Skocz do zawartości

Powoli do przodu. NGC891


wismat

Rekomendowane odpowiedzi

 

8 minut temu, _Spirit_ napisał:

Podpinam EOSa pod Maxima i dalej jak obsługa kamery. Czyli crop na gwiazdę i jazda. Zero problemów. Akwizycja też w fits przez Maxima.

 

 

ehh.. czyli jednak wchodzi w moje życie maxim powoli.. mam nadzieje, że na zlocie ktoś mi wytłumaczy chociaż łapanie ostrości softem, tym bardziej że już do tego czasu powinien mieć dreamfocuser'a. To by się ładnie zgrało i dużo mi pomogło. 

 

 

Edytowane przez wismat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tayson napisał:

Przy Twoim obecnym setupoie polecam Ci isc w strone SGPro3.

Hmmm... Wydaje mi się że i tak skończę na maximie więc powoli będę się uczył jego funkcji. 
Z czasem mój setup będzie modyfikowany. Narobiło mi się kabli więc na początku wejdzie astrolink 4.0 a następnie będę ciułał piniążki na kamerkę mono + koło z filtrami. Wszystko ładnie ze sobą współgra w maximie więc już chyba pójdę w tym kierunku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w APT, który jak widzę używasz, masz opcję autofocusa, także od niej może zacznij. Jeśli chodzi o Maxima, to lepiej ostrzyć w FocusMax - on się integruje z Maximem.

39 minut temu, wismat napisał:

tym bardziej że już do tego czasu powinien mieć dreamfocuser'a.

Żeby go mieć, trzeba najpierw zamówić :P

Edytowane przez MateuszW
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MateuszW napisał:

Nawet w APT, który jak widzę używasz, masz opcję autofocusa, także od niej może zacznij.

Dokładnie tak. Jako szczęśliwy posiadacz Dream Focusera Mateusza jestem po testach w APT. Ostrzenie działa idealnie. Autofocus, integracja czujnika temperatury i wilgotności z programem, Paaaanie.... ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MateuszW napisał:

Nawet w APT, który jak widzę używasz, masz opcję autofocusa, także od niej może zacznij. Jeśli chodzi o Maxima, to lepiej ostrzyć w FocusMax - on się integruje z Maximem.

Żeby go mieć, trzeba najpierw zamówić :P

hehe :) Ale nie żywisz urazy że akurat ktoś chciał sprzedać ? :D Możesz przejrzeć całe "Kupię" :) Słowem się nie odezwałem tam w tym temacie :P
Swoją drogą jakbym chciał czujnik temperatury / wilgoci do DF to zgłaszam się do ciebie czy do jolo? Bo jak do ciebie to moglibyśmy zrobić deal na zlocie :)


W APT widziałem że jest opcja na live poprzez maskę B, ale nie do końca ufam takiemu rozwiązaniu bo seeing troche tam miesza i wszystko lata jak szalone. Chyba że jest tam jeszcze inna opcja związana z ostrością. Z chęcią poszukam i sprawdzę też ten FocusMax. 


Edit: Już widzę że jest i autofocus.

  

13 minut temu, Tuvoc napisał:

Dokładnie tak. Jako szczęśliwy posiadacz Dream Focusera Mateusza jestem po testach w APT. Ostrzenie działa idealnie. Autofocus, integracja czujnika temperatury i wilgotności z programem, Paaaanie.... ;)

Właśnie o czujniku pisałem :) A autofocus w APT robisz poprzez "Images" czy "Live view" ? 

 

Edytowane przez wismat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wismat napisał:

Swoją drogą jakbym chciał czujnik temperatury / wilgoci do DF to zgłaszam się do ciebie czy do yolo?

U mnie czujnik jest wbudowany w pilot, więc nie do końca rozumiem. Chyba że używasz mojego silnika a pudełka od jolo, to wtedy u niego dokupujesz czujnik.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał wyżej @Tayson sprobuj SGPro. Ja długo nie mogłem ogarnąć AF, ale to dlatego że źle liczyłem step size. @dziki mi wytłumaczył jak poprawnie policzyć step size i teraz ostrzenie z focuserem od @MateuszW  to sama przyjemność. Wcześniej bałem się tego diabelskiego wynalazku, a teraz paaanie, luksus:)

 

Edytowane przez isset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.