Skocz do zawartości

Projekt "Taras" - Epizod 6 - Świąteczny chojak w zalewie


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Tayson napisał:

hymmm... szukam pozytywów.

fajny kadr i ciekawie wyciagnieta skala z eka!!!!

 

jako ze obiecalem sobie nie krytykowac, jesli nie trzeba, wiec to wszystko z mojej strony.

hej :)

A ja bym chętnie posłuchał Twojego marudzenia, jak już zacząłeś 'szukam pozytywów' ;)

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wessel napisał:

A ja pomarudzę. Te przejścia zielono-niebieskie wyglądają ciut sztucznie są chyba za ostre. Ale może to moje zwykłe marudzenie tylko...

Chciałem zaznaczyć, że my faceci generalnie to nie znamy się na kolorach ;), kobiety oglądające nasze zdjęcia zupełnie widzą coś innego poważnie jeśli chodzi o podejście do kolorów, wiem bo kilka wystaw zrobiłem, ale zdjęcie to po prostu Pierwsza astro klasa :)

Edytowane przez DaleCooper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne :-)

 

Godzinę temu, isset napisał:

Projekt Taras jak zwykle wymiata i bardzo motywuje, gdyż pokazuje że z Warszawy da się! Gratuluję! 

Pewnie, że się da - gdybym to zdjęcie robił z Bieszczad było by gładsze i dokładniejsze przy dużo mniejszej ilości materiału - ale wiesz - jak się nie ma co się lubi? :-)

 

47 minut temu, Tayson napisał:

hymmm... szukam pozytywów.

Dwa pozytywy a potem litania uwag :-)) Niemniej dzięki

 

28 minut temu, wessel napisał:

A ja pomarudzę. Te przejścia zielono-niebieskie wyglądają ciut sztucznie są chyba za ostre. Ale może to moje zwykłe marudzenie tylko...

Te z lewej strony? Tak, też to widzę, jak odpocznę usiądę do tego. Nie zwróciłem na to uwagi. Dzięki za słowo marudzenia :-) Mam nadzieję, że oprócz tego mankamentu zdjęcie nie jest złe w Twojej, Maćku, opinii :-)

 

15 minut temu, Tayson napisał:

Paweł co sadzisz na przyszłość o takim układzie? 

Powtarzam sobie to za każdym razem. Tylko jak się chce mieć dobre zdjęcie w Ha (np do RGB) to trzeba wypalić dużo materiału - uwierz mi, u siebie masz 100x lepsze niebo niż u mnie i to zdjęcie przy 150 klatkach wyglądało po prostu źle. Jeśli chcę coś osiągnąć robiąc z warszawy (doskonale zdaję sobie sprawie z wielu mankamentów) to muszę wypalić dużo materiału - a na ciągłe wyjazdy nie mam niestety możliwości. 

Chciałbym chociaż wyjeżdżać żeby zebrać tlen, bo z wawy to koszmar.

 

Dzięki wszystkim :-)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pav1007 napisał:

Sumarycznie coś udało się spłodzić

Sumarycznie dla mnie bardzo, bardzo smaczne. Znakomicie cieszy oko. :)

 

2 godziny temu, Pav1007 napisał:

i tym razem za radą starszych (wiekiem i stażem) kolegów postanowiłem nie przesadzać z saturacją tudzież nasyceniem kolorów i przedstawiam Wam wersję stonowaną

Za to u mnie bardzo duży plus.

 

2 godziny temu, Pav1007 napisał:

SUMA: 53h 35min (to mój absolutny rekord)

Gratulacje! :Salut:

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak osoba dużo mniej doświadczona nie jest mi łatwo to napisać, bo co ja tam wiem ??  ale coś mi nie pasuje z tym zdjęciem... chyba jest za gładkie w niektórych miejscach :P Poza tym wszystko ok.

Edytowane przez Winter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pierwszym poście wrzuciłem zdjęcie ze zdjętym zielonym (SCNR) w 40%. Być może niektórym się bardziej spodoba. :-)

 

9 godzin temu, wessel napisał:

Zdjęcie jest super i dlatego warto je dokończyć

Bardzo dziękuję - będę kończył.

 

8 godzin temu, diver napisał:

Sumarycznie dla mnie bardzo, bardzo smaczne. Znakomicie cieszy oko.

Bardzo miło to czytać, dzięki :-)

 

7 godzin temu, Winter napisał:

poza tym wszystko ok.

ufff :-) Jedna uwaga :-D Dzięki :-)

 

Jeszcze raz dziękuję za wszelkie uwagi i miłe słowa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład prac Pawła ( no  i nie tylko Pawła, bo np. dziki też walczy z miasta z całkiem dobrymi wynikami) pokazuje, że można właściwie z każdej miejscówki- trzeba tylko mieć świadomość ograniczeń i duuużo cierpliwości. No i trochę ponad przeciętne umiejętności :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, _vk_ napisał:

I ten kapelusz na górze. No czapki z głów. ;-)

:-))) Dziękuję

 

2 godziny temu, Szymoff napisał:

Ponad 2 doby naświetlania - masakra!!! No ale jak wziąć pod uwagę czas dojazdu w bieszczady i z powrotem to bilans czasowy nie wypada tak źle

Wiesz co, znając życie (i prawa Murphyego) to jakbym wziął tydzień urlopu i pojechał w bieszczady to miałbym może z godzinkę czystego nieba :-) Na Tarasie mam ten plus, że jak jest pogoda to odkrywam sprzęt i po prostu zbieram materiał - jednak jest coś za coś.

 

2 godziny temu, wessel napisał:

Przykład prac Pawła ( no  i nie tylko Pawła, bo np. dziki też walczy z miasta z całkiem dobrymi wynikami) pokazuje, że można właściwie z każdej miejscówki- trzeba tylko mieć świadomość ograniczeń i duuużo cierpliwości. No i trochę ponad przeciętne umiejętności :)

Zgadzam się. Można. Dzięki Maćku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grzędziel napisał:

Paweł, głębokie ukłony  -rewelacyjna fotka.

Dzięki Piotr :-)

 

3 godziny temu, Grzędziel napisał:

Jedno co bym delikatnie zasugerował to choineczkę postawił:

ooo, widzisz - i mamy świąteczną choinkę Astropolis :-) no nie @Adam_Jesion?

 

3 godziny temu, Grzędziel napisał:

No i ta Zmienna Mgławica Hubble'a nie daje mi spokoju....

Do jej dobrego pokazania tak ze 2m by się przydało. Chociaż zobaczę co wyjdzie przy skali 0,78" :-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten projekt "Taras" wykończy każdego. Już wcześniej o tym pisałem. Bardzo dobrze pomyślane i zorganizowane. Takie długoterminówki + zaciętość fotografa to killery. Lekką ręką bije rekordy, co jest wpisane w ten projekt . Wielkie  Gratulacje !!!

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.