Skocz do zawartości

Sh2-132


Antoni

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.12.2019 o 14:50, ryszardo napisał:

Trochę to rozumiem...w wersji B&W Ha widać dużo więcej - kolor ujmuje kontrast. To wyjątkowo monochromatyczne miejsce. :) .

 

To nie chodzi o kolor czy wersję B&W jakoś ogólnie mi się nie chce,  mam jeszcze zaległe materiały i jakoś nie mam ochoty tego ruszać. Może się wypaliłem, może czas skończyć z tym, sprzedać wszystko, sam nie wiem.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę! Antoni! Nic nie sprzedawaj... a i kopułę z domu nie tak łatwo byłoby zdemontować ;) 
Potrzaskaj trochę dla odmiany np Słońce lub Księżyc to znów najdzie ochota na DSy
Kibicowałem Tobie od czasu TOSu (chyba) nawet kiedyś korespondowaliśmy.
A teraz podziwiam Twoje foty i mam nadzieję że jeszcze długo będę.
Pozdrawiam
Karol Wenerski 

:astronom:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Antoni napisał:

To nie chodzi o kolor czy wersję B&W jakoś ogólnie mi się nie chce,  mam jeszcze zaległe materiały i jakoś nie mam ochoty tego ruszać. Może się wypaliłem, może czas skończyć z tym, sprzedać wszystko, sam nie wiem.

Ech, to też trochę rozumiem...Mnie zawsze pomagała myśl o "większej lunecie", większym montażu itd. Jednym słowem wygląda na to, że ze swojego zestawu "wycisnąłeś" już wszystko...

No i jeszcze ta paskudna pogoda, faktycznie można mieć wszystkiego dosyć.

Ale przecież Twoje prace są doskonałe! - szkoda by było...

Trzymaj się!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HAMAL napisał:

Mi zauważyłem ostatnio wiele radości daje sama akwizycja, obróbka zeszła na dalszy plan, ale uznałem, że nic w tym złego bawić się samym w sobie zbieraniem materiału :)

Miałem tak kilka lat temu, bez powodu, ot tak :)

 

5 godzin temu, Antoni napisał:

..... Może się wypaliłem, może czas skończyć z tym, sprzedać wszystko, sam nie wiem.

Prędzej musisz przewartościować to czym się kierujesz lub kierowałeś w tym hobby. Tak z autoposji ;). Ale to tylko jedna z możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba proces starzenia u mnie przebiega szybciej niż normalnie. A może to niszczenie tego nocnego nieba przez zaświetlenie ma taki mocny wpływ. Kiedyś miałem takie wspaniałe warunki do oglądania a teraz jedno wielkie szambo. Siedzisz po nocach, godzinami walczysz z materiałem aby coś z niego wydobyć i nie do końca sprawia ci to radość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antoni, ja przez kłopoty rodzinne prawie nie mogę się ruszyć z domu , może ze dwa razy w roku udaje się plus wakacje. I co mam powiedzieć? Sprzedać? Pewnie chętni by się znaleźli tylko co potem? Znaczki? Ludziki z kasztanów? W perspektywie zbliżającej się emerytury może byłoby  i lepiej, bo zdrowie już też nie takie...I co? Kupiłem teleskop słoneczny :) bo czasem w sobotę albo niedzielę świeci Słońce i szkoda... z naszych fascynacji nie daje się wyleczyć tak po prostu - bo mi się już nie chce... to mocniejsze niż małżeństwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak jak Hamal :) Jadę do obserwatorium, otwieram pawilon, kieruję teleskop na jakiś obiekt, coś tam zbiorę przez kilka godzin, w tym czasie marznie mi tyłek, to na ławeczkę z kubkiem czegoś gorącego albo piersióweczka i porozglądać się po Drodze Mlecznej. Klatki powoli schodzą z kamery, nic się nie zawiesiło, silniczki mruczą, wentylatorki chodzą, chmurwy omijają focony rejon - błogość...  Po dniu czy tygodniu w robocie to jak weekend w gabinecie odnowy. Tyle, że to odnowa psychiczna. Co kamera uzbierała obrabiam z ciekawości i najczęściej w jednej wersji żeby pokazać znajomym i czasem tylko na stronę czy gdzieś.  Obserwacje przez duże O dla radochy przez duże R :)
Antoni, w Niedźwiadach w ciągu ostatnich kilku lat też bardzo się pogorszyło niebo. Mierzę podczas każdej nocy bez Księżyca. Jest prawie o 1mag/sek2 gorzej niż było. To przede wszystkim przyczyna rozwoju pobliskich miejscowości, oswietlenia drogi 2 km od obserwatorium itp. A 500 metrów od naszego płotu za niewielkim laskiem na wschód powstaje osiedle. Na szczęście działek niewiele (chyba 12), udało nam się dzięki wsparciu Gminy Szubin objąć ten teren częściową ochroną jako tereny  w planie zagospodarowania przeznaczone na rekreację i wypoczynek. Ale teraz gdy drzewa bezlistne to na wprost widać światła z okien, lampy i iluminację świąteczną (zgroza) więc blask stamtad jak na głównej ulicy handlowej miasta :( Nie spodziewam się, ze kiedykolwiek będzie lepiej na ale co zrobić? Wielu z nas robi wspaniałe foty nawet z miasta. Przykład Dziki i Jego ostatnie zdjęcie tu na forum. 
Można też zmienić kierunek, pójść w "Naukę" - jak Libmar, Jagho i wielu innych, którzy robią robotę. Dokładają małe cegiełki do gmachu wiedzy. Szacun ogromny. Ja systematyczny nie jestem więc na tę ściezkę chyba już nie wejdę Jednak wiem ile może to dać radochy bo miałem okresy gwiazd zmiennych i zakryciowy.
Więc jak na spotkaniu AA... Antoni, wspieramy Cię, wytrwaj....
 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Antoni napisał:

Chyba proces starzenia u mnie przebiega szybciej niż normalnie. A może to niszczenie tego nocnego nieba przez zaświetlenie ma taki mocny wpływ. Kiedyś miałem takie wspaniałe warunki do oglądania a teraz jedno wielkie szambo. Siedzisz po nocach, godzinami walczysz z materiałem aby coś z niego wydobyć i nie do końca sprawia ci to radość.

Może mały off top ale myślę że ciekawy pomysł.

Skoro już mniej przynosi satysfakcji sama akwizycja i processing w takiej samotności to może by zająć się nagrywaniem tutoriali lub organizowaniem jakiś zlotów w celu edukacji początkujących astrofociaży.

Może wena znowu wróci.

Co myślisz @Antoni ?

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.