Skocz do zawartości

SharpCap z Canonem w ognisku głównym - ustawienie na Polarną


krzkrz

Rekomendowane odpowiedzi

Ustawienie na biegun północy w tym programie jest tak dobre i mało czasochłonne, że bez problemu powinienem dać radę zrobić to w miejscu bez dostępu do prądu na naładowanej baterii laptopa :) Przeczytałem co tylko można było o tym sposobie ustawienia na  polarną na polskich forach. Większość osób ustawia to chyba kamerką guidingu. Mam  pytanie czy ktoś próbował ustawić  jak w temacie tj za pomocą aparatu w ognisku głównym teleskopu,  a jeśli tak to jak dodać Canona do programu ? :) 

Mój zestaw to ED 80/600 z Canonem 750 FOV 2,58x1,172 * wiec trochę gwiazdek w kadrze się zmieści 

 

Edytowane przez krzkrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj ASCOM Driver for DSLR a znajdziesz go na git hub.

Testowałem swego czasu, działa jak należy. Ale weź pod uwagę że marnujesz migawkę.... zanim ustawisz biegun aparat pstryknie 100 klatek.

Mi nie było szkoda migawki bo DSLR był stary.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, krzkrz said:

Przeczytałem co tylko można było o tym sposobie ustawienia na  polarną na polskich forach. Większość osób ustawia to chyba kamerką guidingu.

To poczytaj sobie jeszcze może o metodzie dryfu (drift Polar alignment) - do niej laptop jest w ogóle zbędny.

Edytowane przez Agent Smith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem tylko pod win 10.

A co masz ustawione w sterowniku ascom ?

Z tego co pamiętam tam trzeba było ustawić na jakich bibliotekach ma działać aparat.

Na canon dll lub backyard eos.

Sprawdź jak masz. 

Nie wiem co oznacza ten błąd.

 

Mi ten sterownik działał z wszystkim łącznie z maximem i sgp.

 

Nawet phd2.

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Selmak napisał:

Ja testowałem tylko pod win 10.

A co masz ustawione w sterowniku ascom ?

Z tego co pamiętam tam trzeba było ustawić na jakich bibliotekach ma działać aparat.

Na canon dll lub backyard eos.

Sprawdź jak masz. 

Nie wiem co oznacza ten błąd.

 

Mi ten sterownik działał z wszystkim łącznie z maximem i sgp.

 

Nawet phd2.

działa robiąc zdjęcia,  ale czy można wykorzystując Live View bo wtedy by to miało sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sterowniku ASCOM jest Camera driver for DSLR, i dalej tak jak na foto. PHD 2 łączy się z aparatem bez problemu. Tylko SharpCap nie chce się połączyć z lustrzanką. Ale to mi nie potrzebne. Z ciekawości chciałem sprawdzić, czy będzie działać.

canon.jpg

PHD2.jpg

Edytowane przez kiniu-13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 15.12.2019 o 14:54, krzkrz napisał:

działa robiąc zdjęcia,  ale czy można wykorzystując Live View bo wtedy by to miało sens

W zasadzie chyba każdy program wykorzystuje zrobioną klatke na live view się nie da. 

 

Ja robiłem  Canonem tak na Raspberry  w kstars/ekos dalo sie  zajmowało więcej czasu niż kamerą ale kilkanaście klatek zużyłem ale na pewno nie 100

 

M.

Edytowane przez mirek01
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój eos 600d fajnie działa z Phd2 w trybie live view. Na Phd2 masz do dyspozycji Polar Drift Aligment i Static Drift Aligment. Nie do końca rozumiem, dlaczego nie polecacie Phd2 do ustawienia. Chyba ustawienie nie zajmuje więcej niż 3min. Testowałem na 200mm i 300mm obiektywie i było spoko. Na tubie 750mm poległem, ale na szybko testowałem i na dodatek mialemt filtr CLS. Muszę jeszcze kiedyś sprawdzić.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio testowałem. Udało się uruchomić 550D w Live View w PHD2. SharpCap mi się przy tym zawiesza, bywał bardziej problemowy, a teraz to już nie mogę nic zrobić bo się wysypuje. Na nim działało w trybie normalnego robienia klatek.

 

Zostało mi tylko dokładnie ogarnąć to ustawianie w PHD bo nie do końca wiem o co tam chodzi, muszę coś poczytać bardziej, a i na SWA na statywie foto to ustawianie też nie było najprzyjemniejsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.