Skocz do zawartości

Myszków i okolice


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Oooo wreszczie bratnia dusza z okolic :) Ostatnio szukalem w tych okolicach i miedzy Staromiesciem i Tomiszowicami znalazlem dwa miejsca do przetestowania przy drodze z dala od latarni. Minus ze przy drodze. Ale zapewne lepiej niz u mnie. Miejscowke napewno sprawdze. Jak byś się kiedyś wybierał to  chetnie bym sie dołączył jak nie masz nic przeciwko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Jaro666 Dziękuję za miejscówkę. Byłem w piątek. Niebo jest niezwykłe!. Najlepsze jakie dotychczas widziałem (mało widziałem więc to tylko moje odczucie:))

A co do opisu miejsca to pasuje tu cytat z Boskiej Komedii: ,,Jak ciężko słowem opisać ten srogi bór, owe stromych puszcz pustynne dzicze..." :) Za to obserwacje niezapomniane.  M42, Andromeda, M33 ,gromady gwiazd! Ale się naoglądałem. Jedynym problemem jest powrót do swojego zaświetlonego nieba....

 
   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polanka? Hmm nie widziałem żadnej. Rozstawilem sie poprostu na skraju drogi tak żeby było wygodnie i horyzont odsłonięty w miarę fajnie. Późno przyjechalem i nie chciało mi się po ciemku szukać:)

W miejscu gdzie zaznaczył Jaro była taka, ale wysoka trawa, więc nie chciało mi się tam taszczyć sprzętu. Dalej nie jechałem, tylko wróciłem się bliżej zabudowań, ale tam też było ciemno.

Edytowane przez Gość
sprostowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wojsa napisał:

ta polanka czym jest pokryta?:) trawa , sadzonki? da się rozstawić sprzęt na środku?

Jest polana, trawa w zależności od pory roku, wyższa lub niższa. Atutem jest prawie całkowity brak ruchu samochodowego. Niedaleko mam też drugie miejsce w miejscowoci Niegowa ale to już przy drodze, więc czasem coś przejedzie i nie ma pobocza. Jeśli jest ktoś zanteresowany też mogę pinezkę udostepnić z namiarami gps :)

@Astroartur fajnie że mieszkasz blisko, pisaleś o piatku a w katowicach nic nie zapowiadalo dobrych warunkó więc dobrze mieć kogoś na miejscu do weryfikacji pogody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to było spontaniczne. O! Jest pogoda. Teleskop do samochodu i jazda. Kiepsko logistycznie bylem przygotowany  a tam naprawdę dzicz jest więc wolałem tak bliżej cywilizacji:) teraz w okolicach przyszłego nowiu napewno jadę. Jakiś piątek lub sobota. Odezwę się napewno na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, astroartur napisał:

Właśnie to było spontaniczne. O! Jest pogoda. Teleskop do samochodu i jazda. Kiepsko logistycznie bylem przygotowany  a tam naprawdę dzicz jest więc wolałem tak bliżej cywilizacji:) teraz w okolicach przyszłego nowiu napewno jadę. Jakiś piątek lub sobota. Odezwę się napewno na forum.

Koniecznie daj znac, najlepiej także przez PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Mój pierwszy wpis ;) w ostatnim czasie często jeździłem na pola przy trasie Lelów - Koniecpol, ale południowy horyzont niestety nie zachwyca. Bardzo ciekaw jestem wcześniej opisanej miejscówki w okolicach Szyszek. Czy południe jest dosyć odsłonięte i ciemne, aby umożliwić obserwację Rufy i Wielkiego Psa zimą czy Strzelca i Skorpiona latem? 

 

PS Chętnie podepnę się na wspólne obserwowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.