Skocz do zawartości

Guiding - wykresy


cwic

Rekomendowane odpowiedzi

dobry ten wykres :) mokry sen każdego astrofotomaniaka

niestety chyba hot pixel bo gwiazdki rzeczywiście nie idealne, ale gdyby to była prawda to długo byś nie pożył, nie jeden by Cie zaciukał dla tego monta,a na pogrzebie zjawili by się wszyscy nawet gdyby panowała epidemia denga, sraczki i eboli na raz.

Edytowane przez cwic
  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kiniu-13 napisał:

Nie jestem takim perfekcjonistą jak Tayson. Dla mnie zdjęcia które robię, są akceptowalne, i widzę na nich o wiele więcej niż bym zobaczył przez duży teleskop. Traktuje to jako hobby na emeryturze. :)

W pelni popieram to co powyzej.

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pierwszy test guide, i proszę o podpowiedzi tak mi prowadził montaż wykres prezentuję na dole na razie znam sie jeszcze na tym jak wilk na gwiazdach i nie wiem czy to dobry wynik.. 

Montaż to Vixen( astro eq, belt mode)

Pulsguide lunetka 30mm+t7c

Z obiektywem 300mm testowałem do 300s i gwiazdy były idealnie punktowe..

 

 

 

2pix.jpg.bd0a0c8131b414e9a8f16d246526e709.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotr Strama napisał:

Pierwszy test guide, i proszę o podpowiedzi tak mi prowadził montaż wykres prezentuję na dole na razie znam sie jeszcze na tym jak wilk na gwiazdach i nie wiem czy to dobry wynik.. 

Montaż to Vixen( astro eq, belt mode)

Pulsguide lunetka 30mm+t7c

Z obiektywem 300mm testowałem do 300s i gwiazdy były idealnie punktowe..

 

 

 

 

 

IMHO coś słabo oś DEC szła. Albo bardzo duży backlash, albo słabe ustawienie na biegun północny montażu. Robiłeś kalibrację. Dobrze jest wcześniej wykasować luz w osi dec wykonując nieznaczny ruch w osi dec z pilota w prędkości guide. NIe ma też profilu gwiazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotr Strama napisał:

Pierwszy test guide, i proszę o podpowiedzi tak mi prowadził montaż wykres prezentuję na dole na razie znam sie jeszcze na tym jak wilk na gwiazdach i nie wiem czy to dobry wynik.. 

Montaż to Vixen( astro eq, belt mode)

Pulsguide lunetka 30mm+t7c

Z obiektywem 300mm testowałem do 300s i gwiazdy były idealnie punktowe..

 

 

 

2pix.jpg.bd0a0c8131b414e9a8f16d246526e709.jpg

1.5s naświetlania to za krótko... guidowałeś seeing zrob próby z 3s naświetlaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mam ciągły problem z Ra, poregulowalem luzy, docisnalem slimacznice, zniknął wyczuwalny luz kiedy lekko testuję za pręt przeciwwagi. 

Mimo to nadal przy polarnej ustawionej z dokładnością ~5-20" Oś RA robi z gwiazd piłki futbolowe. 

Dec gdzie bym nie celowal zazwyczaj oscyluje ok 0,5" Natomiast RA telepie mocno, południowy horyzont (rozeta) prawie 3" błędu, bliżej zenitu NE lub NW schodzi w okolice 1,5". 

Montaż to heq5 niemodowany jeszcze (zestaw rowana czeka w szafie), rezultaty mialem te same zarówno z ts65q jak i 5kilowym newtonem. Na łozysku RA po zwolnieniu blokady występuje wyraźny opor kiedy telep iest po wschodniej stronie. 

I teraz się zastanawiam czy go opaskowac czy jednak najpierw niech go jakis spec rozbierze i zobaczy o co chodzi z ta osia RA

 

Screenshot_2021-02-25-21-47-24-353_com.zwoasi.asiair.jpg

Screenshot_2021-02-25-21-34-38-567_com.zwoasi.asiair.jpg

Screenshot_2021-02-25-21-08-26-568_com.zwoasi.asiair.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, orlen napisał:

Mam ciągły problem z Ra, poregulowalem luzy, docisnalem slimacznice, zniknął wyczuwalny luz kiedy lekko testuję za pręt przeciwwagi. 

Mimo to nadal przy polarnej ustawionej z dokładnością ~5-20" Oś RA robi z gwiazd piłki futbolowe. 

Dec gdzie bym nie celowal zazwyczaj oscyluje ok 0,5" Natomiast RA telepie mocno, południowy horyzont (rozeta) prawie 3" błędu, bliżej zenitu NE lub NW schodzi w okolice 1,5". 

Montaż to heq5 niemodowany jeszcze (zestaw rowana czeka w szafie), rezultaty mialem te same zarówno z ts65q jak i 5kilowym newtonem. Na łozysku RA po zwolnieniu blokady występuje wyraźny opor kiedy telep iest po wschodniej stronie. 

I teraz się zastanawiam czy go opaskowac czy jednak najpierw niech go jakis spec rozbierze i zobaczy o co chodzi z ta osia RA

 

Screenshot_2021-02-25-21-47-24-353_com.zwoasi.asiair.jpg

Screenshot_2021-02-25-21-34-38-567_com.zwoasi.asiair.jpg

Screenshot_2021-02-25-21-08-26-568_com.zwoasi.asiair.jpg

To wersja  czarna z ślimakiem mosieżnym/brązowym?

 

Widać że drga  sprawdź łożyska na ślimaku. ( po wyjęciu z montażu przy wolnym kręceniu zębatką palcami nie piwinno się czuć zacięć)

M.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, cwic napisał:

Czyli skala około 3,5" per pixel, piki masz na połowę skali zestawu głównego, nic więcej nie kombinuj jest lepiej niż dobrze.

Dziękuję za opinię guide działał super, tylko znowu miałem problem z ditheringiem, korzystałem z APT jak program robił dither po 7min klatce świrował PHD, po prostu gubił gwiazdę kamera sie zacieła i koniec, po resecie phd chodzi normalnie, działo sie tak za każdym razem, wyłączyłem dither i montaż 3h zbierał klatki bez awarii, co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Piotr Strama napisał:

Dziękuję za opinię guide działał super, tylko znowu miałem problem z ditheringiem, korzystałem z APT jak program robił dither po 7min klatce świrował PHD, po prostu gubił gwiazdę kamera sie zacieła i koniec, po resecie phd chodzi normalnie, działo sie tak za każdym razem, wyłączyłem dither i montaż 3h zbierał klatki bez awarii, co to może być??

Sprawdź jaką masz skalę ditheringu. Myślę, że u Ciebie wystarczy 1. Może masz za dużo i gubi gwiazdę... W końcu nie chodzi o to żeby podczas ditheringu zatrzęsło setupem razem z pierem, a o drobne przesunięcie kadru.

 

image.png.79429e7b2bd1e621cb90b8f82576b048.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2021 o 11:01, AdamK napisał:

Sprawdź jaką masz skalę ditheringu. Myślę, że u Ciebie wystarczy 1. Może masz za dużo i gubi gwiazdę... W końcu nie chodzi o to żeby podczas ditheringu zatrzęsło setupem razem z pierem, a o drobne przesunięcie kadru.

 

image.png.79429e7b2bd1e621cb90b8f82576b048.png

Rozumiem a ja gdzieś doczytałem, że w przypadku lustrzanki nie ma co sie bać ditheringu nawet o 30 pikseli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.