pięknie.

I tu propozycja.

Już niedługo w Bukowcu będzie gdzie się schować podczas obserwacji (na razie nie podaję szczegółów bo nie chcę zapeszać) dlatego możliwe będzie astroognisko połączone z obserwacjami pod dobrym niebem.

Mam prośbę do zainteresowanych by kontaktowały się ze mną mailowo : a s t r o m a x (małpa) p o c z t a . o n e t . p l (oczywiście bez spacji) i podawały chęć wzięcia udziału w takim czy innym "astroprzedsięwzięciu". Będzie łatwiej się kontaktować - nawet w ostatniej chwili.

 

Paweł Maksym

 

PS

Osoby, które wpłaciły już jakąś składke na ognisko niech się nie martwią - kiedyś okoliczności wreszcie będą z nami a nie przeciw nam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koło Gorzewa to i ja chętnie dołączę :) bo w te rejony to mam rzut kamieniem.

A miejscówka fajna? W szczerym polu czy na jakiejś działce?

 

Ostatnio jak bylismy w Gorzewie to w szczerym polu :). Jak bedzie pogoda to bardzo chetnie sie wybiore, szczegolnie sprawdzic filtry o ktorych Roberciu wspomnial. Ja zamowilem Baader UHC-S 2" i okoluar SWAN 33mm 2", ale ze wzgledu na brak filtra jeszcze nic nie dostalem :(

 

Pozostaje liczyc na ladną pogode i koniecznie zgadac sie na jakis wypad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak bylismy w Gorzewie to w szczerym polu smile.gif. Jak bedzie pogoda to bardzo chetnie sie wybiore, szczegolnie sprawdzic filtry o ktorych Roberciu wspomnial. Ja zamowilem Baader UHC-S 2" i okoluar SWAN 33mm 2", ale ze wzgledu na brak filtra jeszcze nic nie dostalem sad.gif

 

Pozostaje liczyc na ladną pogode i koniecznie zgadac sie na jakis wypad.

 

 

Spoko smile.gif Jakby co to się zgadamy.

Ewentualnie (jak będą chętni) mogę Was zaprosić do mnie na działeczkę. Wychodzimy na pole za domem. Zero lamp. Zasięg w zenicie nawet do 6mag gołym okiem. Generalnie dużo lepsze niebo niż w Gorzewie.

Miejscówka około 15km na południe od Gorzewa (bo tam to Łódź trochę niebo masakruje).

 

Pozdr

Łukasz

Edytowane przez Lukasz83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko smile.gif Jakby co to się zgadamy.

Ewentualnie (jak będą chętni) mogę Was zaprosić do mnie na działeczkę. Wychodzimy na pole za domem. Zero lamp. Zasięg w zenicie nawet do 6mag gołym okiem. Generalnie dużo lepsze niebo niż w Gorzewie.

Miejscówka około 15km na południe od Gorzewa (bo tam to Łódź trochę niebo masakruje).

 

Pozdr

Łukasz

 

no to pewno że wolimy na działkę :)

pole koło Gorzewa to po prostu ucieczka z miasta

idealnie nie jest - zwierzyna biega, spotkaliśmy rolników z kombajnami, na szczęście pokojowo nastawionych,

łuna Pabianic i Łodzi wciąż przeszkadza...

wymieńmy się na priv nr tel i zsmsujemy się jak niebo nastanie

 

pozdr

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to mam propozycje... umówmy się na noc Leonidów tj. 17/18 listopada w Bukowcu. Miejscówka dobra z łatwym dojazdem i sprawdzona. Przy okazji zobaczycie niespodziankę jaką szykuję wraz z kolegą Łukaszem Wieteską dla miłośników z Łodzi i okolic, a niespodzianka warta zobaczenia i przyłączenia się do jej tworzenia.

 

Pozdr

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę przeszkód żeby wpaść do Bukowca 17/18 listopada. Jeśli będzie pogoda to na 99% będę.

 

Ale nic też nie stoi na przeszkodzie żeby się zgadać wcześniej jeśli będzie pogoda, bo do 17 to jeszcze duuużo czasu.

Jakby co to proponuję przyszły tydzień. Dzień do uzgodnienia :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

oczywiście ten wątek to jest coś w rodzaju impulsem do spotkania i pooglądania nieba.

Prawdę mówiąc to tu w okolicy Łodzi jeszcze na świeżym powietrzu nie byłem więc jestem otwarty na propozycje.

Bukowiec pasuje i termin w tej chwili też.

Tylko teraz pogody potrzeba.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie to mam propozycje... umówmy się na noc Leonidów tj. 17/18 listopada w Bukowcu. Miejscówka dobra z łatwym dojazdem i sprawdzona. Przy okazji zobaczycie niespodziankę jaką szykuję wraz z kolegą Łukaszem Wieteską dla miłośników z Łodzi i okolic, a niespodzianka warta zobaczenia i przyłączenia się do jej tworzenia.

 

Pozdr

Paweł Maksym

 

 

Wtorkowa noc w Bukowcu ciągle aktualna? Bo nie wiem czy czas rezerwować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.