Skocz do zawartości

Astrofotograficzne podsumowania 2019 roku


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Tu zamieszczamy podsumowania. Zapraszam!

Dla mnie rok 2019 powoli zbliża się do końca a pogoda nie zachęca do rozpoczyniania nowych projektów. Zrobiłem więc podsumowanie swojej astrofotografii w 2019 roku - 25 obiektów,nowy setup solarny ...  Trzy ważne wyróżnienia - Astrobin Image Of the Day i Insight Astrophotography Contest shortlist oraz miesięczna wygrana w konkursie Forum Astronomicznego. Dwa kapitalne spotkania na RODOS...
Ciekawie było !

 

QHv4GQnybIma_16536x16536_wmhqkGbg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, wspaniałe prace -jedyny komentarz, który przychodzi do głowy.

 

Jest jednak małe "ale". Przecież rok się nie skończył, mamy jeszcze nów grudniowy więc czy nie za wcześnie to podsumowanie? Wszak wtedy ze sprzętem wybieram się w góry. Proszę, nie odbieraj mi nadziei, że astronomiczny koniec A.D. 2019 już nastąpił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Agent Smith napisał:

Pięknie, szacun.

Jak dla mnie - czy mógłbyś opisać ze szczegółami swój setup solarny i doświadczenia z jego uruchomienia?

Dzięki

Opiszę, ale to nic specjalnego - no może za wyjątkiem doświadczenia z kamerą.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie myśli związane z tym zestawieniem:

 

- widać, że planety (szczególnie te duże) w tym roku nie rozpieszczają swoim położeniem ;) Z ciekawości sprawdziłem zeszłoroczne podsumowanie dla porównania w tym względzie :)

 

- coś mi nie pasowało w tym kolażu i już wiem co. Musi być w jakimś momencie uprawy astrofotograficznej sztuki taki poziom, po przekroczeniu którego zmniejszone zdjęcie nie ukrywa wad tylko odziera z zaje**stości. @wessel taki punkt pewnie przekroczył już dawno, więc patrząc na taką formę (nie zmienia to faktu, że sam pomysł zestawienia jest super) czuje się pewien niedosyt i chciałoby się od razu linki do większych rozdzielczości ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Znalazł bym jeszcze kilka z tzw. gorszego sortu, jak to sugestywnie określił @Grzędziel w jednym ze swoich wątków, ale skupiłem się na pracach prezentowanych tu na forum.

A co do kończenia przed końcem, niech tylko Bozia da pogody, a wykorzystam ją (pogodę) bez skrupułów:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KIlka słów na temat setupu solarnego, chociaż wielokrotnie chyba był opisywany podobny:

Setup solarny to nic specjalnego. Po prostu nabyłem Pestkę ( Coronado PST 40). No i zaczęły się schody.....czyli pierścienie Newtona. Łukasz trochę przybliżył mi temat na Astropolis i skończyło się zakupem kamery ZWO ASI 178 MM. Teraz nie mam problemu z pierścieniami Newtona. A setup wygląda jak poniżej : PST 40 z kamerą ASI 178 MM siedzi na Takahashi EM-11Z czyli montażu z mojego travellerka. Ot i cała historia.

2CC9B080-799E-4AB5-816F-E38E06D5097A.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emeryci, renciści, posiadacze automatycznych obserwatoriów, a w szczególności emeryci renciści posiadacze automatycznych obserwatoriów, w czasie posuchy pogodowej powinni mieć zakaz publikowania prac :grin: gdyż, ponieważ, postawą swą negatywnie wpływają na morale uczących się i pracujących kolegów :notify:

 

Pikny zestaw :original:

 

  • Lubię 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, HAMAL napisał:

Emeryci, renciści, posiadacze automatycznych obserwatoriów, a w szczególności emeryci renciści posiadacze automatycznych obserwatoriów, w czasie posuchy pogodowej powinni mieć zakaz publikowania prac :grin: gdyż, ponieważ, postawą swą negatywnie wpływają na morale uczących się i pracujących kolegów :notify:

 

Pikny zestaw :original:

 

Jeszcze się nie łapię drogi kolego,jeszcze nie. Pracuję zawodowo na pełny etat i do tego dwa dodatkowe etaty w domu.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.