Skocz do zawartości

Uwaga! Istotne zmiany z regulaminie konkursu dla początkujących Forum Astronomicznego !!


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Te zmiany zapowiadałem już w połowie roku  - wykluczeniu będzie podlegał tylko zwycięzca po dwukrotnym zajęciu 1 miejsca. To punkt 4 regulaminu. Dodatkowo w konkursie roku biorą udział tylko fotografie,które zajęły pierwsze miejsca . To punkt 8 regulaminu.

Ewentualne uwagi proszę do 30 grudnia tak aby w Nowy Rok już wejść z gotowym regulaminem.

Maciek

Regulamin jest tutaj.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję dodać punkt zobowiązujący do głosowania w Konkursie dla początkujących, wszystkich uczestników Konkursu im. Heńka Kowalewskiego.

Obserwując Konkurs dla początkujących widzę, że nasze astrofotograficzne autorytety niezbyt chętnie oceniają prace początkujących.

Wprowadzenie tego niezbyt uciążliwego obowiązku spowodowałoby, moim zdaniem, że oceny byłyby bardziej merytoryczne, a mniej efektem "pierwszego wrażenia"...

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tayson napisał:

Czy te same zdjęcia można wrzucać, w tym samym miesiącu na oba konkursy? 

Tak.

 

41 minut temu, AdamK napisał:

Proponuję dodać punkt zobowiązujący do głosowania w Konkursie dla początkujących, wszystkich uczestników Konkursu im. Heńka Kowalewskiego.

Obserwując Konkurs dla początkujących widzę, że nasze astrofotograficzne autorytety niezbyt chętnie oceniają prace początkujących.

Wprowadzenie tego niezbyt uciążliwego obowiązku spowodowałoby, moim zdaniem, że oceny byłyby bardziej merytoryczne, a mniej efektem "pierwszego wrażenia"...

Nie ma sensu wprowadzanie czegoś, czego w żaden sposób nie można wyegzekwować.

25 minut temu, RomekAstrobaza napisał:

Ja to już zostaje w pro ;)

Gratuluję dobrego samopoczucia :) :) :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, wessel napisał:

Nie ma sensu wprowadzanie czegoś, czego w żaden sposób nie można wyegzekwować.

Nie można...? A zasadę, że fotka zgłoszona do konkursu musi zostać opublikowana na Forum można było?

Ale rozumiem Twój opór: sam niechętnie głosujesz.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, AdamK napisał:

Nie można...? A zasadę, że fotka zgłoszona do konkursu musi zostać opublikowana na Forum można było?

Ale rozumiem Twój opór: sam niechętnie głosujesz.

Być może tego nie zauważyłeś,ale ZAWSZE GŁOSUJĘ WE WSZYSTKICH KONKURSACH. Ja jak czegoś nie wiem, tonie piszę - bo mogę napisać nieprawdę.

A co do obowiązku publikacji - to sankcją jest usunięcie fotki z konkursu. A co ma być sankcją w razie nie oddania głosu? Słucham propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wessel napisał:

Być może tego nie zauważyłeś,ale ZAWSZE GŁOSUJĘ WE WSZYSTKICH KONKURSACH. Ja jak czegoś nie wiem, tonie piszę - bo mogę napisać nieprawdę.

W trzech ostatnich edycjach konkursu dla początkujących nie oddałeś głosu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkiem jest konkurs którego jestem organizatorem.W ogóle nie powinienem tam głosować, to chyba jasne i oczywiste? Zwrócono mi na to uwagę i dlatego nie głosuję. Podobnie jak nie mam ani jednego Polskiego APODa  :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wessel napisał:

Romek co ty wypisujesz? Od kiedy to w konkursie ma znaczenie głosowanie konkursowiczów? Poczytaj statystyki ! Masz max 10 fotek a 40-60 głosów! Sankcje dla zgłaszających prace za to że nie głosował?

Ale to zawsze jakieś 10 głosów więcej :)

Uwazam, że fajnie.jakbysmy zobligowani uczestników konkursu do głosowania w obu kategoriach.

 

3 minuty temu, AdamK napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wessel napisał:

Z sankcjami: wywalenie fotki z konkursu? Napisz to na FA - zobaczysz jaka będzie reakcja Rady Forum.

To tylko moja propozycja - po to założyłeś ten temat prawda - byśmy dawali swoje pomysły ;)

 

Nie trzeba się zgadzać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można nikogo zmuszać do głosowania. Może być np. tak że ktoś stwierdzi, że żadna fotka mu się nie podoba na tyle, aby na nią zagłosować. Można oddać 3 głosy ale bywało, że oddawałem jeden (w konkursie głównym). 

Zmiany z pierwszego postu są ok. Sam "wyleciałem" z konkursu prześlizgując się na 3 miejscu i to raz ex aequo. Poziom konkursu dla początkujących stale rośnie. Mimo dobrego samopoczucia Świątecznego ;) to w którym konkursie będę startował uzależniam od posiadanego zdjęcia w danym miesiącu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RomekAstrobaza napisał:

Jak nie zagłosujesz w obu konkursach wylatujesz z konkursu

Bez sensu, nie można nikogo zmuszać do głosowania, efekt będzie zupełnie odwrotny. Jak mi się podobają czyjeś fotki, to głosuję, raz zaglosowalem na swoją, bo mi się podobała :D Ostatnio zaglosowalem na Merkurego na tle tarczy słonecznej. Ja jestem na nie, jeżeli chodzi o ten pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.