Skocz do zawartości

DO znowu zaszalało :)


Saint

Rekomendowane odpowiedzi

Albo Delta pomyliła się w cenach, albo wartość marki Takahashi przewyższa moje wyobrażenia. No bo jak zwykły achromat 80 mm może kosztować ponad 10 000 PLN :blink: : http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...?id=476&lang=pl

 

A praktycznie ten sam sprzęt, tyle że powieszony na GPE, kosztuje 3 razy mniej;

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...?id=483&lang=pl

 

Ktoś mnie oświeci? Czy może ta wyjątkowo astronomiczna cena wynika z montażu SXW, który wchodzi skład tego pierwszego Takahaszcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO zaszalała faktycznie.

Prawie 8000 zł za jasny achromat 80mm F/5 to czyste szaleństwo.

No ale połowa ceny to napis Vixen pewnie. :)

Myślę, że 3/4 ceny to jednak ten montaż. Z ich cenami też fajnie - GP (bez lunetki) 1,6K pln a już GPD (z lunetką) 3,5K pln...

Ale fajnie, że jest w karaju dystrybutor - nic, tylko wygrywać w totka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO już od jakiegoś czasu na stronie miał cennik Vixena (chyba nawet wszystkie produkty) ale w pdf'ie. Teraz dali normalnie na stronę.

 

Przyznam się, że jak zobaczyłem ceny to pomyślałem "o kurcze same apochromaty". No więc kliknąłem na ten pierwszy (za prawie 8 000 zł) i jak zobaczylem napis "80 mm achromat" to doznałem łzawienia oka :D

Edytowane przez Ati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPD to zupelnie inny montaz niz GP, sa podobne wizualnie, roznia sie konstrukcja i dokladnoscia i to znacznie, to jedna sprawa...

 

Sam montaz SPHINX kosztuje okolo 2100 euro, ATLUX o ile dobrze pamietam 6500 euro... APHINX posiada wlasny komputer z wyswietlaczem LCD i mapa nieba co zastepuje nam notebooka...

 

Neo Achromat to skorygowany achromat, zwykle 4 elementowy uklad w dwuch grupach , dublet korygujacy jest umieszczony przed wyciagiem, cos a la semiapo...

 

Wynika z tego ze ceny sa "normalne", duzo lepsze niz tego samego sprzetu na przyklad u zachodnich sasiadow, poprostu to sprzet dla odpowiednio zasobnego w kase klienta...

Edytowane przez Andee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Możecie wytłumaczyć mi co to jest Neo Achromat??

 

Neo Achromat (najczęściej typu Petzwala) to Achromat 4-soczewkowy dedykowany do astrofoto z dużym, płaskim polem widzenia zwykle do średniego formatu ale to nadal tylko achromat (czytaj chromat) jeśli chodzi o korekcję barwną dla vizuala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny nie są wysokie :Salut: Spójrzcie tu http://www.teleskop-service.de/Vixen/Monti...rung.htm#sphinx sam sphinx kosztuje 2 tys. Euro  :szczerbaty: Możecie wytłumaczyć mi co to jest Neo Achromat??

 

 

Adam my jesteśmy w Polsce , u naszych sąsiadów to moga sobie na takie cacy pozwolic :Beer: Jednym zdaniem ceny nie na polska skalę :unsure:

 

 

Za 80 mm 8 tysięcy to bym nie dał wolał bym tego newtona 50 cm co Janusz produkuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam my jesteśmy w Polsce , u naszych sąsiadów to moga sobie na takie cacy pozwolic  :

 

A czy samochody w Polsce są o wiele tańsze niż u naszych zachodnich sąsiadów? Nie. Poodbnie jest z innymi produktami.

 

Andee słusznie zauważył, że gpe a gp-dx to dwa różne montaże i twierdzenie, że różnią się tylko lunetką jest kompletnie bezpodstawne. Wiem, bo sprawdzałem dane techniczne przed zakupem montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy samochody w Polsce są o wiele tańsze niż u naszych zachodnich sąsiadów? Nie. Poodbnie jest z innymi produktami.

 

Andee słusznie zauważył, że gpe a gp-dx to dwa różne montaże i twierdzenie, że różnią się tylko lunetką jest kompletnie bezpodstawne. Wiem, bo sprawdzałem dane techniczne przed zakupem montażu.

 

 

Hmm... porównanie samochodu z teleskopem - oskar dobre masz u mnie piwo na jakimś zlocie :Beer::Boink:

Edytowane przez Bobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtorze - cena GPD (GPDX) jest jedna z najlepszych na swiecie. Szczerze mowiac, nie widzialem tanszego. Przypominam, ze sprzet astro np. w najtanszych stanach jest na ogol o polowe nizszy niz w europie. Tu mamy przyklad, ze cena w PL jest nagle bardzo zblizona do amerykanskiej. Ogolnie mowiac - rewelacja.

 

Przestancie tez pisac o cenie 80mm, bo to jest smieszne. Tam jest SFINX kosztujacy ponad 2 tys euro, a ta 80 to jest do niego gratis :szczerbaty:

 

Bobi - a czym sie z punktu widzenia handlu rozni samochod od teleskopu, czy np. podpaski?

 

Gratulacje dla DO za to, ze potrafia zalatwic "sprawe" tak, ze ceny sa zblizone do amerykanskich. Mam nadzieje, ze z Meadem w Astrokraku kiedys bedzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jakoś też ale moim zdaniem samochód to jest napszykład człowiekowi potrzebny do "jakiegoś" tam funkcjonowania , a teleskop to nie zabardzo :Boink: No są ludzie dla których teleskop jest bardzo ważny ale jak jest on dośc duży to potrzebujemy samochód :D Co do porównania , że zyjemy w Polsce to nie chodziło zabardzo o ceny tylko o wysokośc naszej pęsi :mellow: Na zachodzie jest ona napewno dużo więkasza niż w polsce :blink: No ale cóż zrobić - jedno wyjście to uciekać z polski :rolleyes:

 

 

 

P.S. Sorki Oskar ze 3 posty wyżej Oskar jest z małej literki :Beer:

Edytowane przez Bobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny z kosmosu  :shocked:

Wiem ,że to wypasiony, markowy sprzęt ale nie dajmy się zwariować !

Za cenę 80mm achromatu można by wykombinować  60cm dobsona ,a 50 cm jest do wzięcia w Astrokraku.

 

Czy ktos mi moze wytlumaczyc, coscie uczepili sie tego 80 mm? Przeciez on nie kosztuje tyle :) Czy jak powiesisz np. 80ED na Takahashi EM200 to tez bedziesz mowil, ze cena tego 80ED jest z kosmosu (30 tys zl)? Jeszcze raz mowie, przy cenie tego montazu ta 80 jest gratis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Jesion:

 

Liczac wedlug aktualnego kursu Euro (niskiego) ten achromat 80mm jest dodawany gratis do montazu, a komplet jest sporo tanszy niz sam montaz w Niemczech...

 

 

Wezmy na warsztat 140mm APO na montazu New ATLUX ( Vixen New ATLUX NA140SS-P), cena 33139.00zl. Od wartosci kompletu odejmujemy cene montazu (Niemcy), daje nam to cene samej OTA rowna mniej wiecej 7000zl. Chciabym aby ktos znalazl mi 140mm APO w takiej cenie...

Edytowane przez Andee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.